Poniedziałek, 26 lutego 202426/02/2024
690 680 960
690 680 960

Podkrasne: Śmiertelne potrącenie pieszego. Ofiara wpadła do środka pojazdu

W środę rano na drodze krajowej nr 17 doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego. Ofiara po potrąceniu wpadła do środka auta.

Do zdarzenia doszło w środę rano około godziny 6, w miejscowości Podkrasne, na drodze krajowej nr 17. Kierujący volkswagenem jadąc w kierunku Zamościa potrącił mężczyznę przechodzącego przez jezdnię w kierunku przystanku autobusowego.

Jak ustaliliśmy 79-letni mężczyzna szedł na autobus do Zamościa, chciał dostać się do lekarza. Siła uderzenia była tak ogromna, że pieszy wpadł do wnętrza pojazdu. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu.

W tej chwili w rejonie zdarzenia ruch odbywa się wahadłowo. Na miejscu pracują krasnostawscy policjanci pod nadzorem prokuratora.

Jak przekazała nam podinsp. Joanna Kopeć z zamojskiej Policji do zdarzenia doszło około godziny 6.Ofiara zdarzenia to 79-letni mężczyzna. Pieszy nie posiadał na sobie elementów odblaskowych. Kierujący volkswagenem 48-latek był trzeźwy.

Utrudnienia w ruchu na drodze krajowej nr 17 mogą potrwać do godziny 10.


Większy widok mapy

.

2015-01-14 08:39:51
(fot. lublin112.pl)

21 komentarzy

 1. Przy takich i podobnych wypadkach zastanawiam się czy piezy MUSIAŁ przejść akurat przed, a nie, za pojazdem.
  Przecież o 7 rano na tej drodze samochody nie jadą kolumnami i te 10-15 sekund można poczekać z przejściem.
  Teraz na grobie napiszą dziadkowi: Tu leży ten, co miał pierwszeństwo”

  • przejście? nie widać nic takiego w pobliżu, więc raczej brak pierwszeństwa.

  • Tam nie ma przejścia! Jezdnia jest szeroka, 3 pasy ruchu +pobocza! Ruch na trasie duży i ludzie, aby tam przejść muszą się niekiedy wpychać! A starszej osobie trudniej ogarnąć otoczenie. Nie winię ani kierowcy, ani pieszego. Współczuję za to temu kierowcy i rodzinie dziadka. Może w końcu drogowcy zadbają o bezpieczeństwo mieszkających tam ludzi!!!!!!!!!!!!!!!!

 2. Tam powinny byś światła! Jak ktoś zechce przejść naciśnie guzik i kierowcom zapali się czerwone, a jak by nikt nie przechodził paliło by się zielone dla kierowców cały czas. Ile tam osób ginie. Kierowcy zapierniczają bo ładny asfalt, a tam i dzieci przechodzą do szkół i dorośli. Teraz to i rodzina ma dramat i kierowca. Można było by tego uniknąć, jak by się w końcu w gminie wzięli do roboty a nie ciągle kawka i kawka, zgłosili by może jakiś projekt może by jakąś dotacje dostali bo przecież wójt nie wyłoży takiej kasy.

  • Taa, światła gdyby nawet były przy wyjściu/wyjeździe z każdej posesji, to i tak znalazłby się idiota, który chciałby przejść, czy przejechać na czerwonym.

  • Jechał do lekarza , a lekarz musiał przyjechać , by stwierdzić zgon, co za ironia.

  • Tutaj https://www.google.pl/maps/@50.858721,23.158337,3a,75y,333.98h,65.9t/data=!3m4!1e1!3m2!1syReG7N11ydxV6vVPX91s8w!2e0 ma ktoś światła postawić?
   Na nogi się leczysz?
   Bo na głowę to już chyba za późno.

   • Tak, światła żeby z lasu wyjść. Ani świateł ani przejścia tam nie powinno być. Przejście z pola do lasu? Tam nie ma żadnej infrastruktury, więc przejście w takim miejscu jest bez sensu, bo jeszcze więcej osób zginie.
    Poza tym to, że ktoś ginie to nie oznacza, że miejsce jest niebezpieczne, tylko pieszy nie myśli i nie przestrzega przepisów, więc to o niczym nie świadczy. Oczywiście współczuję, ale mieszkając na odludziu, chodząc jak jest ciemno, warto mieć odblaski, żeby dać chociaż szanse kierowcy (żeby nie było – jest taki wymóg, ale kogo to obchodzi). No i oczywiście życzę jak najwięcej rozsądku dla pieszych w takich miejscach.

    • Ten znak ze ze zdjęcia „536” to A18b (uwaga dzikie zwierzęta).
     Po pierwsze nie jest to teren zabudowany, po drugie wschód słońca mamy po godzinie 7:20.
     Do tego wypadku nie musiało dojść.
     A przepisy odnośnie odblasków zmieniono właśnie dlatego, żeby do mniejszej ilości takich wypadków dochodziło.

    • Idioto za s **ra**ny!!! Jak nie wiesz jak tam jest to po co się wypowiadasz głupio!!! W tej miejscowości po obu stronach jezdni mieszka bardzo dużo ludzi!!! A przystanek jest zrobiony na początku tejże wsi, wpierw rusz du*pę, a potem bierz się za pisanie, ćwoku!!!!!!

 3. To ile w końcu miał lat 70 czy 79?

  • Nie czepiaj się „nico” – czy 70, czy 90 to i tak trup.
   Czyli zabity na śmierć – inaczej: stan ostatecznie stabilny.

 4. JAKIE SWIATŁA PAJECA NA DRODZE KRAJOWEJ I TAK SIE EJDZIE JAK NIE WEIM CIĄGLE ZABUDOWANE MOŻE NA EKSPRESÓWCE SWIATŁA NIEDŁUGO POSTAWCIE NIECH WAM ŚWIECĄ

  • Tylko że akurat w tym miejscu zginęło masę osób, bo przejścia nie ma, po drugie jeszcze trochę i będzie tu czarny punkt i takie belki zwalniające które dają siew znaki podwoziom samochodowym to lepsze już chyba światła.

  • Najlepsze jest to, że większość (i to ta bardziej zabudowana) Podkrasnego to krajówka w standardzie 2+1 i na lewym pasie w kierunku Lublina obowiązuje minimum 60km/h. A sam wypadek miał miejsce już za skrajem tej bardziej „zwartej” zabudowy… pola i oddalone gospodarstwa po jednej stronie, zagajnik po drugiej.
   I ktoś tam się domaga przejścia dla pieszych i świateł 🙂

 5. Co za ludzie nie mogę pojąć zawsze to samo, to nie jest Podkrasne tylko rejon wsi Krasne, a do Podkrasnego jeszcze kawałem w stronę Zamościa wcześniej jeszcze kol.Krasne. Piszą artykuł i wprowadzają wszystkich w błąd. Tablice nawet część widząc na jednym ze zdjęć, tonie przeczyta gdzie jest tylko pisze durnoty.

 6. Wpadł do środka, współczuję kierowcy to musiał być makabryczny widok zanim wysiadł, jechał ze zmasakrowaną osobą, w szoku po zderzeniu jeszcze parę metrów – masakra! On tego nigdy nie zapomni.

  • Jak masz pisać takie prostackie posty ??? wypowiadać się w ten sposób , to zażyj arszeniku a jednego matoła będzie mniej ,zlisisz niebiosa bezmózgowców

   • Dzięki za usunięcie tego chamskiego wpisu , jak on się wypowiadał o zmarłym człowieku??????

  • Jednak popaprancy są nie tylko na jezdni za kierownica

Z kraju

Polityka i społeczeństwo