690 680 960

Dzień Otwarty w Lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt (zdjęcia)

W niedzielę w Lubelskim Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt odbył się Dzień Otwarty. Każdy, kto przyszedł, miał okazję poznać podopiecznych placówki, a także wziąć udział w ciekawych pokazach oraz wysłuchać wykładów poświęconych zwierzętom.

Myślą przewodnią każdego Dnia Otwartego w lubelskim schronisku jest adopcja psów i kotów. Pracownicy i wolontariusze Schroniska byli do dyspozycji gości i odpowiadali na wszelkie pytania dotyczące zasad odpowiedzialnej adopcji czy opieki nad zwierzętami.

Zainteresowanym adopcją przybliżano również sylwetki konkretnych zwierząt oraz opowiadano o ich usposobieniu i wymaganiach. W programie wydarzenia były prelekcje behawiorysty zwierzęcego oraz funkcjonariuszy Ekopatrolu Straży Miejskiej Miasta Lublin. W ramach Dnia Otwartego można było wziąć udział w pokazach cyrkowych członków Fundacji Sztukmistrze, był również występ zespołu Pawkin oraz liczne atrakcje i niespodzianki dla dzieci.

Aktualnie w prowadzonym przez Miasto Lublin Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt przebywa 365 zwierząt, w tym 181 psów, 84 koty i 100 zwierząt egzotycznych. Każdy, kto zdecyduje się na adopcję psa lub kota, otrzyma podstawowe wyposażenie dla swojego zwierzaka. W ramach wyprawek dla psów przewidziana są: obroża, smycz i mata węchowa, zaś dla kotów transporter, drapak i zabawka.

(fot. lublin112.pl)

13 komentarzy

  1. Oby wszystkie zwierzaki znalazły dobry i odpowiedzialny dom ❤

  2. @Redakcja: nie można by czasem napisać o takim zdarzeniu przed nim, a nie po nim?

  3. Dla zwierząt szatanem i to realnym jest człowiek.

  4. Oby te adopcje nie były tylko do lata później zostają wyrzucane na wsiach sam mam takiego psa co go wyrzucili z samochodu

  5. Przestańcie męczyć zwierzęta w blokach.

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas