Środa, 22 maja 202422/05/2024
690 680 960
690 680 960

Nowe ustalenia w sprawie zabójstwa w Rakowiskach. Sprawcy przed morderstwem zażywali marihuanę

Prokuratura Okręgowa w Lublinie poinformowała w czwartek, że sprawcy morderstwa w Rakowiskach, kilka godzin przez zdarzeniem, zażywali marihuanę. Świadczą o tym wyniki badań krwi.

Prokuratura Okręgowa w Lublinie Ośrodek Zamiejscowy w Białej Podlaskiej otrzymała wyniki badań chemicznych próbek krwi Zuzanny M. i Kamila N. zabezpieczonych po ich zatrzymaniu.

-Zarówno w krwi Zuzanny M. jak i Kamila N. nie stwierdzono zawartości alkoholu jak i pochodnych amfetaminy. W próbkach krwi podejrzanych stwierdzono natomiast nieznaczną ilość substancji o nazwie delta-9–tetrahydrokannabinol – która jest substancją psychoaktywną zawartą w konopiach. Okoliczność ta w kontekście wyjaśnień podejrzanych może świadczyć o tym, że kilka godzin przed zdarzeniem zażywali oni marihuanę – informuje rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Lublinie Beata Syk – Jankowska.

Ponadto Prokuratura Okręgowa w Lublinie podjęła czynności w ramach działalności cywilnoprawnej mające na celu skierowanie do Sądu pozwu o uznanie Kamila N. niegodnym dziedziczenia.

-Zgodnie z art. 928 § 1 pkt 1. k.c. spadkobierca może być uznany przez Sąd za niegodnego dziedziczenia, jeżeli dopuścił się umyślnie ciężkiego przestępstwa przeciwko spadkodawcy. Zgodnie z art. 928 § 2 k.c. spadkobierca niegodny zostaje wyłączony od dziedziczenia, tak jakby nie dożył otwarcia spadku – dodaje Beata Syk – Jankowska.

Przypomnijmy, Zuzanna M. i Kamil N. z zimną krwią zamordowali w nocy z 12 na 13 grudnia Jerzego N. i Agnieszkę N. małżeństwo mieszkające w Rakowiskach (rodziców Kamila N.). Sprawcy zadali im po kilkanaście uderzeń trzema nożami powodując rany kłute i cięte szyi, tułowia, kończyn górnych i dolnych, co doprowadziło do wstrząsów krwotocznych w wyniku których pokrzywdzeni zmarli. Oboje planowali morderstwo od dłuższego czasu.

2015-01-08 17:50:30
(fot. lublin112.pl)

4 komentarze

  1. I takie kaleki umysłowe musimy karmić…

  2. typowylubelaczek

    Tania zagrywka papugi, wątpię aby sąd brał to mocno pod uwagę. Jakby wypalili więcej to by do zbrodni nie doszło ;P

  3. Centrum Lansu i Podrygiwania z Radości

    Szkoda, że w Polsce nie ma możliwości zastrzelenia ich podczas „ucieczki”.
    Chętnie bym w tym uczestniczył z jakaś maczugą, albo innym bejsbolem.

  4. równie dobrze mogli palić marihuanę po zabójstwie, w drodze do krakowa