Z kraju: Pościg za BMW. Kilkanaście wykroczeń, 72 punkty karne, kierowca pod wpływem amfetaminy (zdjęcia)

269-68102

W minioną środę policjanci zduńskowolskiej drogówki prowadzili pościg na kierowcą BMW. Mężczyzna popełnił 13 wykroczeń i uzbierał łącznie 72 punkty karne.

 

11 lipca około godziny 9 policjanci ze Zduńskiej Woli zauważyli pojazd marki BMW bez tablicy rejestracyjnej. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać kierowcę, jednak ten nie miał zamiaru poddać się drogowej kontroli. Mężczyzna zignorował sygnały dawane przez mundurowych i rozpoczął ucieczkę. Policjanci ruszyli w pościg.

Kierowca nie zważając na znaki i sygnały drogowe oraz bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego prowadził ryzykowną ucieczkę ulicami Zduńskiej Woli. Policjanci nie tracąc go z pola widzenia kontynuowali pościg. Kierowca w pewnym momencie stracił panowanie nad samochodem i uderzył w słup energetyczny.

Nie poddawał się jednak i dalej zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany i obezwładniony. 27-latek nie doznał obrażeń, był trzeźwy. Jego zachowanie świadczyło, że mógł on znajdować się pod wpływem środków odurzających. Jak się okazało, w organizmie kierowcy wykryto obecność amfetaminy. Podczas swojej niebezpieczniej jazdy 27-latek popełnił 13 wykroczeń i uzbierał łącznie 72 punkty karne.

Kierowca trafił do policyjnego aresztu, a dziś usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. 27-latek trafił pod dozór policyjny.

W przypadku potwierdzenia obecności narkotyku w pobranej od kierowcy próbki krwi odpowie on również za kierowanie pojazdem pod działaniem środków odurzających. Czyn ten, tak samo jak jazda w stanie nietrzeźwości, zagrożony jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

269-68103

2018-07-13 18:56:43
(fot. Łódzka Policja)