Ruszyły zapisy na akcję Lato w Mieście. Ogromne kolejki i wielogodzinne oczekiwanie

Pierwsi chętni zaczęli się ustawiać w kolejce już po 4 rano. Zainteresowanie jest ogromne. Wiele z wydarzeń jest już niedostępnych.

W poniedziałek w Lublinie ruszyły zapisy na akcję Lato w Mieście. Są to bezpłatne, bądź częściowo odpłatne, zajęcia dla dzieci i młodzieży mieszkającej lub uczącej się na terenie gminy, które miasto, jak co roku, organizuje w czasie wakacji. Między innyni w Dzielnicowych i Miejskich Domach Kultury czekają na dzieci warsztaty kulturalno-rekreacyjne, plastyczne, interdyscyplinarne, a także działania animacyjne, seanse filmowe oraz przedstawienia plenerowe.

Zainteresowanie akcją jest ogromne. Od rana u organizatorów poszczególnych akcji, gdzie prowadzone są zapisy, utworzyły się ogromne kolejki.

Przed Dzielnicowym Domem Kultury „Bronowice”, ludzie stoją od wielu godzin.

– Przyszedłem o godzinie 5, a już stała kolejka. Przez następną godzinę doszło kilkadziesiąt osób. Gdy zaczynały się zapisy końca kolejki już nie było widać – wyjaśniał nam tata 7-letniej Oli, który przyszedł zapisać córkę na wakacyjne zajęcia.

O godzinie 9 w kolejce wciąż stało kilkadziesiąt osób. – To co widać na zewnątrz to tylko połowa oczekujących. W środku jest drugie tyle osób – tłumaczą stojący w kolejce. Miejsca na najbardziej atrakcyjne zajęcia rozeszły się bardzo szybko, jednak każdy liczy, że uda mu się jeszcze zapisać pociechę, żeby w wakacje się nie nudziła w domu.

Jak nas poinformowano, największe wzięcie miały turnusy przepełnione wycieczkami edukacyjnymi i krajoznawczymi, a także warsztatami rękodzieła tradycyjnego oraz wakacyjne warsztaty filmowe. Tak samo duże zainteresowanie jest w innych miejscach, gdzie prowadzone są zapisy.

2017-06-12 09:28:36
(fot.lublin112.pl)

Zobacz również

41 komentarzy

 1. Wiklinowy Nocnik

  wstyd i hanba

  • Problemem nie jest liczba miejsc tylko to że zapisy na 4 turnusy do 3 domów kultury prowadzi jedna pani. Ludzie kto to tak zorganizował

  • No tak. Dzieci wysłać na kolonie na krzywy ryj , a 500+ przeznaczyć na ….. ?

   • Wakacje to 9 tygodni a rodzic jak weźmie 2 tygodnie to maks. Nie każdy może skorzystać z pomocy dziadków. 1 tydzień półkoloni pełnopłatnych to 500-600zł. 500+ nie należy się. Podatki płacę więc dlaczego dziecko nie może skorzystać z 1 tygodnia takich zajęć? I tak pozostałe tygodnie nieźle mnie trzepną po kieszeni.

    • Ciupciasek cichodajek

     Nie wiesz przypadkiem kto ci dzieci narobił?
     Sama chciałaś, czy Bóg dał?

     • Ty ciupciasku, nie wiesz przypadkiem, kto na Twoją emeryturę będzie pracował? Sam będziesz zarabiał do późnej starości i śmierci, czy Bóg Ci da?

   • Nie sa bezplatne zajecia i zapisy sa tylko na dwa tyg. Wakacje maja dwa miesiące……

 2. 500 plus jest, nie stać na kolonie tylko wykorzystujecie program dla ubogich?

  • Bez 500+ kolejek by nie było tępaku. Wielu nawet by stać nie było na zapewnienie w wakacje choćby takiej rozrywki dzieciom. Jak myślisz głąbie ile kosztują kolonie?

   • Pewnie nigdy nie jeździł na kolonie bo całe dzieciństwo przesiedział przed internetem, więc nie ma pojęcia ile kosztują kolonie.

    • Moje dzieci mają kolonie dofinansowane z KRUS. Dopłacam 550zł do osoby a za zwykle kolonie znajoma płaci 1500zł. Mnie nie było by stać by wysłać 3 dzieci za 4500zł

     • Ja czegoś tu nie rozumiem , ma się tyle dzieci aby było człowieka stać je godnie wychować, a nie dofinansowania, żebranie i inne ulgi. Czy ktoś kogoś zmusza do rodzenia?

     • po, masz racje, tatus i mamusia rzuca palenie i 2,3 miesiące kolonie są. Ja mam jedno dziecko już dorosłe na studiach i nikt nigdy nawet złotówki mi nie dołożył z tego tytułu . A ja nawet bym wstydził się brać, bo jestem z tego dumny, że swoje dziecko wychowałem bez różnych datków.

   • Dzieci powinny miec tylko ludzie których na to stac I nie byłoby kolejek.

 3. Do ?- Czy nie można tego komentarza bardziej grzecznie i z kulturą osobistą zredagować? Co za niski poziom kultury ,nawyzywać kogoś od tępaków i głąbów. Nie wiedząc ile kosztują kolonie nie klasyfikuje kogoś do miana tępaka i głupiego. Do jakiego stopnia można się ośmieszyć jednym komentarzem i dodatkowo pokazać brak kultury.

  • Do ludzi tego pokroju tylko taki język przemawia. Tobie też nie w smak, że to PiS wprowadził 500+ a nie PO? Poprzednia ekipa dbała tylko o własną kieszeń a idiotyczny hejt programu pomagającego wyrównać szansę ubogim rodzinom, komu ma służyć? Kto się ośmiesza i pokazuje brak kultury? Jeden tylko wielki kwik za oderwanym korytem. Bo jak kraść państwowe pieniądze to jest ok, jak dać potrzebującym to be. I nie wyjeżdżaj z podatkami, bo wszyscy je płacimy w różnej formie, nawet kupując alkohol.

 4. Teraz to większość jest biednych a reszta ma robić. Realnie wolałabym aby zmniejszono podatki co by każdemu zostawało a tak wydaje się pieniądze na 500plus, rodzinne i inne wynalazki i co z tego. Przywileje jednych powodują biedę u innych. Prawda jest taka, że kogo stać na fajki i piwo to ten jest bogaty bo jak zabraknie to państwo da , a ten kogo nie stać niech idzie do łopaty.

 5. Boże jednak tu się nigdy nic nie zmieni!!! Jadę rano 0 6.00 ul.Lipową a tam już dziadki i babki w kolejce,bo przecież otwarte od 8.00!!! Tutaj znowu o 4 rano BOŻE o 1.00 było być!!!

 6. Wstyd w wielu rodzinach to dzieci są zródłem utrzymania leniwych i pijących rodziców.

 7. Rodzice nie stoja tu zeby cos dostac za darmo tylko zeby zorganizowac czas dzieciaka na wakacje,a prosze panstwa za taki turnus sie placi:-)a przez 2 miesiace wakacji. Jest to kropla wody w morzu dla rodzicow ktorzy maja tylko 2 tygodnie urlopu..

 8. Najgorsze są staruchy bo nie wiedzą czego chcą i wymyślają!!!!! Siedzą po 30 min

 9. To szok, że takie tlumy a pani zapisujaca 1…reszta sobie spacerowała. Na prawdę tak ciężko zorganizować większą obsadę na ten 1 dzień? Albo umożliwić zapisy online?

  • Doktor Informatyki UMCS

   Zasmucę Panią. Widać, że nie miała Pani nic wspólnego z informatyką. Stworzenie sprawnie działającego i sensownego systemu zapisów online przez pracowników instytucji kultury wcale proste nie jest, a zlecenie firmie zewnętrznej wykonanie takiego systemu dodatkowo jest raczej drogie (chcąc zapewnić kompleksową obsługę) za publiczne pieniądze… Dodatkowo, zapisy np. mailowe, w gdzie w treści maila podaje się dane dziecka i prawnego opiekuna wymagane przy półkoloniach (jak niestety robi część lubelskich instytucji), jest zwyczajnie niezgodne z Ustawą o Ochronie Danych Osobowych i karalne…

 10. Wychowałem dwoje dzieci, już są dorosłe nie było 500+ ani dofinansowania i co roku jeździliśmy na wczasy a dzieci na kolonie. Syn ma 26 lat więc wychowywał się już po 1990 roku. Znam sytuację na rynku pracy ale nigdy bym nie wystawiał swoich dzieci na takie pośmiewisko wolałbym ciężej pracować ale wysłać na wakacje za swoje.

  • Srata tata. Każdy tak mówi dopuki nie okarze się że można skorzystać z jakiejś „promocyjnej” oferty. Dlaczego mam wysyłać dzieci na pelnopłatne kolonie jak mogą pojechać taniej z dofinansowaniem np z Krusu?

   • Nazywając rzeczy po imieniu to dybanie na promocyjne oferty nazywa się pazerność lub zwykłe cwaniactwo. Może ten niesprawiedliwy KRUS niedługo przestanie istnieć. Pomoc jest dla naprawdę potrzebujących.

    • W Krusie to nie nazywa się „pomoc dla ubogich” tylko dofinansowanie do kolonii dla dzieci których rodzice podlegają ubezpieczeniu w Krusie. A w swoich zakładach pracy nie macie takich „promocji” A zakłady azotowe nie mają tanich ofert dla dzieci? To po co z tego korzystać jak można jechać na pełnopłatne kolonie… Takie głupoty piszą tylko ci którzy nie mają możliwości skorzystania z dofinansowań, ale gdyby tylko mogli z czegoś takiego skorzystać to inaczej by śpiewali!

 11. LU, masz racje , ja też mam już dorosłą córkę, studiuje , ale jestem dumny ,że zarabiam na nią sam, bez pomocy państwa. Bo to moje dziecko.

  • wszystkiego za kase nie kupisz ekolego

   • Specjalista od pokazywania gestu Pana Kozakiewicza

    Słusznie prawisz Mości „easy” – każdy na swoje i dzieci utrzymanie powinien mieć możliwość godnie zarobić, ale nasze Państwo od wielu lat tak gorliwie dba o to, żeby uczciwie tyrając, broń Boże się nie dorobić, że mamy społeczeństwo żebraków skamlących na różne głosy : „Dajcie, pomóżcie, warto pomagać”.
    Nawet do „świętej” Unii wciśnięto nas we wszystko co zachodnie, unijne, wspaniałe, ale chyba przez wrodzoną skromność zapomniano o unijnych zarobkach.
    I dalej jesteśmy Unii potrzebni jako tania siła robocza i rynek zbytu dla ich produktów.

 12. Chyba wiele osób nie rozumie , że te półkolonie są płatne. Problem polegał tylko na tym, że była jedna Pani zapisująca i pobierająca pieniadze- stąd ta kolejka. Rodzice po prostu chca zorganizować dzieciom czas. Co niektórzy sa bardzo niesprawiedliwi w ocenianiu. Wakacje nie są po to zeby się pozbyć dziecka z domu tylko żeby odpoczywało. Pomyślcie czasem co piszecie…

  • Dyrdymałko prasowy

   Pomyślałem se co napisać i piszę.
   A co? Każdemu sie może przydarzyć myślenie, a jak już sie umie pisać…
   Wiec se pomyślałem, (a wolno mi), to se tak wymyśliłem, że jak ja byłem młody do nikt mi nie musiał załatwiać nic z tzw. dostawą pod pysk.
   A teraz jak małolat od rodziców nie dostanie gotowca to za cholerę nie potrafi sam nic zorganizować, będzie taki siedział z oczami w słup i z nudów będzie dłubał w nosie do krwi, ale sam nic nie wymyśli.

   • Żal Ci ściska siedzenie, że za twych lat nie było takich rozrywek co? A cóż ty takiego umiałeś sobie zorganizować jak byłeś młody. Ciekawa jestem bardzo. Półkolonie sobie organizowałeś, czy wycieczki krajoznaecze z przewodnikiem. A nie, może raczej warsztaty. Bez kitu zaścianek się tu wypowiada, co pęka z zazdrości, że oni to mieli gorzej, że oni to sami musieli dzieciom organizować czas. I na prawdę Wam się lepiej by zroiło jakby ludzie dalej tak źle mnieli jak Wy. Wtedy to byście wszyscy byli szczęśliwi. A jak się coś w mieście zmienia na lepsze, to wszyscy po prostu przeżyć z zazdrości nie mogą. Co za naród. Ręce opadają.

 13. Komentarze krytykujące programy pomocowe rodzinie są prymitywne od „ludzi” przesyconych zaściankową zawiścią. Nie mogą spokojnie żyć z tego powodu, że ktoś coś dostał a oni tego nie mają. Bzdurą jest, że nic nie oczekują. Wyciągają swoje brudne łapska po większe pieniądze w innym miejscu kosztem uczciwych ludzi. Typowa polska prowincja mająca korzenie w latach 50-tych! A osoba, która zorganizowała te zapisy nie popisała się umiejętnościami kierowniczymi, ale premię dostanie od jeszcze mądrzejszych.

  • Jak na Zachodzie Polki rodzily dzieci i tam braly kase na te dzieci to tu biadolili ze w Polsce bieda i nie ma wsparcia, teraz jak jest to zazdrosc i zolc sie wylewa, zawsze zle

  • to jest dobry komen nie bardzo dobry da w piety lansom

 14. Kwestia, tylko i wyłącznie, obsługi takich zapisów… dlatego tak sie dluzylo… .. I tu nie chodzi, ze rodzice nie maja kasy, prosze tu nie wypisywac, ze 500+biora i nie stac na inne zajecia,bo zapisac mozna tylko na dwa tyg. Rodzice co nie maja babci w poblizu i tak musza cos dokupic wakacje trwaja dwa miesiace a nie dwa tyg…. Szkola powinna tez pomóc, a ta jest zamknieta praktycznie cale wakacje….

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.9412zł 0.76%
  • GBP 4.8882zł 0.56%
  • EUR 4.341zł 0.34%
  • CHF 3.9649zł 0.38%

  Polub nas

  Darmowe ogłoszenia lokalne

   Materiały wideo

   99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
   W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
   W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)
   Szturm Twierdzy Zamość 2019
   Jutro premiera nowego pokazu na fontannie multimedialnej. Zobacz zwiastun (wideo)

   Co? Gdzie? Kiedy?

   Policjanci zapraszają na Akcję Honorowego Oddawania Krwi
   Obchody 80. rocznicy agresji Rosji sowieckiej na Polskę
   Wschodnia Konferencja i Targi Ochrony Granic „GRANICE”. Lublin, 25-26 września 2019
   UMCS na Pikniku Naukowym XVI Lubelskiego Festiwalu Nauki
   Kozłówka inspiracją dla akwarelistów
   x

   Szanowny Czytelniku!

   Pragniemy Cię poinformować, że nasza strona może dostosowywać treści do Twoich potrzeb. Aby to robić, potrzebujemy Twojej zgody na przetwarzanie danych w celach personalizacji treści marketingowych, dzięki czemu otrzymujesz:

   Lepszą jakość strony. Możemy dostosowywać treści pasujące do poszczególnych grup odbiorców.

   Reklam jest mniej i są bardziej dopasowane do Twoich potrzeb. Dzięki reklamom finansujemy nasz rozwój, dzięki czemu nasz serwis nie wymaga opłat

   Twoje dane są u nas bezpieczne.Zgodę na przetwarzanie danych możesz wycofać w każdej chwili na stronie Polityka Prywatności.

   Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" lub zamykając to okno za pomocą przycisku "x" wyrażasz zgodę na przetwarzanie, w tym profilowanie* przez ITLU sp z o.o. oraz naszych Partnerów, Twoich danych danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach stosowanych w Serwisach przez ITLU sp. z o.o. i Partnerów w celu marketingowym, obejmującym analitykę w celach marketingowych oraz wyświetlanie spersonalizowanych ofert, reklam i innych usług.

   Pamiętaj, możesz w każdej chwili nie wyrazić zgody lub cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

   Informujemy także, że poprzez korzystanie z tego Serwisu bez zmiany ustawień Twojego oprogramowania/przeglądarki wyrażasz zgodę na zapisywanie plików cookies i im podobnych technologii w Twoim urządzeniu końcowym oraz na korzystanie z informacji w nich zapisanych w celach dopasowania treści i reklam. Więcej przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

   Kto jest administratorem danych osobowych?

   Administratorem Twoich danych osobowych będziemy my, tj. spółka ITLU Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie oraz nasi Partnerzy (reklamodawcy).

   Szczegółowe informacje na temat celów przetwarzania

   Twoje dane uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii będziemy przetwarzać, w tym profilować:

   • w naszych celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych, w celach dokonywania analiz i badania ruchu na stronach, w celu zapewnienia bezpieczeństwa naszych usług, w celu dochodzenia praw i roszczeń (podstawa: nasz prawnie uzasadniony interes),
   • w celach marketingowych naszych partnerów-reklamodawców, polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie, w celach badań analitycznych w celach marketingowych (podstawa: Twoja zgoda).

   Jeśli wyrazisz na to zgodę nasi Partnerzy będą przetwarzali, w tym też profilowali Twoje dane osobowe uzyskane w naszych Serwisach za pomocą plików cookies i im podobnych technologii w celach marketingowych polegających na dopasowaniu treści i reklam w naszych Serwisach i Internecie a także badań analitycznych w tych celach.

   Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.

   Twoje prawa

   Jeśli wyraziłeś zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych możesz ją zawsze cofnąć.

   Przysługuje Ci też prawo dostępu do Twoich danych, prawo do ich sprostowania, usuwania, prawo do przenoszenia danych, wyrażenia sprzeciwu, prawo do ograniczenia przetwarzania. Przysługuje Ci także prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym będzie Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień przeczytasz tutaj.

   * Do przetwarzania wykorzystywane będą następujące dane: Twój adres IP, adres URL żądania, nazwa domeny, identyfikator urządzenia, typ przeglądarki, język przeglądarki, liczba kliknięć, ilość czasu spędzonego na poszczególnych stronach, data i godzina korzystania z Serwisu, typ i wersja systemu operacyjnego, rozdzielczość ekranu, dane zbierane w dziennikach serwera a także inne podobne informacje.