Od dwóch tygodni szukają 14-latki z naszego regionu. Zaginęła na Przystanku Woodstock

46

Na początku sierpnia, podczas odbywającego się w Kostrzynie nad Odrą Przystanku Woodstock, zaginęła nastolatka z naszego regionu. Dotychczasowe poszukiwania nie przyniosły efektu.

 

Od dwóch tygodni trwają poszukiwania pochodzącej z Włodawy 14-letniej Amelii Świerkowskiej. Nastolatka zaginęła 3 sierpnia na Przystanku Woodstock, który odbywał się w Kostrzynie nad Odrą. Jak ustaliliśmy, dziewczyna udała się tam wraz z rodzicami. W pewnym momencie oddaliła się od nich, po czym przepadła bez śladu. Poszukiwania prowadzone są w całym kraju.

Utrudnia je fakt, że 14-latka jest tzw. „trudnym dzieckiem”. Przestała uczęszczać do szkoły, sprawiała rodzicom problemy wychowawcze, do tego zaczęła znikać z domu. Kilkukrotnie już poszukiwali jej policjanci, jednak za każdym razem po kilku dniach wracała do domu.

Ze względu na jej problemy, nastolatka trafiła pod opiekę kuratora, jednak i to nie wpłynęło na jej zachowanie. W końcu decyzją Sądu Rodzinnego została umieszczona w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Podcierniu w województwie mazowieckim. Niedawno dostała szansę i wakacje mogła spędzić w domu z rodzicami.

Nastolatki poszukuje policja oraz Fundacja Itaka.

45

(fot. nadesłane)
2017-08-18 00:27:55