W ciągu najbliższych godzin nasz region znajdzie się pod wpływem chłodnej masy powietrza. Spodziewane są temperatury nawet do -16 stopni.
W niedzielne popołudnie na ulicach Lublina doszło do dwóch groźnych zdarzeń drogowych. Na al. Kraśnickiej zderzył się dwa auta, zaś na ul. Diamentowej pojazd wypadł z drogi i ściął przydrożne znaki.
Przez dwa dni na Torze Lublin trwała impreza motoryzacyjna. Nieco ciszej, jednak niż zakładano, pożegnano Tor Lublin. Wszystko przez śnieg, który pokrył nawierzchnię toru.
Jaś Karwowski ma 1,5 roku i grozi mu utrata wzroku. Polscy lekarze chcą usunąć dziecku oko, tymczasem za granicą jest szansa na jego ocalenie. Jednak NFZ nie refunduje zabiegu a rodziców na to nie stać.
W sobotę po południu w Zemborzycach Dolnych doszło do zderzenia trzech pojazdów. Jedna osoba trafiła do szpitala.
W sobotę w lokalu gastronomicznym przy ul. Zana wybuchł pożar. Dzięki szybkiej reakcji klientów ogień nie rozprzestrzenił się na cały lokal.
W sobotę na ogródkach działkowych przy al. Unii Lubelskiej doszło do kolejnego pożaru altanki. Na miejscu strażacy gaszą płonący drewniany budynek.
Ministerstwo Sportu i Turystyki uruchomiło zimową edycję akcji „Bezpieczna Woda”. Dzięki tym działaniom, we współpracy z nauczycielami i służbami ratunkowymi, akcja ma na celu promowanie zasad bezpieczeństwa na zamarzniętych zbiornikach wodnych.
Przypominamy, że dziś i jutro na Torze Lublin odbędzie się ostatnia impreza motorowa. Wkrótce tor zniknie pod budynkami mieszkalnymi i niewykluczone, że powstanie w jego miejscu galeria handlowa.
Przed północą w Chmielniku pod Bełżycami wybuchł pożar domu jednorodzinnego. W środku znaleziono zwłoki.
Od popołudnia cały czas odbieramy zgłoszenia od czytelników o sytuacji na drogach naszego regionu. Z informacji tych wynika, że jest źle a są miejsca, gdzie w ogóle ciężko jest się poruszać ze względu na lód na jezdni.
Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze to główne przyczyny kilku dzisiejszych zdarzeń, gdzie doszło do dachowania samochodów. Na szczęście nie ma poważnie rannych.
Wigilia i pierwszy dzień świąt przebiegły na drogach naszego regionu w miarę spokojnie. Doszło tylko do trzech wypadków.
Pomimo, że śnieg nieco spóźnił się na święta to jest duże prawdopodobieństwo, że biały puch, który pada poleży do Sylwestra.
Kolejne zmiany w przepisach związanych z egzaminowaniem kandydatów na kierowców sprawiają, że zdobycie uprawnionego prawa jazdy niekiedy trwa bardzo długo a tym samym kosztuje coraz więcej. Jednak lawinowo wzrasta liczba osób, które przez swoje zachowanie na drodze, potrafią nawet w kilka minut pożegnać się z uprawnieniami.