690 680 960

Lublin: Fałszywy policjant zatrzymany. Pieniądze wróciły do właścicielki

Lubelscy policjanci zatrzymali mężczyznę podającego się za policjanta. Oszust wpadł podczas liczenia pieniędzy w taksówce przemierzającej jedną z ulic miasta.

W środę jedna z mieszkanek Lublina odebrała telefon od mężczyzny, który przedstawił się jako funkcjonariusz CBŚP. Rozmówca prosił 64-latkę o pomoc w zatrzymaniu oszustów.

– Mężczyzna pytał, czy kobieta ma oszczędności. 64-latka zgodnie ze wskazówkami oszusta udała się do banku, z konta wypłaciła 50 tys. zł. Później przy ul. Dolnej Panny Marii w Lublinie, pod jednym z kontenerów, zostawiła gotówkę – informuje nadkom. Renata Laszczka-Rusek z KWP Lublin.

Pozostawioną gotówkę odebrał 29-latek. Oszust zamówił taksówkę, ale daleko nią nie zajechał, ponieważ w rejonie ul. Kunickiego policjanci zatrzymali go. Mężczyzna wpadł podczas liczenia gotówki.

– Fałszywy funkcjonariusz w przeszłości wchodził już w konflikt z prawem. Był notowany za przestępstwa przeciwko mieniu i narkotyki. 29-latek trafił do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali wyłudzone od 64-latki pieniądze – wyjaśnia nadkom. Renata Laszczka-Rusek.

68-103152_g

 

Bezpośredni link do wideo – Kliknij!

2017-04-06 18:07:38
(fot. wideo lublin112.pl)

13 komentarzy

 1. Nie trudno się domyślić, że w więzieniu będzie to jego najczęściej obierana pozycja.

  • Za dużo bajek chyba słuchasz. Byłem tzw klawiszem i opowiem Ci historyjkę. Kiedyś będąc ze znajomymi w knajpce,usłyszałem jak przy stoliku za moimi plecami ktoś opowiada fantastyczne historyjki „z pod celi” jaki to niby kozak z niego był i co tam wyprawiał.Normalnie sam naczelnik mu do raportu stawał.Do tego był bezczelny wobec kelnerek w lokalu. Słucham i orientuje się,że opowiastka dotyczy mojego byłego zakładu i że chyba znam człowieka.Wyszedłem do kibelka i wracając udałem zaskoczenie ze spotkania nie mówiąc jego kompanii skąd się znamy.Jego zaskoczenie było nieudawane,a mina wprost bezcenna.Zaproponował wyjście na papierosa i składał się jak scyzoryk,prosząc żebym nie wysypał go przed znajomymi i nie opowiedział jak było naprawdę.Po kilku minutach towarzystwo się zmyło.Pewnie teraz opowiada bajeczki w innym lokalu innym frajerom jak on.Tacy to są dzisiejszy gitowcy.Nie wiem kto jest głupszy,oni sami czy ci wierzący w ich opowiastki.

 2. Oh, oh w pedałach gwinty wypadają.?

 3. Gity muszą trzymać się razem bo solo se rady nie dają haha

 4. Szkoda mi tak okradanych ludzi. Czy to rodzaj choroby czy zupełnego otępienia społecznego i dezinformacji ? Przecież przestrzeganie przed takimi sytuacjami jest na każdym kroku. Nawet w kościele o tym mówią, a tu dalej jak nie na wnuczka to na policjanta. Ręce opadają. Zarzuty powinna mieć też postawiona pracownica banku za zero zainteresowania.

 5. On byl z lsw,lub czy lkr?

 6. Ten jest lepszy, podejrzewam, że już nie jeździ…

  https://youtu.be/vLuY00Ds3Gg

 7. a ty glupi czy glupszy

 8. mnie zastanawia skąd dziadki mają taką kasę

  • A mnie zastanawia, skąd oszuści wiedzą, że staruszkowie mają tyle kasy w banku i skąd maja ich numery telefonów?

 9. Żaden niby git nie przyzna sie że ma kakao przedmuchane hehe ale za to kropke pod okiem ma

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Festiwal Mieszkańców Kośminka
Dni Gminy Cyców. Zagrają m.in. Coco Jumbo, Lili, Effect, Piękni i Młodzi oraz Top One.
Moto Piknik Rodzinny na biłgorajskim Autodromie
Dożynki gminy Nałęczów
Dożynki gminy Nielisz