Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nietuzinkowa wystawa w Bibliotece Głównej UMCS (zdjęcia)

W Muzeum Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej jeszcze do końca bieżącego miesiąca można zwiedzać wystawę poświęconą kolekcjom botanicznym. Znajduje się ona w gmachu Biblioteki Głównej UMCS przy ul. Radziszewskiego 11.

Ekspozycję zatytułowaną „Kolekcje botaniczne Wydziału Biologii i Biotechnologii UMCS” zorganizowano z okazji Roku Botaniki. Jej twórcami są pracownicy Wydziału Biologii i Biotechnologii, Instytutu Nauk Biologicznych, Polskiego Towarzystwa Botanicznego – Oddział Lubelski oraz Muzeum UMCS.

– W 100-lecie powstania Polskiego Towarzystwa Botanicznego – informuje rzecznik prasowy uniwersytetu Aneta Adamska – pragnąc podkreślić zasługi polskich botaników dla światowej nauki oraz przypomnieć rozwój botaniki, jaki nastąpił po odzyskaniu przez Polskę niepodległości, na wniosek Towarzystwa w dniu 26 listopada 2021 r. Senat Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2022 Rokiem Botaniki.

Wystawa prezentuje głównie materiały zielnika, którego inicjatorem powstania w 1945 roku był profesor Józef Motyka, jak również fragmenty ikonoteki oraz okazy zielnikowe.

Wystawa jest dostępna dla odwiedzających do końca sierpnia br. w godzinach pracy biblioteki: od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00-15.00, zaś w piątki w godz. 8.00-13.15.

(fot. tekst Leszek Mikrut)

7 komentarzy

 1. Dziadek ze Slamsowa

  Do końca bieżącego miesiąca można zwiedzać wystawę poświęconą kolekcjom botanicznym – a ile płacą za wstęp ?
  Pytam bo „czternastka” dopiero we wrześniu, a zaczyna na ichę brakować. Oczywiście przez drożyznę wywołaną putinowską wojną (!)

  • To wystawa dla ludzi o odpowiednim poziomie wiedzy i inteligencji. Nie wiem, czy dalej jesteś zainteresowany?

   • Dziadek ze Slamsowa

    Gwarantuję że i wiedzę i inteligencję mam, ale kasy mało, więc stąd pytanie: ile płacą za wstęp ?
    Według ciebie, dorobić do emerytury to grzech ?

 2. W Biedronce na Głównej? Byłem wczoraj chyba i nic szczególnego nie widziałem, Tzn. było wszystko to, co zawsze, ale żeby zaraz „Nietuzinkowa Wystawa”? Ot,warzywa jak warzywa i owoce też. 🙂

Z kraju