Wtorek, 16 kwietnia 202416/04/2024
690 680 960
690 680 960

Kierowcy Bolta postanowili protestować. „Zamiast wspomagać, obciążają nas kolejnymi kosztami” (wideo, zdjęcia)

Dzisiaj po południu lubelscy kierowcy współpracujący z firmą Bolt postanowili sprzeciwić się jej działaniom. Ponad sto pojazdów zjechało w jedno miejsce. W tym czasie nie były świadczone usługi.

W piątkowe popołudnie mieszkańcy Lublina mieli problem z zamówieniem przejazdu za pomocą popularnej aplikacji Bolt. Wszystko dlatego, że kierowcy współpracujący z estońską firmą podjęli decyzję o proteście. Około godziny 15 na parking przy Arenie Lublin zjechało ponad stu kierowców, którzy wyłączyli aplikację chcąc w ten sposób sprzeciwić się działaniom firmy.

Wszystko zaczęło się od otrzymanej w ubiegłym tygodniu informacji o zwiększeniu przez operatora prowizji za używanie aplikacji. Obecnie kierowcy muszą oddać 27 % od wypracowanego dochodu, po podwyżce ma to być już 30,75 %. Tymczasem jak wyjaśniają, bardziej oczekiwali obniżenia stawki procentowej, głównie z uwagi na szalejące ceny paliwa.

– Jest to zagrywka poniżej pasa. To my bowiem ponosimy koszty związane z utrzymaniem samochodu, paliwem które z dnia na dzień drastycznie drożeje, musimy płacić podatki, a firma zamiast nam pomóc w tych trudnych czasach, to nas jeszcze bardziej obciąża. Już teraz, żeby zarobić na koszty oraz utrzymać rodzinę, musimy jeździć po 12 godzin. I to nie tylko od poniedziałku do piątku, lecz 30 dni w miesiącu. O wolnym możemy zapomnieć, jeżeli chce się utrzymać – mówili nam dzisiaj kierowcy.

Współpracujące z Boltem osoby nie zgadzają się na tego typu działania firmy. Dzisiejsze spotkanie miało też na celu wypracowanie wspólnego stanowiska w tej sprawie, jak też uzgodnienie dalszych działań. Padały propozycje całodniowych protestów, a nawet przejścia do konkurencyjnego Ubera. Jak nas zapewniono, akcja protestacyjna będzie kontynuowana w kolejnych dniach.

(fot. wideo lublin112.pl)

75 komentarzy

  1. Przecież oni jeżdżą i w bolcu i w ubeku i cholera wie w czym jeszcze . Jeden kierowca ma że 3 aplikację . Po za tym swoimi nielegalnymi praktykami wykończyli konkurencję ? w cale mi ich nie szkodą dla mnie mogą oddawać 90% i zdychać z głodu !!!

  2. Walnij się w łeb głąbie!!

Z kraju