Czasami warto pogrzebać w śmieciach. Straż miejska namierzyła sprawcę dzikiego wysypiska

Wyrzucił odpady budowlane przy jednej z ulic. W śmieciach był adres sprawcy.

Dzisiaj straż miejska z Łęcznej dostała informację o dzikim wysypisku śmieci , jakie ktoś urządził sobie przy ulicy Chełmskiej. Na wylocie z miasta w kierunku Włodawy, tuż przy jednej z bocznych uliczek, znajdowały się porozrzucane na odcinku kilkudziesięciu metrów worki z śmieciami. W większości były to odpady budowlane.

Strażnicy postanowili bliżej przyjrzeć się porozrzucanym nieczystościom. W trakcie przeglądania zawartości worków odnaleźli fakturę na zakup materiałów budowlanych z danymi osobowymi nabywcy. Teraz mężczyzna będzie się musiał tłumaczyć dlaczego pozbył się odpadów wyrzucając je przy ulicy.

Sprawca z pewnością nie uniknie kary. – Za powyższe wykroczenie ustawodawca przewidział grzywnę w postępowaniu mandatowym do 500 złotych zaś w postępowaniu sądowym do 5000 złotych – wyjaśnia Joanna Wojciechowska Komendant Straży Miejskiej w Łecznej. Oprócz kary finansowej, sprawca będzie musiał uprzątnąć zaśmiecony teren.


(fot. SM Łęczna)
2015-01-05 21:05:12

Zobacz również

21 komentarzy

 1. Brawo!!!!!!!!!!!! Zamiast 5 stôw powinni mu kazac sprzatnac wszystkie wysypiska w promieniu 10 kilometrow, moze by sie nauczyl smieciarz zasrany

 2. Dać najwyższą pólkę i nagłosnic sprawę w mediach ogolnopolskich.Jedyna mozliwosc,zeby sie skur..iele czegoś obawiały.Za sranie we własne gniazdo najwyzsza kara.Zawsze!

 3. pokażcie jego ryj

 4. kary są zbyt niskie – powinny być odstraszające – od 10 tys wzwyż

 5. W reszcie przydała się do czegoś Straż Miejska

 6. a po co temu strażnikowi takie ciuchy a’la komandos – do zakładania blokad na koła ?

 7. Wziąć w sklepie fakturę na dane nielubianego sąsiada, a pote wywalić nieznaczone śmieci obok drogi i powiadomić straż miejską… toż to zemsta doskonała 😉

 8. dobrze dziadowi, ale kara za mała

 9. Dokładnie kary powinny być wyższe a przy okazji taki osobnik powinien osobiście posprzątać jakiś wyznaczony teren np las bądż rowy przydrożne. Może to by bardziej podziałało niż kary pieniężne.

 10. Fakt, że śmiecenie i dewastacja środowiska jest nagminna i powinna być karana z całą surowością, zwłaszcza, że tak rzadko łapie się sprawców. Ja zakładam, że jak ktoś to robi, to nie pierwszy raz, a jeśli nawet pierwszy to jak go się dotkliwie nie ukarze to będzie to robił dalej.
  Chociaż kwestia udowodnienia po fakcie jest dyskusyjna na co wskazuje komentarz napisany przez „ktoś”.
  Zajmuję się praniem dywanów i tapicerek, często w podlubelskich miejscowościach. Domki ładne, podwórka zadbane, a w rowach i krzakach dookoła wsi czy osiedla butelki worki i inne śmieci, masakra:(

 11. Kara powinna wynosić 10 tys. zł. Przecież to nie jest działanie nieumyślne, przez nieuwagę tylko perfidne wyrzucenie śmieci do lasu.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7614zł 0.07%
  • GBP 5.0239zł 0.04%
  • EUR 4.4843zł 0.23%
  • CHF 4.1477zł 0.3%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach