Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Nie zgadzają się na Przemysława Czarnka na stanowisku ministra. Protestowali przed lubelską siedzibą PiS (zdjęcia, wideo)

Dzisiaj o godzinie 17 w centrum Lublina przeprowadzona została manifestacja przeciwko powołaniu Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Protest przebiegał spokojnie, nie zanotowano żadnych incydentów.

W czwartek na ul. Królewskiej w Lublinie, przed budynkiem w którym znajduje się Biuro Zarządu Okręgowego PiS odbył się protest przeciwko powołaniu Przemysława Czarnka na ministra edukacji i nauki. Wzięli w nim udział uczniowie lubelskich szkół oraz studenci. Pikieta odbywała pod hasłem „Czarnek – Nie nasz minister!”, zaś uczestnicy chcieli pokazać, że nie godzą się na homofobię, seksizm i brak szacunku do kogokolwiek. Akcję zorganizował licealista z Lublina Kuba Karpiński, który od dawna angażuje się w różnego rodzaju działania społeczne.

Młodzi ludzie, w większości z tęczowymi symbolami, prezentowali hasła „Czarnek przeczytaj Konstytucję”, „Ten jest zboczony, kto sieje nienawiść”, „Ludzie nie ideologia”, „Czarne(k) chmury nad edukacją”, „Czarnek przestań nam kobiety prześladować” i wiele innych.

– Kiedy dowiedziałem się, że Przemysław Czarnek otrzymał nominację na stanowisko ministra nauki, mnie który nie należy do społeczności LGBT, aż ruszyło, ponieważ wypowiedzi o tym, że ludzie LGBT nie są równi ludziom normalnym, że kobieta jest od tego aby rodzić dzieci, żeby przestać mówić o jakichś prawach człowieka, to są wypowiedzi, za które powinno się karnie odpowiadać, a nie otrzymywać nobilitacje na stanowiska ministerialne. Jeżeli człowiek, który rozsławił się niechlubnie jako jedyny wojewoda w kraju, który jako pierwszy przyznawał medale za przyjmowanie homofobicznych uchwał gminom, takim jak Kraśnik który przez taką uchwałę może stracić miliony euro z europejskich funduszy, jeżeli taka osoba ma zajmować jakąkolwiek publiczną funkcje, to w każdym z nas powinna zapalić się czerwona lampka i każdy z nas powinien sobie uświadomić, że na to nie może być zgody – mówił Kuba Karpiński.

Był to kolejny w ostatnim czasie tego typu protest, jaki odbywał się w Polsce. Kilkaset osób protestowało w tej samej sprawie przed gmachem Ministerstwa Edukacji Narodowej w Warszawie. Z kolei w poniedziałek w niektórych szkołach na terenie kraju rozpoczęła się akcja „czarny poniedziałek polskiej edukacji i nauki”. Podpisy sprzeciwu zbierają też nauczyciele w niektórych miastach czy miejscowościach.

(fot. lublin112)

73 komentarze

  1. To pewnie pozostałość po komuniźmie . Potomstwo PZPR

  2. Jak się nie poświęca dziecku uwagi i swojego czasu to później takie dewiacje wychodzą…

Z kraju