Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Kwota opłat dodatkowych przewyższa wartości tego auta, ale wezwania nadal są wystawiane (zdjęcia)

Jest w Lublinie takie auto, które za wycieraczkami ma tyle wezwań do wniesienia opłaty dodatkowej za parkowanie, że przewyższają one kilka, jak nie kilkanaście razy, wartość tego pojazdu. Wysłaliśmy niemal rok temu do zarządcy parkingu zapytanie w tej sprawie…niestety nadal milczy, a na pojeździe pojawiają się kolejne „kwitki”.

Historię parkowania tego pojazdu piszą wezwania do wniesienia opłaty dodatkowej za parkowanie bez biletu na terenie parkingu przy Arenie Lublin. To już trwa ponad rok. Wezwań za wycieraczkami nissana przybywa, spokojnie można rzec, że ich kwota przewyższa znacznie wartość pojazdu. Inkasenci z uporem, miesiąc w miesiąc wciskają kolejne wezwania. Część już nadszarpnął ząb czasu, jak też warunki pogodowe. Niektóre z nich wkładane są w foliowe woreczki, aby nie zamokły. Jednym słowem – absurd.

Przypomnijmy, od 1 lutego 2023 na parkingu przy Arenie Lublin ruszył system płatnego parkowania. Nowy system objął także miejsca postojowe nad Zalewem Zemborzyckim (obok ośrodka Słoneczny Wrotków i na Dąbrowie), a także obok Hali Globus. Tam gdzie stoją parkomaty, tam też pojawiają się osoby kontrolujące kierowców pod kątem pobranie biletu parkingowego z parkomatu. Kto nie opłacił parkowania musi liczyć się z karą finansową określaną jako „opłata dodatkowa”. Warto pamiętać, że parkingi są płatne codziennie (przez 7 dni w tygodniu), przez całą dobę. Na parkingach są parkomaty oraz pełne oznakowanie informujące, że parkingi są płatne. Opłatę za parkowanie można uiścić w jednym z parkomatów lub za pomocą aplikacji epark. Zarządcą i podmiotem pobierającym opłaty jest firma EuroPark.

Postanowiliśmy zapytać operatora parkingu o tę kuriozalną sytuację. W mailu napisaliśmy: „W jakim celu firma wystawia te wezwania, skoro widać, że pojazd jest porzucony od długiego czasu? Czy Państwa firma ustaliła, czyj jest to pojazd i czy odpowiednie służby kontaktowały się z właścicielem auta? Jaki jest sens takich działań, przecież ewidentnie widać, na czym zależy firmie zarządzającej parkingiem, a no na tym, żeby nie usunąć tego pojazdu, który blokuje miejsce parkingowe, ale aby wystawić jak najwięcej wezwań do zapłaty…I ostatnie pytanie, czy Państwo ustalili, kiedy ten pojazd pojawił się na parkingu? Czy przed pojawieniem się parkomatów, czy już w momencie kiedy one były?”

Od 29 kwietnia 2023 r. nie otrzymaliśmy informacji zwrotnej, przybywa za to „kwitków” na wspomnianym nissanie, bo inkasenci odwiedzają go systematycznie i zostawiają za wycieraczkami kolejne wezwania do opłaty dodatkowej w wysokości 95 zł. Jest ich obecnie kilkadziesiąt. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że wspomniane auto stało tam, zanim pojawiły się parkomaty, czyli przed 1 lutego 2023 r., ale tego nie udało nam się ustalić. Pytanie ile jeszcze wezwań wyląduje za wycieraczkami nieszczęsnego nissana, zanim zniknie on na dobre z parkingu przy Arenie Lublin? Tego nie wiemy, jedno jest pewne, że przy kolejnej kontroli inkasent włoży ponowne wezwanie do opłaty dodatkowej za parkowanie.

63 komentarze

 1. Właściciel dwa lata temu wyjechał za granicę do roboty postawił auto w miejscu dozwolonym gratisowym jak odchowują a właściciel wruci to będzie kradzież

 2. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Dobrze że nie ma śniegu i mrozu bo i tak folia woreczków by nie pomogła i te wezwania by były nieczytelne

 3. ,.,.,.,.,.,.,.,.,.fsb

  Qwerty szacun dla Ciebie, że nie dałeś się zastraszyć milicji,straży miejskiej i sądom

 4. Jacyś idioci muszą pracować w tej firmie kontrolujacej. Auto stoi tam ciagle, a więc ciągle trwa to samo wykroczenie. Nie karze się kilkukrotnie za jeden czyn

  • „Adam.” z pewnością idiocie jest trudno zrozumieć.
   Nie ma tu żadnej kary za wykroczenie.
   Jest jedynie wezwanie do opłaty dodatkowej opisanej w regulaminie płatnego parkingu.
   A ściślej kolejnej opłaty za inny okres parkowania.

 5. adam r**am i spadam

  wszystkie te wezwania są nie ważne, gdyż w jaki sposób ustalą kierującego pojazdem, który pozostawił tam auto?

  • Centralna Ewidencja Pojazdów i Kierowców (CEPIK)
   Operator parkingu może wystąpić do UM Wydziału Komunikacji o ustalenie właściciela i jest to zgodne z prawem i regulaminem parkingu
   Wtedy mogą ściągnąć należności od właściciela pojazdu jak nie drogą polubowną to drogą sądową
   Komornik może się upomnieć nawet po 2 latach

   • Ustalą właściciela pojazdu nie osobę która to auto tam zostawiła 😉 a to różnica

 6. upośledzony chyba wystawia mandaciki wiedzac ze nic z tego nie bedzie

 7. Powinni obciążyć tą firmę za zaśmiecanie, bo te kwitki pewnie latają po okolicy.

 8. Miasto Lublin nie ma parkingów. Te które jeszcze były zostały oddane jakiejś szemranej firmie nie z Lublina, tylko gdzieś z kraju. Firma ta zatrudnia jakichś niedorobionych jełopów i łupi kierowców. Panie prezydencie Lublina , może czas na zmianę pana na mądrzejszego gospodarza?

 9. Ja to chciałbym zobaczyć duże napisy, że parking przed marketami PŁATNY już przy wjeździe, a nie pokątnie regulaminy po słupach ponaklejane, albo stojące 200 m dalej. Zaraz by 3/4 osób w ogóle nie wjechało. A tak, to zawsze ktoś przeoczy i kasa jest.

Dodaj komentarz