Poniedziałek, 24 czerwca 202424/06/2024
690 680 960
690 680 960

Bezpieczeństwo ponad wszystko. Ruszył cykl bezpłatnych szkoleń motocyklowych (foto)

W ramach 6. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego rozpoczął się cykl bezpłatnych szkoleń motocyklowych pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego. Jest to jedyne tego typu szkolenie w Polsce.

W sobotę na torze Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy przy ul. Grygowej w Lublinie rozpoczął się cykl szkoleń motocyklowych z doskonalenia techniki jazdy. Zorganizowano go w ramach 6. Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Bierze w nim udział kilkudziesięciu motocyklistów, przy czym zainteresowanie było o wiele większe.

Jak nam przekazano, na każde miejsce było blisko 10 chętnych. Zainteresowani pochodzili z całego regionu, nie brakowało też motocyklistów z innych województw. Wszystko dlatego, że obecnie nigdzie w Polsce nie są organizowane tego typu bezpłatne szkolenia.

Wydarzenie odbywające się pod patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego ruszyło po godzinie 13 i potrwa do wieczora. Nad wszystkim czuwają profesjonalni Trenerzy i Instruktorzy sportów motocyklowych z Moto-Sekcja Motocyklowy Klub Sportowy. Po południu zaczęły przeszkadzać opady deszczu, jednak jak jest szansa, że niebawem uczestnicy kursu znów będą mogli wyjechać na tor. Kolejne tego typu szkolenia zaplanowano na lipiec, sierpień i we wrzesień.

(fot. lublin112)

3 komentarze

  1. Tor Lublin!!!. A wstydz się organizator za parkowanie na pięknym trawniku.

  2. Warsztaty ryku i strzelania

    Była nauka cichej jazdy czy strzelania tłumikiem ?.

  3. Spoko mogli chociaż relację online zrobić, zawsze można się czegoś dowiedzieć.