Awaria usunięta, znów można zdawać egzaminy na prawo jazdy

IMG_8667-1024x6612

Po dwóch dniach przerwy, w Lublinie wznowiono egzaminowanie kandydatów na kierowców. Jak zapewniają pracownicy WORD wszystko działa już jak należy.

 

Dzisiaj nad ranem udało się przywrócić działanie systemu teleinformatycznego w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Lublinie. Jak nas poinformowano, informatycy, którzy pracowali nad usunięciem usterki, zdążyli praktycznie w ostatniej chwili, dzięki czemu nie było konieczności odwoływania kolejnych egzaminów.

Obecnie system pracuje normalnie, od samego rana przeprowadzane są więc egzaminy zarówno teoretyczne jak też praktyczne. Tym samym funkcjonowanie ośrodka wróciło do normy. Egzaminy odbywają się zgodnie z planem, z kolei osobom, które miały je zaplanowane na 14 lub 15 maja, zostanie wyznaczony inny termin.

Awarię systemu teleinformatycznego stwierdzono w poniedziałek. Początkowo odwołane zostały egzaminy zaplanowane do godziny 15. Później okazało się, że problem nie jest mały i musieli się nim zająć pracownicy Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych w Warszawie, która to odpowiada za cały system. Dlatego też odwołano resztę poniedziałkowych egzaminów, jak też te wyznaczone na wtorek.

2018-05-16 09:50:39
(fot. ilustr. lublin112.pl)