Już kilkadziesiąt razy w ciągu ostatnich dni, strażacy z naszego regionu, wyjeżdżali do pożarów traw. W poniedziałek ogień pojawił się na nieużytkach nad Bystrzycą.
13 marca odbędą się Dni Otwarte UMCS. Z tej okazji uczelnia postanowiła się zareklamować i dzisiaj pojawił się w sieci film promocyjny. Zobaczcie UMCS z powietrza!
Trwają przygotowania do uruchomienia kolejnego połączenia autobusowego Lublina ze Świdnikiem. Pasażerów będą wozić autobusy lubelskiej komunikacji miejskiej. Nowa linia ma ruszyć jeszcze przed wakacjami.
Lubelska Policja poszukuje zaginionego w dniu wczorajszym 24-latka. Tomasz Paleń podczas podróży samochodem ze swoimi znajomym, wysiadł z pojazdu i pobiegł w kierunku Górek Czechowskich.
Od dzisiaj najpóźniej do końca kwietnia zawężona zostanie ul. Jana Pawła II, na wysokości ul. Roztocze.
W nocy z niedzieli na poniedziałek na ul. Bursaki doszło do potężnej eksplozji. Wybuch gazu zmiótł jeden z budynków z powierzchni ziemi.
W niedzielne popołudnie dzięki reakcji świadka doszło do zatrzymania pijanego kierowcy. Mężczyzna miał nieco ponad 2 promile.
Do tragicznego w skutkach pożaru doszło po południu w miejscowości Kol. Chmiel. Nie udało się uratować mieszkającego tam mężczyzny.
W niedzielę po południu doszło do tragicznego wypadku pod Lublinem. W wyniku zderzenia motocykla z autem osobowym zginął mężczyzna.
Po raz kolejny nasi czytelnicy przesyłają do nas nagrania z zamontowanych w samochodach kamer. Niekiedy wyczyny co niektórych kierowców wymagają potępienia.
W niedzielę po południu na stadionie przy ul. Zemborzyckiej podczas meczu piłki nożnej kierowca auta terenowego wjechał na murawę. Interweniował patrol ruchu drogowego.
43-latek, który okradał pasażerów w lubelskich autobusach, usłyszał 10 zarzutów. Mężczyzna kradł głównie portfele i telefony.
Lubelska policja opublikowała portret pamięciowy jednego z dwóch mężczyzn, którzy włamywali się do mieszkań w Lublinie. Łupem włamywaczy padły pieniądze, sprzęt elektroniczny, monety kolekcjonerskie i biżuteria.
"Babska jazda" – Tak nazywa się akcja zorganizowana dzisiaj w ramach Drzwi Otwartych Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie. Impreza skierowana była wyłącznie do pań, gdyż dzisiaj przypada właśnie ich święto.
W niedzielę rano na ul. Diamentowej doszło do wypadku pod wiaduktem kolejowym. Dwie osoby trafiły do szpitala.