Zatrzymał się na ekspresówce, wjechał w niego opel. 87-latek chciał przeczytać, gdzie ma skręcić (foto)

46

Dość nietypowe były przyczyny środowego zderzenia dwóch aut na obwodnicy Lublina. Jeden z kierowców zatrzymał się na pasie jezdni, aby sprawdzić, gdzie ma zjechać na węźle.

 

Do zdarzenia doszło w środę około godziny 20 na obwodnicy Lublina. W rejonie węzła Sławinek zderzyły się dwa samochody osobowe: opel i mercedes. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego oraz policja.

Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze lubelskiej drogówki, kierujący mercedesem 87-latek jechał od strony Kraśnika. Poruszając się drogą ekspresową, zamierzał skręcić w kierunku Puław. Zbliżając się do węzła, zatrzymał się na pasie ruchu, aby przeczytać na tablicach kierunkowych, gdzie powinien zjechać z obwodnicy.

Manewr ten kompletnie zaskoczył jadącego za nim kierowcę opla, który nie zdołał wyhamować przez przeszkodą i uderzył w mercedesa. Na szczęście w zdarzeniu nikt poważnie nie ucierpiał. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia. Kierowca mercedesa najprawdopodobniej odpowie za stworzenie zagrożenia w ruchu.

(fot. nadesłane – Sławek)
2017-05-19 16:48:58