Ukradli auto i schowali pod gałęziami. We trzech odpowiedzą także za włamania (zdjęcia)

68-111392

Policjanci z Włodawy zatrzymali dwóch 16-latków i 19-latka, którzy od pewnego czasu włamywali się do pojazdów. Dwa auta zostały skradzione, jeden z nich złodzieje ukryli pod gałęziami na skraju lasu.

 

Włodawscy policjanci zatrzymali trzech mieszkańców Włodawy w związku z kradzieżami, włamaniami do pojazdów i ich zaborem. Sprawcy przestępstw to dwaj 16-latkowie i 19-latek.

– Funkcjonariusze odzyskali część skradzionego mienia, m.in.: 2 pojazdy, radia samochodowe i telefon komórkowy. Jeden z pojazdów policjanci znaleźli ukryty pod gałęziami na skraju lasu w okolicach Włodawy. Zebrany materiał dowodowy pozwolił wczoraj na przedstawienie 19-latkowi łącznie 7 zarzutów dotyczących kradzieży, włamań do aut, zaboru aut w celu ich krótkotrwałego użycia i ich usiłowania. Chłopak przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. Wcześniej miał już na swoim koncie podobne przestępstwa. Za popełnione przestępstwa 19-latkowi grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności – informuje sierż. Elwira Tadyniewicz z włodawskiej Policji.

Dowody zebrane przez mundurowych wskazują, że w przestępczym procederze udział brali dwaj 16-latkowie. Wkrótce obaj odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich, który zadecyduje o ich dalszych losach. Sprawa ma charakter rozwojowy.

68-111391

68-111393

2017-08-19 11:39:43
(fot. Policja Włodawa)