Weź udział w akcji „WESPRZYJ ZŁOTÓWKĄ ZWIERZOPRZYJACIELA”

23756040_1914136365581496_935846808_n

Fundacja Na Rzecz Ochrony Praw Zwierząt EX LEGE zaprasza przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne województwa lubelskiego do udziału w AKCJI „WESPRZYJ ZŁOTÓWKĄ ZWIERZOPRZYJACIELA”, objętej Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Lubelskiego.

 

Rozpoczynając akcję po raz trzeci, w imieniu Fundacji EX LEGE składamy gorące podziękowania wszystkim uczestnikom jej wcześniejszych edycji. Dzięki wam, wiele zwierząt rozpoczęło nowe, lepsze życie.

Celem akcji jest rozwijanie wrażliwości dzieci i młodzieży na potrzeby zwierząt oraz zebranie funduszy niezbędnych do udzielania pomocy medycznej, zapewnienia schronienia i pożywienia, tym z nich, które z powodu ludzkiej bezmyślności i okrucieństwa poddane są niewyobrażalnym cierpieniom.

Do wymienionych placówek są wysyłane drogą e-mailową zaproszenia. Akcja trwa od 6 listopada 2017 r. do 10 czerwca 2018 r., tak, aby zainteresowane placówki mogły w niej uczestniczyć w dogodnym dla siebie terminie.

Udział w akcji polega na przeprowadzeniu przez nauczycieli zajęć dydaktycznych w oparciu
o przekazane przez Fundację EX LEGE materiały edukacyjne, ukazujące właściwe wzorce zachowań wobec zwierząt oraz działania wolontariuszy, podejmowane w celu ratowania ich życia i zdrowia, a także sukcesy – pozytywne zmiany w życiu skrzywdzonych zwierząt. Przedstawione zdarzenia są również przykładem i zachętą do pokonywania trudności oraz podejmowania walki w trudnych sytuacjach.

Materiały są dostosowane do wieku odbiorców, począwszy od dzieci w przedszkolach, aż po uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Formą pomocy naszym podopiecznym uczestniczących w niej placówek jest zbiórka finansowa dowolnych datków. We wcześniejszych edycjach akcji dużym zainteresowaniem cieszyły się np. organizowane w nich kiermasze wytworów dzieci i młodzieży.

Ratowane zwierzęta, do czasu adopcji przebywają w domach wolontariuszy, gdzie uczą się na nowo zaufać człowiekowi. Ważne jest nawet najmniejsze wsparcie, bo wrzucając symboliczną kwotę, uczestnicy akcji razem mogą odmienić los potrzebujących zwierząt, które potrzebują specjalistycznej karmy, dostosowanej do ich stanu zdrowia oraz kosztownego i zwykle długotrwałego leczenia.

Jeśli są Państwo zainteresowani tą oraz innymi formami pomocy w naszej walce z okrucieństwem wobec zwierząt, serdecznie prosimy o kontakt. Zapraszamy do poznania naszych działań na stronie internetowej Fundacji http://www.fundacjaexlege.pl/.

Szczegółowych informacji dotyczących akcji udziela koordynator, Dagmara Niedźwiedź.
Kontakt telefoniczny 696-546-544, e-mail: [email protected]

Portal lublin112.pl jest patronem medialnym akcji

23756040_1914136365581496_935846808_n (1)

2017-11-21 22:08:59
(fot. EX LEGE)