Czwartek, 18 kwietnia 202418/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jest wyrok dla morderców z Rakowisk. Nie wyjdą na wolność wcześniej niż za 20 lat

Dzisiaj po południu zapadł wyrok w sprawie Zuzanny M. i Kamila N., którzy zamordowali rodziców Kamila N. Oboje usłyszeli wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

W lubelskim Sądzie Okręgowym zakończył się proces morderców z Rakowisk. Piątkowy wyrok Kamil N. i Zuzanna M., którzy  zamordowali rodziców Kamila, przyjęli z kamienną twarzą. Oboje zostali skazani na karę 25 lat pozbawienia wolności, przy czym przez najbliższe 20 lat nie będą mogli ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z Zakładu Karnego.

W mowie końcowej prokurator wnioskował o dożywocie dla obojga. Z kolei obrońcy oskarżonych o łagodny wymiar kary. Adwokat Kamila N. sugerował, że wszystkiemu winna ma być Zuzanna, która zaplanowała zbrodnię a następnie kierowała Kamilem, który był pod dużym jej wpływem. Dodał że chłopak obecnie jest sierotą i nie ma nikogo bliskiego. Oboje przyznali się do winy, zapewniając ze żałują tego co się stało i liczą na powrót do społeczeństwa.

Sędzia orzekł, że sprawcy działali z premedytacją i nie była to przypadkowa zbrodnia. Dlatego też nie ma mowy o niskim wyroku. Nie zdecydował się na najwyższy wymiar kary, czyli wnioskowane przez prokuratora dożywocie, uznając że oboje oskarżeni są młodymi ludźmi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie. Dodatkowo opinie biegłych nie wskazują by po wyjściu na wolność powrócili do przestępczego procederu. Jednocześnie na poczet kary  zaliczył okres jaki oboje oskarżeni przebywali w areszcie.

Przypomnijmy, Zuzanna M. i Kamil N. z zimną krwią zamordowali w nocy z 12 na 13 grudnia Jerzego N. i Agnieszkę N. małżeństwo mieszkające w Rakowiskach (rodziców Kamila N.). Sprawcy zadali im po kilkanaście uderzeń trzema nożami powodując rany kłute i cięte szyi, tułowia, kończyn górnych i dolnych, co doprowadziło do wstrząsów krwotocznych w wyniku których pokrzywdzeni zmarli. Oboje planowali morderstwo od dłuższego czasu. Oboje przyznali się do popełnienia zbrodni.

(fot. lublin112)
2015-12-04 13:38:07

25 komentarzy

  1. Kara śmierci bez dwóch zdań

  2. Nie chcę komentować tego bo sąsiad sędzia się na mnie obrazi i piwa nie postawi.

  3. Ktoś powinien im zorganizować spotkanie z Bogiem, bo tylko on może osądzić.

  4. Rodzice na pewno nie chcieli by żeby zabił ich własny syn !!! Powinni spędzić resztę życia za kratami !!! Czegoś takiego się nie wybacza

Z kraju