Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nowi funkcjonariusze w szeregach Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej (zdjęcia)

Wczoraj w komendzie Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyły się uroczystości, podczas których miało miejsce ślubowanie 50 nowo przyjętych funkcjonariuszy SG.

Zbiórka odbyła się w asyście pocztu sztandarowego oraz w obecności kadry kierowniczej NOSG. Rotę ślubowania odczytał Komendant Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej – gen. bryg. SG Jacek Szcząchor, zaś błogosławieństwa nowym funkcjonariuszom udzielili: kapelan katolicki NOSG ks. ppłk SG Wiesław Kondraciuk oraz dziekan prawosławny SG ks. ppłk SG Adam Weremijewicz.

Pięćdziesięciu nowo przyjętych funkcjonariuszy SG, najbliższy czas spędzi w ośrodku szkoleniowym, by po ukończonym kursie powrócić do służby w ochronie granicy państwowej.

Służbę w Straży Granicznej może pełnić osoba: o nieposzlakowanej opinii, która nie była karana za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
korzystająca w pełni z praw publicznych, posiadająca co najmniej średnie wykształcenie, posiadająca zdolność fizyczną i psychiczną do służby, gotowa podporządkować się szczególnej dyscyplinie, dająca rękojmię zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych, posiadająca uregulowany stosunek do służby wojskowej (warunek nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), która podda się procedurze kwalifikacyjnej i zda egzamin w jednym z Ośrodków Szkolenia SG.

Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie prowadzi w dalszym ciągu nabór kandydatów do służby przygotowawczej na 2023 rok. Jeszcze w tym roku planuje się przyjąć do służby co najmniej 100 funkcjonariuszy.

(fot. NOSG)

6 komentarzy

 1. Wojsko strzeże granic i nie płaci za nic.

 2. Ja obca krajowca być, tzw. innostranna to wiedzieć...

  Pięćdziesięciu nowo przyjętych funkcjonariuszy SG, jeszcze w tym roku planuje się przyjąć do służby co najmniej 100 funkcjonariuszy.
  To po co ustawiać wzdłuż wschodniej i północno wschodniej granicy te zapory przeciwczołgowe ?

 3. Kiepski, bo kiepski, ale Ferdek !

  Jeszcze w tym roku planuje się przyjąć do służby co najmniej 100 funkcjonariuszy.
  I niech mi tu kto napisze, że niema w Polsce pracy dla ludzi z takim wykształceniem, to dam po łapkach.

 4. Teraz to jak nie jesteś okularnikiem, to Cię nie wezmą, jak ja się przyjmowałem, to takich odrzucano.

 5. Jak będziesz plecakiem i na wózku inwalidzkim Ciebie przyjmą :):)

Z kraju