690 680 960

Riad Haidar pozbawiony funkcji ordynatora szpitala w Białej Podlaskiej. Jak wyjaśnia, to decyzja polityczna

Po 30 latach pracy na rzecz noworodków i kierowania jednym z najlepszych w kraju oddziałów tego typu, Riad Haidar został pozbawiony stanowiska. Jak tłumaczy, jest to decyzja polityczna podjęta przez dyrektora placówki, radnego Zjednoczonej Prawicy.

W niedzielny wieczór Riad Haidar poinformował, że został pozbawiony funkcji ordynatora Oddziału Neonatologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Informacja jest o tyle zaskakująca, że jest on znanym i niezwykle cenionym lekarzem. Z kolei oddział którym kieruje, uznawany jest za jeden z najlepszych w kraju. Został też odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz służby zdrowia.

Jak wyjaśnia Riad Haidar Oddziałem Neonatologicznym nie będzie kierował od najbliższej środy 1 stycznia, a decyzję o pozbawieniu go stanowiska podjął dyrektor szpitala Adam Chodziński. Dodaje również, że jest to już chyba koniec jego ponad 40-letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu.

– To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie. Sytuacja o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców – wyjaśnia Riad Haidar.

Riad Haidar urodził się 1 sierpnia 1951 r. w Suejdzie w Syrii. W 1972 roku przyjechał do Polski, gdzie rozpoczął kształcenie w Akademii Medycznej w Lublinie. Od 1991 roku jest związany ze Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Od lat współpracuje też z Jerzym Owsiakiem organizując bialski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W wyborach w 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat posła z ramienia SLD. Przez ostatnie lata był radnym sejmiku województwa lubelskiego oraz wiceprzewodniczącym komisji ochrony zdrowia i rodziny. Wystartował również w ostatnich wyborach, tym razem z list Koalicji. Uzyskał drugi najlepszy wynik w tym okręgu, tuż po liderze listy PiS, Jacku Sasinie.

(fot. Riad Haidar/archiwum)

36 komentarzy

 1. Brakuje lekarzy bo stare komuchy trzymają się stołków w godzinach pracy przyjmują u siebie w gabinetach prywatnie i ciągle mało skąd ta pazerność na pieniądze?

  • masz rację, nagminnie lekarze wykorzystują placówki publiczne do prywatnej praktyki. Tak jest tez w Sanitasie w Lublinie w czasie zarejestrowanej wizyty w ramach NFZ sa jeszcze 2 osoby z polecenia prywatnej wizyty, nikt z tym procederem nie walczy .Co robi NFZ…?

 2. lepszej kumulacji dla pisiorów nie mogło być 🙂 :
  – pochodzi z kraju muzułmańskiego
  – startował z listy sld
  – współpracuje z owsikiem
  Nic dodać,nic ująć.Bingo.

  • Jest jeszcze gorzej.
   Facet jest uzdolniony, a tego żaden pisior nikomu, nawet własnej matce nie wybaczy.

 3. Po co pan doktor zajmuje się polityka, jest dobrym fachowcem, niech się skupi na ratowaniu życia i zdrowia dzieci, ale widać ma inne priorytety.

  • Tak to mamona. Jest charakterystyczny więc dostał ,, dobre warunki ,, będzie się dobrze sprzedawał wizerunek dobrodzieja, potrzebują go bardzo. Gdyby był jednym z niewielu od leczenia ,, czegośtam ,, też by go wciągnęli bo przyciągnie głosy. Co tam chorzy.

 4. To jest POlityk na pierwszym miejscu. Zrobił karierę w BP w małym mieście. NIe dziwię się że został ordynatorem oddziały dziecięcego.
  Dla mnie to karierowicz . A jak można być jednocześnie posłem i ordynatorem? Chciwość na stanowiska i zaszczyty. Bo przeciez niczego dobrze nie wykona. NIE UMIAŁ NAPISAĆ , że dwie funkcje kolidują ze sobą? CZYLI ŚWIADOMIE KŁAMIE, UDAJE POKRZYWDZONEGO. to dobra manipulacja stada baranów! Ciemna masa obwini PIS nawet za to, że został posłem hahahahahahaha

Kursy walut

 • USD 4.1545zł -0.82%
 • GBP 5.2106zł -0.01%
 • EUR 4.4717zł -0.16%
 • CHF 4.6136zł -0.16%

Polub nas