Wtorek, 23 kwietnia 202423/04/2024
690 680 960
690 680 960

Przebudowa miała się zakończyć w ubiegłym roku. Kierowcy narzekają na przeciągające się prace

Zgodnie z planem, prace przy budowie skrzyżowania ul. Garbarskiej z Drogą Męczenników Majdanka miały zostać zakończone w grudniu. Tymczasem jest już kwiecień, a końca robót nie widać.

W ostatnim czasie otrzymujemy wiele informacji od kierowców, którzy narzekają na przedłużające się roboty drogowe związane z budową skrzyżowania ul. Garbarskiej z Drogą Męczenników Majdanka. Na czas robót zamknięte zostały dwa pasy jedni na Drodze Męczenników Majdanka. To sprawia, że tworzą się w tym miejscu korki a przejazd zajmuje o wiele więcej czasu niż zwykle. Jednak największym problemem ma być to, że skrzyżowanie miało być gotowe już w grudniu, zaś na chwilę obecną końca prac wciąż nie widać.

-Ile jeszcze czasu będą się bawić z budową przedłużenia ul. Garbarskiej do Drogi Męczenników Majdanka – pyta pan Wojtek. -W grudniu miało być wszystko gotowe, tymczasem jest kwiecień a roboty wciąż trwają. Każdy kto tędy przejeżdża na własne oczy może zobaczyć, jaki jest postęp prac. Garstka ludzi, która krząta się bez celu a prace posuwają się w ślimaczym tempie – dodaje pan Wojtek. -Przejeżdżam tędy każdego dnia i niestety muszę stwierdzić, że częściej widzę jak robotnicy siedzą, niż pracują. Efekt widać w postaci przeciągających się kolejne miesiące prac – dodaje pan Robert. Podobnych wiadomości otrzymaliśmy więcej.

Jak się okazuje, rozpoczęte w ubiegłoroczne wakacje prace związane z przedłużeniem ulicy Garbarskiej miały się zakończyć wraz z końcem grudnia. Jednak w trakcie prowadzonych robót ekipa wykonawcy natrafiła na wiele problemów. M.in. kłopotem okazały się liczne instalacje, na które natrafiano, zaś nie były one ujęte w planach. W wyniku tego inwestor, czyli lubelski Urząd Miasta, przedłużył termin na wykonanie inwestycji o pół roku. Oznacza to, że prace mają potrwać do końca czerwca.

Przedłużenie ul. Garbarskiej ma usprawnić komunikację z dzielnicą Kośminek. Jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu, w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniem z Drogą Męczenników Majdanka powstaną dodatkowe pasy do lewoskrętu. Wyjazd znajdzie się naprzeciwko ulicy Wrońskiej. Na skrzyżowaniu powstanie również sygnalizacja świetlna. Z kolei ulica Startowa zostanie zrównana z wyjazdem z parkingu ze znajdującej się naprzeciwko stacji paliw. Dodatkowe pasy ruchu do skrętu zostaną wyznaczone także na Drodze Męczenników Majdanka. Powstaną również cztery przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów.

(fot. lublin112)
2017-04-02 17:11:40

21 komentarzy

  1. Trochę w błędzie jestescie bo to nie miasto robi ta drogę.
    Po drugie Kieliszek mówi to co mu każą, więc te docinki w jego kierunku sa zbędne.

  2. Bylejakośćpolska to norma jak widać . Nie wiedzieli o nieznanych instalacjach , buhahahahahahahahgaha dobre !

  3. Hahaha żal szkoda tylko ludzi w tym bloku którzy od miasta chcieli plac zabaw dla dzieci w tym miejscu

Z kraju