Jest wyrok dla morderców z Rakowisk. Nie wyjdą na wolność wcześniej niż za 20 lat

Dzisiaj po południu zapadł wyrok w sprawie Zuzanny M. i Kamila N., którzy zamordowali rodziców Kamila N. Oboje usłyszeli wyrok 25 lat pozbawienia wolności.

W lubelskim Sądzie Okręgowym zakończył się proces morderców z Rakowisk. Piątkowy wyrok Kamil N. i Zuzanna M., którzy  zamordowali rodziców Kamila, przyjęli z kamienną twarzą. Oboje zostali skazani na karę 25 lat pozbawienia wolności, przy czym przez najbliższe 20 lat nie będą mogli ubiegać się o przedterminowe zwolnienie z Zakładu Karnego.

W mowie końcowej prokurator wnioskował o dożywocie dla obojga. Z kolei obrońcy oskarżonych o łagodny wymiar kary. Adwokat Kamila N. sugerował, że wszystkiemu winna ma być Zuzanna, która zaplanowała zbrodnię a następnie kierowała Kamilem, który był pod dużym jej wpływem. Dodał że chłopak obecnie jest sierotą i nie ma nikogo bliskiego. Oboje przyznali się do winy, zapewniając ze żałują tego co się stało i liczą na powrót do społeczeństwa.

Sędzia orzekł, że sprawcy działali z premedytacją i nie była to przypadkowa zbrodnia. Dlatego też nie ma mowy o niskim wyroku. Nie zdecydował się na najwyższy wymiar kary, czyli wnioskowane przez prokuratora dożywocie, uznając że oboje oskarżeni są młodymi ludźmi, którzy dopiero wchodzą w dorosłe życie. Dodatkowo opinie biegłych nie wskazują by po wyjściu na wolność powrócili do przestępczego procederu. Jednocześnie na poczet kary  zaliczył okres jaki oboje oskarżeni przebywali w areszcie.

Przypomnijmy, Zuzanna M. i Kamil N. z zimną krwią zamordowali w nocy z 12 na 13 grudnia Jerzego N. i Agnieszkę N. małżeństwo mieszkające w Rakowiskach (rodziców Kamila N.). Sprawcy zadali im po kilkanaście uderzeń trzema nożami powodując rany kłute i cięte szyi, tułowia, kończyn górnych i dolnych, co doprowadziło do wstrząsów krwotocznych w wyniku których pokrzywdzeni zmarli. Oboje planowali morderstwo od dłuższego czasu. Oboje przyznali się do popełnienia zbrodni.

(fot. lublin112)
2015-12-04 13:38:07

25 komentarzy

 1. Kara śmierci bez dwóch zdań

 2. Nie chcę komentować tego bo sąsiad sędzia się na mnie obrazi i piwa nie postawi.

 3. Ktoś powinien im zorganizować spotkanie z Bogiem, bo tylko on może osądzić.

 4. Rodzice na pewno nie chcieli by żeby zabił ich własny syn !!! Powinni spędzić resztę życia za kratami !!! Czegoś takiego się nie wybacza

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7374zł -0.8%
  • GBP 5.2571zł -0.55%
  • EUR 4.5316zł -0.29%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Noc Muzeów w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie
  Noc Muzeów w Muzeum Narodowym w Lublinie
  Noc Muzeów w Ogrodzie Botanicznym UMCS
  Noc Muzeów w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Pokrzywowy Jarmark Lubelski: Królować będą produkty z pokrzywą