Sobota, 24 lutego 202424/02/2024
690 680 960
690 680 960

Budynki zamieniają się w gruz. Wyburzanie domów pod drogę ruszyło na dobre (wideo, zdjęcia)

Ponad 150 budynków znajduje się na terenie, na którym powstanie przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80. Właśnie ruszyła ich rozbiórka.

Ruszyły przygotowania do budowy przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. Umowę ze spółką Strabag, która zrealizuje inwestycję za kwotę ponad 96 mln zł, miasto podpisało w maju. W ubiegłym tygodniu na plac budowy wjechał ciężki sprzęt i zaczęło się wyburzanie budynków zlokalizowanych przy ul. Dzierżawnej.

Prace potrwają około czterech tygodni, gdyż do rozbiórki jest ponad 150 obiektów, zarówno mieszkalnych, jak też gospodarczych. Dopiero kiedy teren zostanie uprzątnięty, będą mogły ruszyć właściwe roboty związane z budową trasy. W pierwszej kolejności wykonywane będą różnego rodzaju sieci.

Drogę przewidziano na całej długości jako dwujezdniową, trzypasową, z buspasami. Ulica otrzyma kanalizację deszczową i oświetlenie uliczne. Zakres inwestycji obejmuje budowę chodników, ścieżek rowerowych i zatok autobusowych. Do tego wykonawca zbuduje dwie sygnalizacje świetlne na skrzyżowaniach z ul. Włościańską i ul. Cukrowniczą.

Przebudowę przejdą również odcinki ulic bocznych m.in. Ciepłej, Włościańskiej, Przeskok i Dzierżawnej. Czas na realizację inwestycji to 21 miesięcy od daty podpisania umowy i upływa 4 lutego 2025 r.

@lublin112.pl #lublin #lublin112 #wyburzanie #dzierżawna #budowa #gruz ♬ Powerful songs like action movie music

(fot. lublin112.pl)

34 komentarze

 1. O żesz *** Euro juz po 4,50 zł ? ! Zobaczmy na kurs w wykresie ostatnich lat, i kiedy gospodarka była najsilniejsza ? Ale numer to był 1.4.2015 czyli za Platformy Obywatelskiej.

  • Dziadek ze Slamsowa

   Doświadczyłem i ja „dobroci” PO i PSL. Po 42 latach ciężkiej pracy doczekałem sie emerytury.
   Pierwsza jej podwyżka wynosiła 10,40, a następna 7,80. Rzucona jak ochłap psu, na urągowisko, czy kpinę.
   W tym roku samej podwyżki miałem blisko 600 zł.
   O „trzynastce” i przyszłej „czternastce, nawet nie wspomnę.
   To jak myślicie, na kogo będę głosował ?

   • pis zabrał z funduszy emerytalnych i dał wam trzynastki i czternastki taka jest prawda o zadłużaniu polski nie wspomnę głosuj dalej to nic nie będzie żeby tobie dać 600 zł komuś te pieniądze trzeba zabrać więcej

    • PiS nie zabrał ale ZUS dzięki małemu bezrobociu ma kasę. Bo pracownicy płacą składki. Za PO nie było pracy i ZUS ledwo ciągną.

     • nie kryty krytyk

      tylko jakie ceny są przez te zusy 13, 14 i inne 500+.
      co z tego że dali wam 200 zł emerytury, jak w sklepie wwydacie miesiecznie 500 zł wiecej.
      na początku nierządu PIS bułka kosztowała 40 groszy a chleb 2 zł. teraz bułka kosztuje 1.20 a chleb 6 zł. ale oni wam dali.
      dziadku jeden z drugim, masz 6 pracowników w sklepie, miesięcznie musisz oddać samego zusu co najmniej 12000 zł, nie licząc pensji pracownika, z pensjami będzie to więcej niż 30 tys zł miesięcznie które musi sklep zarobić żeby nie być dużo pod kreską, i jak myślisz skąd wezmą?? oddadzą ze swoich, czy podniosą Ci ceny i to ty zapłacisz za to??
      a jeszcze dolicz prąd, opłatę dzierżawczą za logo, podatek za działkę, podatek od deszczu, ZUS właściciela sklepu, i pasowały by zarobić coś na tym że właściciel cały miesiąc musi robić na to. to są grube dziesiątki tysięcy miesięcznie, i kto za to zapłaci twój kaczor??
      myślenie dziadek nie boli tylko telewizje trzeba wyłaczyć.

     • Hahaha….
      Jako przedsiębiorca (jednoosobowy) za PO cały ZUS był poniżej 1000 zł a teraz 1468 zł podstawy plus 9% od dochodu więc i ponad 3000 zł trzeba na ZUS wydać.
      Widzicie tylko że PIS daje… Tyle że sam pieniędzy nie zarabia i MUSI komuś zabrać. A że teraz za 100 zł w sklepie to prawie nic nie kupisz to nie ważne?

    • A kto powiedział ze kasa z ofe nienależy do ludzi i zrobił zieloną wyspe

   • A jak myślisz na kogo będą głosować przedsiębiorcy ?

   • co ty majaczysz ? przelicz to wszystko raz jeszcze i nie moze wyjsc ci inaczej jak tak ze moze daja ci wiecej socialu ale i tak koszty zycia sa wieksze juz o ponad 100 % w skali tych 10 lat wiec jestes na minusie wzgledem tego co było / dostawałeś 10 lat temu, sila nabywcza twej kasy jest teraz poprostu mniejsza a tylko wiecej jej masz i stad moze jestes zgubiony

    10 lat temu te wszystkie pawilony i budynki co masz w miescie do sprzedania lub wynajecia to byly dzialajace firmy…. wszystko pada … zgadnij czemu …

   • No tak, bo 13-tka i 14-tka to proszę pana z budżetu ukochanej partii, który powstał w wyniku pracy zarobkowej jej członków, tak? Teraz politycy partii rządzącej rozdają obywatelom, co sami zarobili, tak? Przejrzyj na oczy, szkodniku! Przecież takich jak ty ten kraj nigdy nie stanie się perspektywiczny, bo zależy ci tylko na tym, by władza ci dała jak najwięcej, nieważne czyim kosztem. Poczytaj trochę o ekonomi, o gospodarce, o tym, skąd biorą się pieniądze i jak działa system emerytalny w Polsce. Wtedy wróć i napisz jakiś mądrzejszy komentarz.

    • PAW jest praca są dochody z podatków i państwo ma pieniądze na pomoc i na nowe wielkie inwestycje jak s-19 czy cała via carpatia. Teraz zarabia się i inwestuje. Za Po tylko się kradło.

     • Chodzisz Ty człowieku do sklepu, robisz zakupy, opłacasz rachunki?? Chyba nie bo byś takich głupot nie pisał…

     • Dlug ktory funduje ci aktualna wladza na te jakze wybitne inwestycje beda splacaly wnuki twoich wnukow. Cala ta kielbasa wyborcza jest na kreche!

   • Ale ceny Ci spadały w sklepach, pierwszy raz w historii mieliśmy deflację. Ale podstawowa wiedza ekonomiczna jest dla Ciebie czarną magią jak widzę…

   • A kto ci bronił odkładać pieniądze? Nic nie odłożyłeś przez te 42 lata? To do kogo masz pretensje żeś nieudacznik i roszczeniowiec?

   • hm… jeśli miałeś 600 zł podwyżki to tej „14” na oczy nie zobaczysz. Chyba dziadziu coś zalewasz.

   • Rewaloryzacja rent i emerytur jest ściśle powiązana ze stanem gospodarki. Gdy inflacja jest niska lub panuje deflacja to gospodarka jest silna, ceny stabilne i nie ma potrzeby dokonywania wyraźnej waloryzacji (stąd te niewielkie podwyżki za PO). Gdy natomiast gospodarka ma problemy i pojawia się presja inflacyjna to wskaźniki waloryzacji rosną. Efektem tego jest więcej kasy jaką niby dostajesz, ale o mniejszej sile nabywczej. Przestań liczyć złotówki na koncie, a zacznij to przeliczać na jakiś własny wskaźnik (jak słynny indeks BigMaca): bochenki chleba, litry benzyny, paczki wypalanych papierosów czy ulubione czekolady żony – zobaczysz, że niby masz więcej, a w rzeczywistości masz mniej.

   • Za robotę się weź ruski tropu.

 2. W końcu !! I tak o 10 lat za późno !!

 3. Powinni się zatrzymać na bystrzycy…

 4. Dzięki PiS żyje się lepiej tylko ta partia zasługuje na mój głos

 5. A na Ukrainie nie trzeba wyburzać – Tam wystarczy już tylko wywieźć gruz i można stawiać co się chce, albo zaorać.

 6. Mariuszzzzz Mmmm.

  Mieszkańcy powinni się zjednoczyć z tymi z Izbicy i spod Zamościa co protestują przeciw budowie CPK. Może by ich nie wyburzyli. Swoją drogą kto rządzi w mieście? Lublin PO i wyburzenia? Nie może być! Przecież PO obiecuje, że jak przejmą władzę to nie powstanie CPK. Nie będzie wysiedlen i wyburzen. Ps. Nie mówię, że to całe CPK jest dobre i powinno powstać. Wskazuję tylko na hipokryzję pewnego środowiska, bo jednych ludzi chroni, coś im obiecuje i daje nadzieję, a Lublin proszę 150 wyburzeń. Mieszkańcy powinni zakrzyczeć „Nie przez nasze domy”. Ciekawe co by na to powiedział Pan Prezydent i lokalni działacze PO.

  • Różnica między wywłaszczeniami na cpk, a na trasę w Lublinie jest taka, że u nas były konsultacje, sprawiedliwe odszkodowania, a budynki stoją od dawna puste. Przy cpk jakiś pissowiec, bez pytania, na mapie narysował kreski i ludzie mają g. do powiedzenia. Won ze swoich własności bo ludzkie pany tak postanowiły.

 7. Burzy się domy, żeby truć środowisko. Do niczego dobrego to nie doprowadzi. Zamiast tworzyć strefy bez wjazdu dla aut, tworzy się jeszcze więcej miejsc, żeby jak najwięcej ich jeździło. A ludzie będą żyć w coraz większym smogu i tak jak co poniektórzy uprawiać sport na „świeżym powietrzu” bo tak zdrowo.

 8. Kto tam mial dzialki i wiedzial o wykupie to teraz mozesz plywac w pieniadzach.

 9. Ale żeby książek ze sobą nie zabrać?

 10. Większość to ogródki dzialkowe

Dodaj komentarz

Z kraju

Polityka i społeczeństwo