690 680 960

16 kg dopalaczy oraz narkotyki o wartości 1,3 mln znaleziono u mieszkańca Lublina

Policja zatrzymała mieszkańca Lublina, który przez internet handlował dopalaczami na bardzo dużą skalę. W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki i dopalacze o wartości 1,3 mln złotych.

Pomimo że sklepy z dopalaczami zostały skutecznie zamknięte, policjanci zaczęli otrzymywać informacje o dalszym obrocie tymi niebezpiecznymi substancjami. Ustalono, że jeden z mieszkańców Lublina prowadzi sprzedaż przez internet. Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału dw. z Przestępczością Przeciwko Narkotykową KMP w Lublinie wspólnie z Prokuraturą Rejonową w Lublinie. – Jak wynika z ustaleń policjantów operacyjnych diler poprzez stronę internetową, handlował dopalaczami na terenie całej Polski. Za pomocą firmy kurierskiej w okresie od maja br. wysłał co najmniej 700 przesyłek z zawartością środków zastępczych wyjaśnia podkom. Kamil Gołębiowski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Gdy policjanci namierzali sprzedawcę, ustalili jednocześnie, że kilkadziesiąt kolejnych przesyłek jest już w realizacji. Wszystkie zostały cofnięte. W piątek po południu, funkcjonariusze weszli do jednego z wynajmowanych mieszkań na lubelskich Choinach. Tam zatrzymano 29-latka, a w mieszkaniu znaleziono duże ilości dopalaczy i narkotyków a także przedmioty do ich przerabiania i wprowadzania do obrotu. Łącznie przechwycono ponad 16 kg dopalaczy, 400 gramów marihuany oraz 238 tabletek ekstazy. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych środków to około 1,3 mln zł. W mieszkaniu znajdowały się także naklejki i woreczki do przygotowania dopalaczy w celu sprzedaży oraz wagi elektroniczne.

– Zabezpieczone substancje już trafiły do Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Lublinie, gdzie zostaną szczegółowo zbadane. Policjanci wstępnie ustalili, że zabezpieczone środki zawiera składniki, które są wpisane na listę substancji uznanych za narkotyki. Ostatnio lista ta wydłużyła się o kolejne 114 pozycji, rozpoznawanych do tej pory jako dopalacze. Po wejściu w życie nowelizacji ustawy uzyskały one status narkotyków – tłumaczy Kamil Gołębiowski. Zatrzymany mężczyzna dzisiaj zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie zostaną mu przedstawione zarzuty. Policja będzie wnioskować o tymczasowy areszt dla zatrzymanego. Mężczyźnie grozi do 12 lat więzienia.


(fot. policja)

13 komentarzy

  1. czy ktoś poznaje tego kolesia? zdaje się, że to bywalec knajpki na ulicy Orlej…

Kursy walut

  • USD 4.4415zł -0.17%
  • GBP 5.4558zł -0.1%
  • EUR 4.6898zł 0.1%
  • CHF 4.7542zł -0.07%

Polub nas

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Koncerty, wystawy, spektakle… – zapraszamy na projekty stypendystów!
UMCS zaprasza na Akademicki Jarmark Świąteczny
32 Mikołajki Folkowe w Lubelskiej Chatce Żaka 8-11.12.2022 [PROGRAM]
Mikołajkowe szkolenie dla kierowców w ODTJ
Mikołajki z myślą o seniorach i osobach z niepełnosprawnościami