Zamordowała własnego męża. Związała mu ręce i nadziała na złamany kij od szczotki

Za zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem odpowie 56-letnia mieszkanka Piotrowic, która przez trzy dni pastwiła się nad swoim mężem, doprowadzając do jego śmierci w męczarniach. Śledczy chcą też doprowadzić, by nie otrzymała spadku po mężu.

Prokuratura Rejonowa w Świdniku zakończyła śledztwo w sprawie zabójstwa Wiesława P. i skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia przeciwko małżonce mężczyzny. Pod koniec wakacji tego roku, w Piotrowicach gdzie mieszkali małżonkowie, wezwane zostało pogotowie ratunkowe. Zgłaszająca kobieta tłumaczyła, że jej mąż leży zakrwawiony na podłodze nie dając znaku życia. Przybyli na miejsce ratownicy zastali znajdującego się w kałuży krwi, na pomoc jednak było już za późno. Lekarz stwierdził zgon mężczyzny w wyniku licznych obrażeń ciała.

Załoga karetki wezwała na miejsce policję. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i osadzili w policyjnym areszcie. Ze względu iż była pijana, jej przesłuchanie mogło się odbyć, dopiero gdy doszła do siebie. W międzyczasie technicy zabezpieczyli wszystkie pozostawione na miejscu ślady. W trakcie przesłuchania Ewa P. przyznała się do zabójstwa męża.
– Złożyła wyjaśnienia wskazujące na okoliczności popełnienia zarzuconego jej przestępstwa. Motywem jej działania była kłótnia dotycząca alkoholu i awantura jaka bezpośrednio po tym się wywiązała – wyjaśnia Beata Syk – Jankowska z lubelskiej Prokuratury Okręgowej.

Jak się okazało, mężczyzna zginął w kilkudniowych męczarniach. – W okresie od 23 do 25 lipca 2015 r. działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia swojego męża Wiesława P., związała mu ręce taśmą samoprzylepną, zadawała mu ciosy drewnianym kijem od szczotki po całym ciele, a także co najmniej trzykrotnie wprowadziła złamany kij od szczotki zakończony śrubą oraz butelkę po winie do odbytu pokrzywdzonego, powodując u niego liczne obrażenia wewnętrzne w wyniku których doszło do wstrząsu krwotocznego skutkującego zgonem pokrzywdzonego – dodaje Beata Syk – Jankowska. Kobieta cały czas przebywa w areszcie. Śledczy powołali biegłych lekarzy psychiatrów, którzy po badaniach uznali, że kobieta w momencie dokonywania zbrodni miała pełną zdolność rozpoznania znaczenia czynu i pokierowania swoim postępowaniem.

Za zabójstwo grozi jej od 8 do 25 lat pozbawienia wolności a nawet dożywocie. Ze względu na brutalny czyn kobiety, a także jej zamierzone działanie, śledczy wszczęli już czynności zmierzające do wytoczenia powództwa o uznanie Ewy P. za niegodną dziedziczenia po swoim mężu. Wtedy kobieta nie otrzyma nic ze spadku po nieżyjącym Wiesławie P.

(fot. prokuratura- zdjęcie ilustracyjne)
2015-12-08 16:04:12

Zobacz również

20 komentarzy

 1. Aaron Fleischmann

  Jako męczennica trafi na sztandary feministek.

 2. A to stara k…., mam nadzieję że pod celą spotka ją to na co zasłużyła.

 3. na stos kur.. na stos !!!

 4. Pozwolił się tak babie związać ? to jakas fujara była…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7466zł 0.38%
  • GBP 5.1104zł 0.3%
  • EUR 4.548zł 0.16%
  • CHF 4.2219zł 0.37%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL