690 680 960

Zepsuł mu się wózek inwalidzki. W szpitalu podmienił go na sprawny

Na nietypowy pomysł wpadło dwóch mieszkańców Lublina. Kiedy należący do jednego z nich wózek inwalidzki uległ uszkodzeniu postanowili podmienić go na sprawny. W tym celu udali się do szpitala.

W miniony piątek policjanci zostali poinformowani, że ulicą Prusa w Lublinie porusza się dwóch mężczyzn, z których jeden jest na wózku inwalidzkim. Ze zgłoszenia wynikało, iż wózek może pochodzić z kradzieży. Na miejsce udali się wywiadowcy.

Sprawdzając okolicę dostrzegli a następnie zatrzymali dwóch mieszkańców Lublina w wieku 37 i 50 lat. Zgłoszenie się potwierdziło. Jak ustalili funkcjonariusze, należący do 50-latka wózek się zepsuł. Mężczyźni wpadli więc na pomysł, aby w szpitalu podmienić go na sprawny. Udali się więc na SOR, gdzie mężczyzna przesiadł się na należący do placówki wózek a następnie zaczęli się oddalać.

Obaj mężczyźni zostali przewiezieni na II komisariat, gdzie usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności. Odzyskany wózek inwalidzki wrócił już do szpitala.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

14 komentarzy

 1. Jakim trzeba być desperatem żeby wpadać na takie pomysły. Logicznie myśląc nie stać go było na naprawę ale może lepiej logiki w tym się nie dopatrywać.

  • Ale lipa. Myslalem ze ktos z dobrego serca postanowił ufundować inwalidzie nowy wozek i dokonał zamiany starocia na jakis ekstra sprzet. A tu po prostu chodzilo o kradziez.

 2. Zastrzelcie odrazu, co to za kraj że nie ma wózka dla niepełnosprawnego człowieka i musi on iść go ukraść
  Dramat

  • Co znaczy musi?

  • Zgadzam sie z Abcs. Jeszcze 5 lat im grozi a panstwo zamiast pomoc chlopu to w d. Go mieli. Ja bym jeszcze kare smierci zaproponowal za pomoc w lepszym jutrze dla tego pana. Zyjemy w kraju w ktorym za mniejsze przestepstwa dostaje sie kare surowsza niz za poważne.

 3. przykre…powinien się udać do MOPSU i powinni mu dać nowy…ale widać to tak nie działa…

 4. A może dostał fundusze na nowy ale wolał przepić albo zamierzał taki interes zrobić ? Niepełnosprawni nie kradną po szpitalach tylko patologia.

 5. Kumulacja inwalidztwa fizycznego z umysłowym.

 6. Brawo dla obrońców złodzieja. A może właśnie dostał wózek albo dofinansowanie? I co, jak zepsuł, to mają mu dać nowy? To ja poproszę nowy samochód, bo mi coś klekocze.

  • Człowieku byłeś w szpitalu, widziałeś te wózki. To zwykłe złomy wiec ktoś kto wpadł na taki pomysł musiał być naprawdę w desperacji żeby kraść taki złom. Jak ktoś ma renty inwalidzkiej na przykład za wypadek przy pracy 850 zł to z czego ma żyć. Nawet jak ma mieszkanie to na opłaty mu nie wystarczy. Ale spokojnie za kilka lat wszyscy będziemy w takiej sytuacji. Będziesz pracował będziesz żył, nie będziesz zdolny do pracy to zdechniesz z głodu.

 7. Swego czasu w Tomaszowie Lubelskim była podobna akcja. Tutaj gość wpadł, bo postanowił na kradzionym wózku jeździć po piwo.

Kursy walut

 • USD 4.3043zł -0.47%
 • GBP 5.3177zł -0.23%
 • EUR 4.6801zł -0.1%
 • CHF 4.698zł -0.07%

Polub nas