Niedziela, 21 kwietnia 202421/04/2024
690 680 960
690 680 960

Będą patrolować granicę Jeepami Wrangler Sahara. Nowe pojazdy trafiły do Straży Granicznej

Niebawem straż graniczna z naszego regionu otrzyma pierwsze Jeepy. Pojazdy idealnie sprawdzą się w służbie do patrolowania trudno dostępnych terenów. Niebawem dotrzeć mają kolejne tego typu auta.

Straż Graniczna odebrała pierwszą partię nowych pojazdów, które mają służyć do patrolowania granicy. Chodzi o 28 sztuk Jeepów Wrangler w wersji Sahara, a więc profesjonalnych aut do jazdy terenowej. Są one wyposażone w silniki benzynowe 2.0 Turbo GME o mocy 272 KM i maksymalnym momencie obrotowym 400 Nm, sprzężone z 8-stopniową skrzynia biegów ZF.

Samochody posiadają certyfikat „TrailRated” co oznacza, że zaliczyły szereg wymagających testów sprawdzających ich możliwości w ciężkich warunkach topograficznych. Jeepy idealnie sprawdzą się w służbie do patrolowania trudno dostępnych, również górzystych terenów przygranicznych. Auta gwarantują wyjątkową stabilność i precyzję podczas szybkiego pokonywania nierównych zakrętów na najtrudniejszych bezdrożach oraz podczas pokonywania wzniesień i przeszkód terenowych. Innowacyjne rozwiązania techniczne zastosowane w zakupionych Jeepach wspomagają oraz informują kierowcę o aktualnych parametrach pojazdu i pokonywanego terenu. Zestaw wskaźników terenowych „Off Road Pages” monitoruje w trakcie jazdy m.in. kąty wychyleń i parametry podzespołów.

Pojazdy wyposażone są także m.in. w pełne oświetlenie LED, tempomat, czujniki parkowania i kamerę cofania, system przeciwdziałający przewróceniu się auta, dotykowy wyświetlacz multimedialny 8,4” z nawigacją kompatybilną z Android Auto oraz Apple Carplay, a także w wyciągarkę z zestawem zbloczy do samodzielnego wydobywania się z trudnego terenu.

Łącznie zakupiono 60 takich aut, za które zapłacono 14,5 mln zł. Z pierwszej partii do naszego regionu trafią 4 pojazdy, pozostałe zostaną przekazane do Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej, który otrzyma 13 aut, Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej wzbogaci się o 10 pojazdów, a jeden otrzyma Karpacki Oddział Straży Granicznej.

Będą patrolować granicę Jeepami Wrangler Sahara. Nowe pojazdy trafiły do Straży Granicznej

Będą patrolować granicę Jeepami Wrangler Sahara. Nowe pojazdy trafiły do Straży Granicznej

Będą patrolować granicę Jeepami Wrangler Sahara. Nowe pojazdy trafiły do Straży Granicznej

(fot. SG)

11 komentarzy

  1. Coś czuje że ten kraj pęknie jak balon :))

  2. I tak z Nivą nie ma szans

  3. I na pewno nie będą nimi jeździć komendanci.

  4. Super. Ciekawe kto za to płaci ? Kurcze chyba my podatnicy. Dalej niech kręcą wały oszuści i mordercy z rządu.

  5. do Terespola jeszcze i do Kodnia przydał by sie

  6. Ponad 240tys sztuka, a kto bogatemu zabroni?

  7. Traktorzysta z Terespola

    Jakby nie mogli patrolować Honkerami lub innym tańszym wynalazkiem, ale hameryce w pandemii trzeba pomagać by gospodarkę usa ratować. Pytam się gdzie te auta elektryczne które Pinokio obiecał w 2014 prawda jest taka że nawet hulajnogi elektrycznej nie potrafią zrobić a kasa szła na B+R.

Z kraju