690 680 960

Uwaga kierowcy! Będą utrudnienia związane z procesjami Bożego Ciała

Informujemy, że w najbliższy czwartek (15 czerwca) ulicami Lublina przejdą procesje Bożego Ciała. Poszczególne parafie będą poruszały się ulicami w swoimi rejonie. Poniżej znajdziecie wykaz utrudnień.

W środę (14 czerwca) od godz. 19.00 do czwartku (15 czerwca) do godz. 24.00 zostanie wyłączony z ruchu i parkowania pl. Zamkowy w związku z organizowanym Koncertem Chwały.

Ponadto, w niedzielę (18 czerwca) w godz. 11.30 – 12.30 procesja z racji Bożego Ciała przejdzie z kościoła pw. Błogosławionego Biskupa Władysława Gorala – ul. Popiełuszki – ul. Poniatowskiego – po chodniku przy bloku Al. Racławickie 22 – do Parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (kościół garnizonowy).

Następnie w kolejny czwartek (22 czerwca) w Oktawę Bożego Ciała odbędzie się procesja: w godz. 18.30 – 20.00 Parafia św. Michała Archanioła przejdzie z kościoła ul. Fabryczną – Bronowicką – Skibińską – Zgodną – Firlejowską – Bronowicką – Fabryczną powróci do kościoła.

Procesje Bożego Ciała – kliknij!

2017-06-13 12:21:13
(fot. Wikipedia)

20 komentarzy

 1. Po raz kolejny zbliża się drogowy armagedon. Jak nie rowerzyści i biegacze to tym razem czarodzieje ze swą świtą oraz owieczki.
  No, ale co na to poradzić? Pozostaje przygotować zapasy, zgromadzić niezbędne przedmioty i to przeczekać. Dla tych, którzy nie potrafią obyć się bez jazdy samochodem pozostaje siedząc w samochodzie w garażu, albo znaleźć odcinek drogi pomiędzy kościołami i jeździć w tą i z powrotem. Dałoby się nawet jakąś pętlę znaleźć i jeździć po niej konieczności zawracania.

  • a ja bym tam przytulił jakieś boże ciałko… a pokaz siły czarnego okupanta z waty kanu mam w d.. niech se swoje czary odprawiają… to wolny kraj..?!?!

   • Wolny, skoro nawet taki jełopek jak ty może sobie do woli wypisywać ten swój bełkot na publicznym forum.

 2. Uwaga! W czwartek Święte Krowy na ulicach. Będą ŁAZIĆ i myśleć, że mają pierwszeństwo. I będą płatki kwiatów rozsypywać, żeby kierowcy wpadali w poślizg.

  • prawdziwy BZDURO-PIS

   • Procesje kościoła w ten dzień były, są i będą czy to rządzi PIS czy Pełna Odpowiedzialność. Już zapomniałeś buraku jak byłeś mały i musiałeś na pochody chodzić o procesji nie wspomnę. Ale „Botwinka” wyrosła na „Buraka” i teraz krytykować każdego zamiast iść na wybory z pełną frekwencją, bo po co pójdę jak i tak nie będzie lepiej. Ot myślenie typowego polaczka.

 3. W którym kościele odbywa się procesja dla zmotoryzowanych? Nie będę szedł, bo jeszcze ktoś uzna mnie za Świętą Krowę. Po co mi ŁAZIĆ w ten dzień, skoro przez pozostałe 364 jeżdżę samochodem. Lepiej losu nie kusić.
  Przecież pieszy nie ma żadnych szans w starciu z samochodem. Co mi po pierwszeństwie, skoro cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.

  • Ciekawe, czy gejowska parada przeszkadzała by ci tak samo? Na zużytej gumce też możesz wpaść w poślizg.

   • Żadna parada nie przeszkadza mi tak bardzo jak ciągły sznur samochodów na jezdni + samochody zaparkowane nieprawidłowo na chodniku. Jakbyś nie zauważył, że wszytko wpisy to sarkazm.

   • gejowskie parady się odbywają jednym miejscu w mieście a nie w 20tu na raz, i chyba w lublinie nawet ich nie ma. A tak jedziesz sobie spokojnie jak co dzień a tu co chwila ulica zamknięta :/ niech robią te parady zbożnego ciała na uliczkach osiedlowych

   • Grześ, szkoda, że tego bidaka na torach tak olałeś katoliku za dychę.

 4. Wyznawca Rycerzy Yedai

  Sikam ciepłym moczem na czarną mafie i ich parobków.

  • Widać, że często sikasz i zapewne najczęściej pod siebie. Czuć też, że poziom kultury parobka to dla ciebie nieosiągalny pułap.

  • a sikaj, możesz się i zesrać… tylko kogo to obchodzi biedaku?

 5. Kraj w środkowej Europie…, XXI wiek…

 6. Ciemną masą się dobrze rządzi.

 7. Kler górą,władza ,pieniądze,luksusowe życie,serwują towar, ciemnocie zatruwaja życie innym,może musliny swoja religię im wyłożą,a jak się spotkają dwie religie pokoju,wtedy będzie wesoło

Kursy walut

 • USD 4.348zł 0.51%
 • GBP 5.3595zł -0.03%
 • EUR 4.7089zł -0.15%
 • CHF 4.6918zł -0.29%

Polub nas