Wtorek, 21 maja 202421/05/2024
690 680 960
690 680 960

Akademia Footbolisty Głusk wygrała V Mikołajkowy Turniej EDBAK CUP (zdjęcia)

W Wilkołazie odbył się turniej piłkarski, w którym wzięli udział młodzi piłkarze z naszego regionu. Po 28 rozegranych meczach wyłoniono zwycięzcę zawodów.

W rozegranym turnieju na hali w Wilkołazie wzięło udział 8 drużyn. Oprócz zwycięzców turnieju (AF Głusk) wystąpili również: UKS Niedźwiadek Chełm, Widok Lublin, Brazilian Soccer Schools Lublin, AP TOP Biała Podlaska, Górnik Łęczna, Soccer Lublin, MUKS Jabłonna.

W turnieju rozegrano łącznie aż 28 meczy, a grano systemem każdy z każdym. Do ostatniego meczu ważyły się losy, kto zwycięży w całym turnieju. Na zakończenie spotkały się dwie niepokonane drużyny AF Głusk (komplet zwycięstw) oraz UKS Niedźwiadek (tylko jeden remis). Finalnie to właśnie drużyna AF Głusk rozbiła UKS Niedźwiadek aż 6:1 i wygrała cały turniej odnosząc komplet zwycięstw i bilansem bramkowym 20:2. Chłopcy pokazali po raz kolejny swoje najlepsze atuty, jakim jest współpraca i pasja gry.

– Wykazaliśmy swój prawdziwy charakter i konsekwencje w realizacji naszych małych celów. Nawet mimo tego, że przegrywaliśmy mecz byliśmy w stanie odwrócić losy spotkania. Cieszymy się razem z nimi, że mogliśmy ich dopingować z bliska i przeżywać te fantastyczne chwile smaku zwycięstwa. Doceniamy również naszych przeciwników, z którymi dzisiaj się zmierzyliśmy. Poprzeczka była ustawiona bardzo wysoko, ale umiejętnie potrafiliśmy ją pokonać. Dziękujemy naszym rodzicom, którzy stanęli jak zwykle na wysokości zadania i perfekcyjnie włączyli się w organizacje turnieju. Dziękujemy również naszemu sponsorowi tytularnemu turnieju firmie EDBAK – mówią trenerzy drużyny.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
Akademia Footbolisty Głusk
UKS Niedźwiadek Chełm
Widok Lublin
BSS Lublin
AP TOP Biała Podlaska
MUKS Jabłonna
UKS Soccer Lublin
Górnik Łęczna

Wyróżnienia indywidualne turnieju EDBAK CUP:
Najlepszy strzelec – Wojciech Rusiński(AF Głusk) 11 bramek
Najlepszy bramkarz – Paweł Grela (BSS Lublin)

Najlepsi zawodnicy drużyn:
MUKS Jabłonna – Michał Niedźwiedź
BSS Lublin – Igor Gano
UKS Soccer Lublin – Mateusz Szwaj
Widok Lublin – Michał Pastuszko
Górnik Łęczna – Marcin Bączkowski
AP TOP Biała Podlaska – Szumon Derlukiewicz
UKS Niedźwiadek – Jakub Sąsiadek
AF Głusk – Jakub Stanek

(fot. nadesłane)

3 komentarze

  1. Gratulacje dla młodzieży i trenera. W jednym mieście promuje się sport wśród młodzieży w Puławach sąd zakazał gry na Orliku przy SP.4 ponieważ………… młodzież zachowywała się zbyt głośna na treningach oraz oświetlenie Orlika raziła mieszkańców. Paranoja

  2. Super turniej:) Wysoki poziom, fajnie zapowiadający się młodzi piłkarze w roczniku 2010. Bardzo dobra organizacja. Super nagrody od sponsora i poczęstunek przygotowany przez rodziców z AF Głusk. Podziękowania i czapki z głów.

  3. Polecam zobaczyć mecz AF Głusk z TOP Biała Podlaska. Super zawody i gra w piłkę-piłką. Super chłopaki. https://www.youtube.com/watch?v=854gHrTrclc. Szacun, aż się chce oglądać takie mecze. GRATULACJE