Handlarz dopalaczy wpadł przez przypadek. To bezrobotny bibliotekarz

Jak już informowaliśmy, w Lublinie wpadł mężczyzna, który przez internet sprzedawał klientom w całym kraju dopalacze. Jak się okazało, na jego trop śledczy wpadli przypadkowo. Początkiem sprawcy, była uszkodzona przesyłka.

Od czasu, kiedy w całym kraju setki osób trafiły do szpitali, po zażyciu dopalaczy, policja oraz prokuratura w całym kraju prowadzi intensywne czynności mające na celu ustalenie źródła skąd pochodzą te środki a także gdzie są sprzedawane. Na pierwszy ogień poszły sklepy, następnie zatrzymano mężczyznę, który sprowadził do Polski „Mocarza”, który to przyniósł tragiczne żniwo wśród tych, co go zażywali. Dzisiaj policja pochwaliła się zatrzymaniem w Lublinie kolejnego dealera, który dopalaczami handlował przez internet.

W piątek po południu, funkcjonariusze weszli do jednego z wynajmowanych mieszkań na lubelskich Choinach. Tam zatrzymano 29-latka, a w mieszkaniu znaleziono duże ilości dopalaczy i narkotyków a także przedmioty do ich przerabiania i wprowadzania do obrotu. Łącznie przechwycono ponad 13,5 kg dopalaczy, 400 gramów marihuany oraz 240 tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to około 1,3 mln zł. W mieszkaniu znajdowały się także naklejki i woreczki do przygotowania dopalaczy w celu sprzedaży oraz wagi elektroniczne.

– Zabezpieczone substancje już trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, gdzie zostaną szczegółowo zbadane. Policjanci wstępnie ustalili, że zabezpieczone środki zawiera składniki, które są wpisane na listę substancji uznanych za narkotyki. Ostatnio lista ta wydłużyła się o kolejne 114 pozycji, rozpoznawanych do tej pory jako dopalacze. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy uzyskały one status narkotyków – tłumaczy Kamil Gołębiowski

Dzisiaj mężczyzna został doprowadzony do prokuratury, gdzie go przesłuchano. Wobec niezbitych dowodów, Michał J. przyznał się do winy i złożył obszerne wyjaśnienia co do swojej działalności. Jednocześnie prokuratura poinformowała, w jaki sposób śledczy wpadli na trop 29-latka. Mężczyzna wysyłał towar swoim klientom w przesyłkach kurierskich. Okazało się, że pracownicy sortowni w Lublinie, podczas dzielenia przesyłek dostrzegli, że jedna z nich jest uszkodzona. Gdy się jej bliżej przyjrzeli, zauważyli w środku proszek, jak podejrzewali amfetaminę. Od razu powiadomiono policję. Choć podany adres nadawcy okazał się fałszywy, to śledczy ustalili, że ten sam mężczyzna bardzo często wysyła podobne przesyłki. Niebawem ustalili kim on jest i zatrzymali go w mieszkaniu, które wynajmował.

Łącznie w ostatnim czasie Michał J. wysłał ponad 700 przesyłek z narkotycznymi substancjami. W jego miejscu zamieszkania znaleziono kolejnych 18 gotowych do wysłania. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że handlując narkotykami zarabiał 4-5 tys miesięcznie i było to jego źródło utrzymania. – Teraz 29-latek odpowie za uczestnictwo w obrocie znaczną ilością środków odurzających i narkotycznych, oraz za udzielanie narkotyków innej osobie – wyjaśnia Beata Syk-Jankowska, z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Mężczyźnie grozi do 12 lat pozbawienia wolności.


(fot. policja)
2015-07-25 18:20:56

Zobacz również

17 komentarzy

 1. wielokrotnie karany? a co to za kary były? obiecał, że już nie będzie?

 2. „Produkt kolekcjonerski nie do spożycia przez ludzi” jak będzie miał dobrego adwokata dostanie zawiasy. Gorzej jak towar był „czyjś”

 3. Irytujące jest przemilczanie przez media kwestii winy w kontekście zażywania dopalaczy Handlarzy stawia się na miejscu jedynego winnego a ze zwyczajnych ćpunów robi się biedne ofiary – powiem to głośno – BANDY GŁUPICH TĘPAKÓW I IMBECYLI – zażywających jakieś nieznane gówno bo w swoim tępym życiu nie potrafią czerpać radości i satysfakcji z normalnego obcowania ze światem i potrzeba im wyskoków. Skoro tego typu ludzie potrafią ze szkoda dla siebie i bez własnego rozumu zeżreć gówno po którym albo się pochorują albo przekręcą to w takim wypadku w związku z ich głupotą, naiwnością albo zgubną pewnością siebie powinno się im zabrać prawa wyborcze bo jeśli pójdą głosować to i drugi Hitlerek naobiecuje im gruszek na wierzbie a tępe bydło pójdzie i zagłosuje sprowadzając na Bogu ducha winnych ludzi jakieś nieszczęście. Postawmy sprawę jasno i prawdomównie – ktoś kto jest dorosły i nie ubezwłasnowolniony to osoba która powinna mieć własny rozum, to nie jest małe dziecko które trzeba chronić przed zbirem próbującym zwabić go na przysłowiowego lizaka. Owszem tego śmiecia handlującego gównem trzeba zrównać z ziemią ale nie rozgrzeszajmy tej bandy ćpunów która załatwiła się jedynie na własne życzenie, a my teraz musimy za to jeszcze płacić i wysłuchiwać lamentów ich rodzin jaka krzywda im się stała – owszem krzywdą jest pokaranie tak głupią rodziną.

 4. Wiklinowy Nocnik

  no to bezrobotny czy bibliotekarz?

 5. kasia – a co z dziećmi z podstawówek, gimnazjów, które chcą tego spróbować na tej zasadzie, jak kiedyś próbowało się papierosów po kątach? Mama mówiła, żeby tego nie próbować, to zrobię starej na złość i spróbuję. Tylko że po jednym papierosie nie trzeba było dostawać 10 zastrzyków uspokajających, nie miało się ciśnienia na granicy rozerwania żył (jak mówił dziś w „Wiadomościach” człowiek, którego odratowano), a karetki nie wyjeżdżały 75 razy… Dzieci i młodzież gimnazjalna, której się wydaje, że już jest dorosła, zawsze próbowała, próbuje i będzie próbować zakazanych rzeczy, więc lepiej niech już zapali papierosa/wypije piwo i wymiotuje całą noc, niż nałyka się czegoś, od czego pękają żyły… Czyje rodziny nazywasz głupimi? Rodziny takich dzieci? Uprzedzę komentarze, że próbuje tego tylko patologia.

 6. Handlował dopalaczami przez internet, wysłał ponad 700 przesyłek, a wpadł przez uszkodzoną paczkę. Brawo dla Policji za błyskotliwe zatrzymanie. Komu się opłacał, że przez przypadek funkcjonariusze musieli się tym zająć. Bezrobotny zainwestował tyle kasy w towar zapewne z zasiłku. To płotka poświęcona w celu odwrócenia uwagi od rekinów na Wiejskiej. Możliwe,że Palikot poręczył za frajera, ten chciał go wyrolować i przez przypadek nieszczęśnik wpadł. W tym PO-papranym kraju wszystko jest możliwe.

  • Bobie nie pal tych dopalaczy bo Ci beret spralo.A moze chcial Ciebie wyrolowac i sprzedales za dzialke tego gowna.Pier.olisz jak oblakany 🙂

 7. Ja też jestem bezrobotnym bibliotekarzem…

 8. Hmmm przypadkowo uszkodzona paczka, złodzieje na poczcie z ciekawości otwieraja co którąś paczkę w poszukiwaniu czegoś cennego

 9. On 12 @ pedofil 4

 10. Skąd bezrobotny bibliotekarz miał kasę na tyle towaru, na krechę wziął z „hurtowni” czy w leasing? Zainwestować milion by wyciągać z tego 5 tyś na miesiąc to marny interes 😉

 11. ja bym zaskarzyl tych co paczke roztwarli na sortowni 🙂

 12. czy to nie bywalec lokalu przy ulicy Orlej?

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7558zł 0.45%
  • GBP 4.9028zł 0.19%
  • EUR 4.4123zł 0.24%
  • CHF 4.1005zł 0.27%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Będzie można zjeść i pomóc innym. Zbiórka krwi połączona z imprezą foodtrucków
  W Ogrodzie Saskim w Lublinie odbędzie się filozoficzny piknik rodzinny
  Motocyklowe dni #NeverStopChallenging w Lublinie
  Odpust z okazji święta Matki Boskiej Zielnej w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Kolejna gra miejska. Tematem przewodnim będzie magiczny Lublin