690 680 960

Sądowy finał jednego z większych policyjnych pościgów. Kierowca trafi do więzienia (zdjecia, wideo)

Szereg zarzutów i kara bezwzględnego pozbawienia wolności. Nastolatek, który po pijanemu uciekał przed policją skazany. To finał jednego z większych policyjnych pościgów w Lublinie.

Sąd Rejonowy Lublin Zachód rozpatrzył wniosek o dobrowolne poddanie się karze, złożony przez 18-letniego Piotra K. Mężczyzna został oskarżony o spowodowanie niebezpieczeństwa zagrożenia katastrofą w ruchu drogowym, niezatrzymania się do kontroli, napaści na funkcjonariusza policji a także kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu oraz liczne wykroczenia drogowe.

To w związku z jego szaleńczą ucieczką przez policją w dniu 27 września 2015 roku. Kilka minut przed godziną 20, kierujący oplem omegą wtedy 17 letni Piotr K., jadąc ulicą Nałęczowską w Lublinie spowodował kolizję. Nie zatrzymując się, zaczął uciekać w kierunku centrum. W ślad za nim ruszył poszkodowany, który jednocześnie powiadomił o wszystkim policję. W rejonie skrzyżowania z ulicą Morwową jeden z patroli usiłował zatrzymać jadące bez świateł auto.

 

Kierujący oplem widząc policjanta skręcił prosto w jego kierunku, usiłując go przejechać. Ten w ostatniej chwili zdołał odskoczyć. Uciekinier następnie wjechał w ulicę Wojciechowską a tuż za nim podążały kolejne radiowozy. Mężczyzna uciekał przez Konopnicę, Radawiec, Pawlin po czym znowu zawrócił w kierunku Lublina. Poruszał się z bardzo dużą prędkością, nie zwracał uwagi na ruch uliczny, po drodze uszkodził kilka samochodów. Policjanci ustawiali co chwila blokady, jednak mężczyzna w swojej ucieczce cały czas zmieniał kierunek jazdy, skręcając co chwila na kolejne lokalne drogi.

W końcu po blisko pół godzinnym pościgu nastolatek został zatrzymany w rejonie szkoły w Konopnicy. Pomimo tego Piotr K. nie chciał się poddać, z pięściami ruszył na znajdującego się obok niego funkcjonariusza. Uspokoił się dopiero gdy został obezwładniony. Przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem wykazało u niego blisko 1,8 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kolejne badanie, już w komisariacie wykazało ponad 1,5 promila.

Sędzia uznał go winnym popełnienia wszystkich zawartych w akcie oskarżenia czynów i skazał na pół roku bezwzględnego pozbawienia wolności. Do tego ma zapłacić łącznie ponad 7,4 tys złotych na fundusz pomocy osobom pokrzywdzonym oraz dla zaatakowanego przez niego policjanta. Co więcej, 18-latek będzie przez dwa lata musiał wykonywać zlecone mu prace społeczne. Do 2021 roku ma też zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wyrok nie jest prawomocny, jednak Piotr K. przyznał się do winy i przystał na taki wymiar kary, co oznacza, że strony nie powinny się od niego odwoływać.

(fot. lublin112)
2016-03-17 19:28:53

10 komentarzy

 1. CO TO ZA WYROK. .??..PÓŁ ROKU PAKI..KPINA…MINIMUM 5 LATEK ŁOPATĄ OD 7 MEJ DO 19 TEJ BEZ WYJĄTKU ZAPIEPRZ NA CELE SPOŁECZNE. .A JAK SOBIE ZAROBI TO WTEDY BĘDZIE MICHA…A JA MAM PRZEZ PÓŁ ROKU Z MOICH PODATKÓW ŹYWIĆ DARMOZJADA. …ŹENADA. .

 2. gówno nie wyrok

  • Dlatego go na niego przystał bez odwoływania się, taki prezent się rzadko zdarza

 3. Mały wyrok, ale pewnie miał plecy spore w sądzie, albo w prokuraturze, a ma zapłacić policjantowi za zaatakowanie go to kpina jakaś. Przecież Policjant jest ubezpieczony, poza tym był na służbie i za zaatakowanie go dostał wyrok łepek, więc dodatkowa kasa dla Policjanta to przesada lekka…

 4. jak ktoś chce się zabawić w GTA na ulicy w realu to ma cennik, niektórych na to stać, widzę, że wrażenia z zabawy się kalkulują. Jakiś czas temu było głośno, albo tylko cicho o młodych szejkach, którzy szaleli w sportowych samochodach po Londynie, u nich jest kamienowanie dla niesfornych, a u nas w Europie spełnienie zachcianek za odpowiednią opłatą

 5. Cichobiorek cichodajek

  Za samą napaść na policjanta powinien znacznie więcej chapnąć – agentka towarzyska jego mać

 6. i dlatego takie gnojki coraz mniej boja sie policji.. , wiedza że w sumie gówno im zrobią … w stanach po takim zachowaniu i pościgu już by dawno pewnie leżał w piachu …
  ale żeby coś się zmieniło to potrzeba paru rozjechanych lub zastrzelonych policjantów…niestety..

 7. pół roku w anclu toż to jak jeden semestr studiów stacjonarnych w ZK na kierunku przestępczość w specjalności np. doliniarstwo ( oczywiście płatne z budżetu państwa)

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Eko Targ w Świdniku
Dożynki w Mieście czyli Dożynkowy Jarmark Lubelski
I Ogólnopolski Bieg Ariański na Nartorolkach
Trwają zapisy do CITY TRAIL!
ZooCentrum wraz ze Schroniskiem dla Zwierząt w Lublinie organizują Jesienny Piknik dla miłośników zwierząt