Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Sukces pikniku Lotnicze Depułtycze. Za rok odbędzie się jeszcze większa impreza

W poniedziałek w Auli Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie odbyło się uroczyste podsumowanie I Międzynarodowego Pikniku Lotnicze Depułtycze zorganizowane przez pracowników Centrum Lotniczego Uczelni. Przybyłych gości powitał JM Rektor profesor Józef Zając.

Podsumowania I Międzynarodowego Pikniku Lotnicze Depułtycze dokonali Damian Majsak pomysłodawca i główny organizator Wydarzenia, Wójt Gminy Chełm Wiesław Kociuba oraz Prorektor PWSZ w Chełmie Arkadiusz Tofil. Według danych policji, piknik Lotnicze Depułtycze odwiedziło około 15 000 widzów. – Taką frekwencję zawdzięczamy dobrej pogodznie, ambitnemu programowi lotniczemu, tanim biletom oraz wstępem wolnym dla dzieci do lat piętnastu – mówił Damian Majsak – główny organizator Imprezy. Nie mamy ambicji aby Lotnicze Depułtycze były największą imprezą lotniczą w kraju, choć pod względem programu lotniczego i imprez towarzyszącym Lotnicze Depułtycze zajmują miejsce w ścisłej czołówce takich wydarzeń. Nam wystarczy osiągnąć inny cel – aby Lotnicze Depułtycze były najpiękniejszą imprezą lotniczą w Polsce i ten cel osiągniemy – zapewnił Damian Majsak.

Organizator podkreślił swoją wdzięczność władzom uczelni i gminie Chełm za zaufanie, które pozwoliło na swobodne działanie i podejmowanie wszystkich decyzji związanych z budowaniem zespołu, programu czy też promowaniu wydarzenia. – Jestem zaszczycony i szczęśliwy, że mogłem w tym wydarzeniu uczestniczyć i współpracować z Państwem – mówił Majsak. Jak zapewniono przybyłych gości, Lotnicze Depułtycze będą imprezą cykliczną. Najważniejszym zadaniem teraz będzie organizacja Pikniku w 2018r. na stulecie lotnictwa polskiego. Przystankiem w realizacji tego zadania będą przyszłoroczne pokazy, jakie odbędą się w dniach 10-11 czerwca 2017 r. Zanim to nastąpi jest duża szansa aby w Depułtyczach Królewskich nagrywano sceny do filmu Dywizjon 303.

– Podjąłem już rozmowy na ten temat z producentem Jackiem Samojłowiczem mówił Majsak. Również władze uczelni potwierdziły, że są gotowe udzielić pomocy producentowi filmu. Lotnisko PWSZ w Chełmie znakomicie nadaje się do umiejscowienia na nim polowego lotniska RAF, na którym będą kręcone najważniejsze sceny batalistyczne filmu.

Następnie nastąpiło wręczenie przez Jerzego Jabłonkę Statuetki Pozytywnie Zakręcony Rektorowi Józefowi Zającowi. Rektor przedstawił w krótkim wystąpieniu historię Uczelni i również podsumował I Międzynarodowy Piknik Lotnicze Depułtycze. – Na ręce wszystkich obecnych – mówił Rektor – chciałbym złożyć serdeczne podziękowania za ogromny wkład w organizację tak szczególnego przedsięwzięcia jakim był I Międzynarodowy Piknik – Lotnicze Depułtycze. W szczególności jest to: Damian Majsak – pomysłodawca wydarzenia, organizator, Prezes KAGERO Publishing, Wiesław Kociuba – Wójt Gminy Chełm, gospodarz imprezy, Bogusław Jędrasik i Grzegorz Jędrasik z PPHU NAVCOM Systems, Łukasz Puzio – Dyrektor Centrum Lotniczego, pełniący funkcję z-cy dyrektora pokazu – wymieniał Józef Zając.

– Na ręce Przewodniczącego Uczelnianej Rady Samorządu Pana Damiana Wietraka składam szczególne podziękowania za pracę wszystkich wolontariuszy, którzy bezinteresownie poświęcili swój wolny czas. Podziękowania dla Wojciecha Mitury – koordynatora do spraw imprezy masowej, Grzegorza Grabarczuka – za wszechstronną, bezinteresowną i merytoryczną pomoc przy organizacji Wydarzenia, a w szczególności za promocję Wojska Polskiego. Na wyrazy szczególnego uznania – mówił rektor PWSZ Pan Józef Zając zasługuje zaangażowanie wszystkich służb porządku publicznego, które podczas imprezy dbały o nasze bezpieczeństwo, dziękujemy: Komendantowi Komendy Miejskiej Policji w Chełmie – młodszemu inspektorowi Konradowi Piziorskiemu, Komendantowi Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Chełmie brygadierowi mgr inż. Zbigniewowi Raźniewskiemu, Komendantowi Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej gen. bryg. SG Wojciechowi Skowronkowi oraz Mirosławowi Mysiakowi Prezesowi Zarządu Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych.

Następnie Rektor Uczelni przekazał dyplomy uznania. Otrzymali je: Joanna Majsak – koordynator wydarzenia, Marcin Wachowicz – autor strony internetowej lotnicze depultycze.pl, współautor projektów graficznych materiałów i promocyjnych wydarzenia, Maciej Łacina – redaktor techniczny strony na FB, koordynator menager zespołu sprzedażowego, Karolina Sroka – koordynator wydarzenia, współtwórca imprez towarzyszących, osoba do zadań specjalnych, Łukasz Maj – twórca logo Lotnicze Depułtycze, Lucjan Piotrowski – Z-ca wójta Gminy Chełm dobry duch w rozwiązywaniu wszystkich problemów, Ryszard Mielniczuk – Dyrektor Biura Promocji Gminy Chełm, Zbigniew Smutek – Kierownik bezpieczeństwa pokazu oraz Paweł Kliczka – Szef Techniczny pokazu. Dyplomy otrzymała także obsługa techniczna: Dariusz Kliczka, Michał Uniłowski, Wiesław Janowski, Sławomir Mękal, Leszek Pereć, Rafał Płocienniak, Konrad Markowski; obsługa biura pokazu: Anna Oskierko, Weronika Błądkowsk, Joanna Jędrasik.

Podziękowania otrzymali również: Paweł Bartoszewski – koordynatorowi zlotu samolotów General Awiation, Dorota Sitkowska – za znakomite fotografie promujące wydarzenie, Kamil Błaszczuk Prezes Zarządu InnovMedia Sp. z o.o. – za wspaniały film promujący wydarzenie, Paweł Klasura Świat Rozrywki – współpracownik w zakresie promocji oraz reprezentujący naszą redakcję Tomasz Sieńko za aktywne i nowoczesne promowanie pikniku. Organizatorzy podziękowali też sponsorom: Markowi Wojtasowi, Beacie Żurkowskiej – Kierownikowi działu marketingu Toyota Auto Park, Tadeuszowi Badachowi z OSM Krasnystaw, Ernestowi Adamczykowi właścicielowi firmy Minari Engine. Podziękowanie skierowano też na ręce przedstawicieli wszystkich mediów, które włączyły się w akcję promującą wydarzenia.

Po oficjalnej ceremonii przeprowadziliśmy rozmowę z pomysłodawcą wydarzenia i głównym organizatorem Damianem Majsakiem z KAGERO Publishing. Dokonał on podsumowania imprezy oraz zdradził nam plany na rok 2017.

– Dla zabezpieczenia strefy publiczności i parkingu ustawiliśmy ponad 2 km ogrodzeń, współpracowało z nami ponad 80 wolontariuszy, zgubiło się pięcioro dzieci, które nie czekały na swoich rodziców dłużej jak 10 minut, każde zostało obdarowane upominkami i otoczone troskliwą opieką mojej córki 15 letniej Mai i pani pedagog Eweliny Kuźniewskiej. Rozdaliśmy ponad 150 okolicznościowych czapeczek, około 8000 ulotek z programem i planem przestrzennym imprezy. Z uwagi na nienajlepsze warunki pogodowe w sobotę Pterodactyl Flight zmuszony był zrezygnować z bardziej agresywnych ewolucji w powietrzu i nie użył wszystkich ładunków pirotechnicznych. W niedzielę warunki były zdecydowanie lepsze i Czesi zaprezentowali pełny pokaz. Mało tego – dowiedziawszy się, że zapowiadane na niedziele Orliki nie wezmą udziału w pokazach Pterodactyl użył więcej ładunków pirotechnicznych niż planował. Czechom bardzo podobało się w Depułtyczach i w Okunince, gdzie spędzali wolny czas. W pokazach dynamicznych wzięło udział około 30 statków powietrznych, na statyce było ich około 40 – podsumowuje Majsak.

-W przyszłym roku na pewno zobaczymy ponownie Pterodactyl Flight w większym składzie, będzie o wiele więcej samolotów i pirotechniki. Czesi przygotowują nowy program na 2017r i będzie on miał u nas premierę. Staramy się o myśliwiec Supermarine Spitfire, prowadzimy już na ten temat rozmowy i zrobimy wszystko aby pokazał się nad lotniskiem w oba dni 10 i 11 czerwca 2017r. – dodał Damian Majsak.

(fot. Dorota Sitkowska)
2016-06-29 23:01:18

2 komentarze

  1. Super impreza!! Brakowało tylko wojskowych np MiGa 29 albo chociaż su22.

  2. Może w przyszłym roku, teraz to Anakonda szalała wszędzie 🙂

Z kraju