Pod wpływem narkotyków chciał udusić swojego 5-miesięcznego synka. Widział u niego trzy głowy

41

Zapadł wyrok dla mieszkańca Włodawy, który usiłował udusić swoje kilkumiesięczne dziecko. Życie chłopcu uratowała jego matka, która wyrwała dziecko z rąk ojca i wraz z nim uciekła z mieszkania.

 

Dramatyczne sceny rozegrały się rok temu we Włodawie. W połowie maja 2017 roku 25-letni Robert Z. wrócił do domu, jego partnerka zwróciła uwagę na jego dziwne zachowanie. Nie przeczuwała jednak, że mężczyzna może zrobić coś złego. Po pewnym czasie 23-latka wyszła do toalety, zostawiając partnera w pokoju wraz z ich 5-miesięcznym synkiem Filipem.

Jak wynika z akt sprawy, wracając zauważyła partnera nachylonego nad chłopcem. Mężczyzna miał zaciśnięte dłonie na szyi dziecka i usiłował je udusić. Przerażona matka zaczęła krzyczeć, co sprawiło, że 25-latek ocknął się i puścił swojego synka. Kobieta zabrała dziecko i uciekła z pokoju, po czym zadzwoniła po policję.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze zatrzymali Roberta Z. W trakcie przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że spoglądając na dziecko dostrzegł, że posiada ono trzy głowy. Wtedy poczuł wewnętrzną potrzebę, że musi zaatakować chłopca. Chwycił go za szyję i zaczął dusić. – Dziwnie widziałem i zachciało mi się to zrobić – wyjaśniał później śledczym.

Badanie alkomatem wykazało, że Robert Z. był trzeźwy. Zachowywał się jednak dość dziwnie, dlatego też został przetransportowany do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew do badań. Wyniki nie pozostawiły żadnych wątpliwości. Mieszkaniec Włodawy znajdował się pod wpływem środków odurzających. Co więcej, wcześniej zażywał również inne narkotyki, gdyż w jego organizmie oprócz amfetaminy wykryto też pochodne konopi.

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że 25-latek w trakcie popełniania przestępstwa był poczytalny i może odpowiadać przed sądem. Podczas rozprawy mężczyzna zapewniał, że nie chciał skrzywdzić swojego synka. Sąd uznał, że Robert Z. jest winien zarzucanego mu czynu i skazał go na 2,5 roku pozbawienia wolności.

(fot. pixabay.com – zdjęcie ilustracyjne)
2018-05-28 19:36:36