690 680 960

Wojcieszków: Po napadzie na sklep ojciec i syn trafili do aresztu

Po piątkowym „rodzinnym” napadzie na sklep w gminie Wojcieszków do aresztu trafili dwaj mężczyźni, 45 i 21-latek. Ojciec z synem spędzą najbliższe trzy miesiące za kratkami. Grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

W miniony piątek w gminie Wojcieszków doszło do napadu na sklep ogólnospożywczy. Po godzinie 14 do sklepu weszło dwóch mężczyzn w kominiarkach na głowach. Przedmiotem przypominającym broń zastraszyli ekspedientkę i zażądali wydania pieniędzy. Jeden z nich strzelił z pistoletu. Kobieta została kilka razy uderzona przez napastnika, jednak nie postanawiała się poddać.

-Zaskoczeni oporem stawianym przez kobietę sprawcy w popłochu uciekli ze sklepu. Tak szybko uciekali, że nawet nie zauważyli, że w kasie nie ma szuflady z pieniędzmi. Chwilę po ich ucieczce pokrzywdzona kobieta o napadzie powiadomiła dyżurnego łukowskiej komendy Policji – informuje asp. sztab. Marcin Józwik rzecznik łukowskiej Policji.

Sprawą ustalenia i zatrzymania sprawców rozboju zajęli się łukowscy kryminalni, oraz policjanci z komisariatów w Adamowie i Stoczku Łukowskim. Szybko wytypowano napastników. Następnego dnia zatrzymano trzech mężczyzn podejrzanych o napad, to dwaj bracia w wieku 19 i 21 lat oraz ich 45-letni ojciec.

– 19-latek po przesłuchaniu został zwolniony, natomiast jego starszy brat i ojciec usłyszeli zarzuty. Przeszukując rodzinna posesję policjanci odnaleźli ukryte kominiarki, odzież w której napadli na sklep oraz pistolet – dodaje asp. sztab. Marcin Józwik.

W poniedziałek na wniosek policji i prokuratury sąd zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 15.

2015-03-17 14:13:10
(fot. Policja Łuków)

3 komentarze

  1. Cała rodzina j######h d#########w- do g##u z nimi

  2. Linia obrony . Mieli długi i bali się że komorni zabierze im ciągnik .

  3. Łuków miasto tłuków – okoliczne wsie to jak widać gawiedź pokroju Gangu Olsena ;]

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Jarmark Królewski pod hasłem: Orzech laskowy w kuchni dworskiej
Międzysołecki Festyn Dożynkowy w Żdanowie
„Weekend z historią” – warsztaty historyczno-kulturowe
Wyścig „na byle czym” i wiele więcej, czyli niedziela nad zalewem
Dożynki gminy Tomaszów Lubelski. Gwiazdą wieczoru będzie grupa Shantel