690 680 960

Riad Haidar pozbawiony funkcji ordynatora szpitala w Białej Podlaskiej. Jak wyjaśnia, to decyzja polityczna

Po 30 latach pracy na rzecz noworodków i kierowania jednym z najlepszych w kraju oddziałów tego typu, Riad Haidar został pozbawiony stanowiska. Jak tłumaczy, jest to decyzja polityczna podjęta przez dyrektora placówki, radnego Zjednoczonej Prawicy.

W niedzielny wieczór Riad Haidar poinformował, że został pozbawiony funkcji ordynatora Oddziału Neonatologicznego w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Informacja jest o tyle zaskakująca, że jest on znanym i niezwykle cenionym lekarzem. Z kolei oddział którym kieruje, uznawany jest za jeden z najlepszych w kraju. Został też odznaczony przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego Złotym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz służby zdrowia.

Jak wyjaśnia Riad Haidar Oddziałem Neonatologicznym nie będzie kierował od najbliższej środy 1 stycznia, a decyzję o pozbawieniu go stanowiska podjął dyrektor szpitala Adam Chodziński. Dodaje również, że jest to już chyba koniec jego ponad 40-letniej służby na rzecz maluchów w bialskim szpitalu.

– To zaskakująca decyzja i zupełnie dla mnie niezrozumiała. Prawie 30 lat kierowałem tym oddziałem i nigdy nie było żadnych zarzutów do mojej pracy, wręcz przeciwnie. Oddział uznawany jest za jeden z najlepszych w Polsce i zapewnia leczenie na najwyższym światowym poziomie. Sytuacja o tyle smutna, że jest to wyłącznie decyzja polityczna i nie ma na uwadze dobra moich małych podopiecznych i ich rodziców – wyjaśnia Riad Haidar.

Riad Haidar urodził się 1 sierpnia 1951 r. w Suejdzie w Syrii. W 1972 roku przyjechał do Polski, gdzie rozpoczął kształcenie w Akademii Medycznej w Lublinie. Od 1991 roku jest związany ze Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym w Białej Podlaskiej. Od lat współpracuje też z Jerzym Owsiakiem organizując bialski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W wyborach w 2015 roku bezskutecznie ubiegał się o mandat posła z ramienia SLD. Przez ostatnie lata był radnym sejmiku województwa lubelskiego oraz wiceprzewodniczącym komisji ochrony zdrowia i rodziny. Wystartował również w ostatnich wyborach, tym razem z list Koalicji. Uzyskał drugi najlepszy wynik w tym okręgu, tuż po liderze listy PiS, Jacku Sasinie.

(fot. Riad Haidar/archiwum)

36 komentarzy

 1. Brakuje lekarzy bo stare komuchy trzymają się stołków w godzinach pracy przyjmują u siebie w gabinetach prywatnie i ciągle mało skąd ta pazerność na pieniądze?

  • masz rację, nagminnie lekarze wykorzystują placówki publiczne do prywatnej praktyki. Tak jest tez w Sanitasie w Lublinie w czasie zarejestrowanej wizyty w ramach NFZ sa jeszcze 2 osoby z polecenia prywatnej wizyty, nikt z tym procederem nie walczy .Co robi NFZ…?

 2. lepszej kumulacji dla pisiorów nie mogło być 🙂 :
  – pochodzi z kraju muzułmańskiego
  – startował z listy sld
  – współpracuje z owsikiem
  Nic dodać,nic ująć.Bingo.

  • Jest jeszcze gorzej.
   Facet jest uzdolniony, a tego żaden pisior nikomu, nawet własnej matce nie wybaczy.

 3. Po co pan doktor zajmuje się polityka, jest dobrym fachowcem, niech się skupi na ratowaniu życia i zdrowia dzieci, ale widać ma inne priorytety.

  • Tak to mamona. Jest charakterystyczny więc dostał ,, dobre warunki ,, będzie się dobrze sprzedawał wizerunek dobrodzieja, potrzebują go bardzo. Gdyby był jednym z niewielu od leczenia ,, czegośtam ,, też by go wciągnęli bo przyciągnie głosy. Co tam chorzy.

 4. To jest POlityk na pierwszym miejscu. Zrobił karierę w BP w małym mieście. NIe dziwię się że został ordynatorem oddziały dziecięcego.
  Dla mnie to karierowicz . A jak można być jednocześnie posłem i ordynatorem? Chciwość na stanowiska i zaszczyty. Bo przeciez niczego dobrze nie wykona. NIE UMIAŁ NAPISAĆ , że dwie funkcje kolidują ze sobą? CZYLI ŚWIADOMIE KŁAMIE, UDAJE POKRZYWDZONEGO. to dobra manipulacja stada baranów! Ciemna masa obwini PIS nawet za to, że został posłem hahahahahahaha

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Zaproszenie na uroczystości upamiętniające poległych i pomordowanych mieszkańców wsi Obrocz
Akcja pomocy zwierzętom Kraśnickiego Stowarzyszenia Pomocy Zwierzętom TULIMY
Konkurs Etiud Cyrkulacje dostarczy wielu emocji i zachwytów w ten weekend
Weekend ze strachem na wróble na Farmie Dyń
Ireneusz Krosny „Mowa ciała” w amfiteatrze na Poczekajce