Niedziela, 21 lipca 202421/07/2024
690 680 960
690 680 960

Dzieci panicznie bały się „wujka”. Pedofil z Lublina wykorzystał nawet 2-letnią dziewczynkę

Kilkanaście lat trwał koszmar trójki dzieci, które były regularnie molestowane przez swojego wujka. Mężczyzna za swoje czyny odpowiedział przed sądem.

Zakończył się proces 56-letniego Krzysztofa M., który został oskarżony m.in. o wykorzystywanie seksualne małoletnich, dopuszczanie się wobec nich innych czynności seksualnych czy też prezentowanie im treści o charakterze pornograficznym. Sprawa ma swój początek w 1992 roku, kiedy to mieszkaniec Lublina po raz pierwszy miał się dopuścić tego typu czynów. Przez 16 lat molestował trójkę dzieci, dwie dziewczynki i chłopca, ze swojego najbliższego otoczenia.

Mężczyzna przez wiele lat był kuratorem sądowym, pełnił też funkcję komendanta Straży Leśnej w Świdniku. Cieszył się bardzo dużym zaufaniem, miał też dobry kontakt z dziećmi, co nie uszło uwadze jego krewnych. Dlatego też wielokrotnie zostawiali swoje pociechy pod jego opieką. Krzysztof M. zaś przez lata to sprytnie wykorzystywał. Nawet fakt, że z biegiem czasu dzieci słysząc, że jadą do „wujka” reagowały paniką, nie wzbudziło to podejrzeń u ich rodziców .

Sprawa wyszła na jaw dopiero po latach, kiedy to jego ofiary, obecnie dorosłe już osoby, zdecydowały się wyjawić to co ich spotkało. Policjanci zatrzymali Krzysztofa M., a sprawą zajęła się prokuratura. W trakcie śledztwa ustalono, że pierwszą jego ofiarą była 2-letnia dziewczynka. Z kolei chłopca zaczął molestować, kiedy ten miał pięć lat. Kiedy dzieci stały się starsze, jego czyny zaczęły być coraz śmielsze i nie kończyły się jedynie na dotykaniu poszczególnych części ciała. Śledczy zarzucili mu wielokrotne obcowanie płciowe i dokonywanie innych czynności seksualnych.

Krzysztof M. jednocześnie sprytnie manipulował swoimi ofiarami. Zabraniał im opowiadania o tym, co razem robią. Groził, że jeżeli komukolwiek wyjawią tajemnicę, ich rodzice umrą.

W trakcie przesłuchania mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Sugerował, że jest to zmowa, a on jest jej ofiarą. Ze względu na charakter przestępstw, oraz dobro pokrzywdzonych, proces przed Sądem Rejonowym Lublin-Zachód odbywał się za zamkniętymi drzwiami. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy, jak też zeznania świadków sprawiły, że sędzia nie miał żadnych wątpliwości co do winy 56-latka. Krzysztof M. został skazany na 9 lat bezwzględnego pozbawienia wolności. Został również zobowiązany do zapłacenia swoim ofiarom po 50 tys. złotych zadośćuczynienia.

Wyrok nie jest prawomocny.

(fot. pixabay – zdjęcie ilustracyjne)

21 komentarzy

 1. W celi ,,wujek,, przejdzie transformację w,, ciotkę,, .

  • Dyrdymałko Eustachy

   Oby mu płacili za „raz”, to może by z tego na odszkodowania coś „zabezpieczyli”.

 2. Dokonać przykladowej eksterminacji publicznej wuja
  Nie wyrażam zgody by z moich podatków był karmiony w odizolowaniu
  A rodzicom odebrać dzieci i do prac 12 rodzinnych dziennie za litr wody udaje bułeczki z marketu

  • Wieśniaczka w gumofilcach na szpileczkach

   Pani, (pani) Miasto Inspiracji – napisz to samo jeszcze raz, a po polsku.
   Będzie wiadomo o co ci „kaman”.

 3. oddelegować do Obrony Terytorialnej.

  • Jeśli oddelegować, to do Afganistanu, tam wyposzczeni Talibowie sprawią, że szybko przypomni sobie o stosownym paragrafie Dekalogu.

 4. Wyrwa chwasty we więzieniu;)

Z kraju

Sport