Fałszywi policjanci wpadli na gorącym uczynku (wideo, zdjęcia)

68-123109_g

Lubelscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch młodych mężczyzn, którzy próbowali wyłudzić pieniądze od mieszkanki Lublina. Fałszywi policjanci wpadli w ręce prawdziwych funkcjonariuszy.

 

Wczoraj do 71-letniej mieszkanki Lublina zadzwonił mężczyzna, który podał się za funkcjonariusza policji. Przekazał informację, że policjanci prowadzą akcję wymierzoną w oszustów bankowych. Rozmówca powiedział, że oszczędności kobiety są zagrożone i musi je wypłacić. Mężczyzna kazał pójść kobiecie do banku, żeby wypłaciła tam pieniądze, a następnie przyjechała taksówką w umówione wcześniej miejsce.

 

 

 

Kobieta zawinęła pieniądze w kartkę i zgodnie z instrukcją, położyła je pod śmietnikiem na jednym z lubelskich osiedli. Te pieniądze mieli po chwili przejąć „policjanci prowadzący akcję”.

W momencie kiedy oszuści przyszli po pieniądze czekali na nich kryminalni z KMP i KWP w Lublinie. Na gorącym uczynku wpadł 17 i 18-latek. Mundurowi znaleźli przy nich pieniądze, którymi mieli się właśnie podzielić.

 

68-123110_g

 

Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Wkrótce mężczyźni usłyszą zarzuty. Za oszustwo grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 

68-123111_g

2018-03-13 13:00:31
(fot. wideo Policja Lublin)