W poniedziałek na ul. Nadbystrzyckiej w jednym z akademików doszło do dużego zadymienia. Na miejscu interweniowała straż pożarna.
Dzisiaj po południu na ulicy Lipowej w Lublinie samochód osobowy uderzył w drzewo. Wcześniej pierwszeństwo wymusiło mu inne auto.
Nasz Czytelnik Artur zadzwonił do nas z prośbą aby zaapelować do użytkowników dróg o mniej znieczulicy za kierownicą. Dzięki jego reakcji nie doszło do groźnego zdarzenia drogowego.
Po roku przerwy w Kraśniku ponownie zorganizowano Strażacką Majówkę. Dla mieszkańców przygotowano szereg atrakcji.
Dzisiaj w Lublinie rozpoczęła się rywalizacja funkcjonariuszy drogówki z całego województwa o miano najlepszego. Mundurowi maja kilka konkurencji do zaliczenia.
Do wypadku drogowego doszło wczoraj po godzinie 14.00 na trasie K-48. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Mazda zjechał na prawe pobocze i uderzył w betonowy przepust.
Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj w miejscowości Dereczanka. 60-letni kierowca renaulta wpadł w poślizg, uderzył w przepust i koziołkując kilka razy spadł na pole. Kierujący nie miał zapiętych pasów bezpieczeństwa.
W nocy z soboty na niedzielę puławscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku grafficiarza. Na widok radiowozu rzucił się do ucieczki, ale po kilkudziesięciu metrach pościgu został zatrzymany.
W nocy z niedzieli na poniedziałek w Wojciechowie doszło do pożaru w piekarni. Z pożarem walczyło 11 zastępów strażaków.
W niedzielę wieczorem na ul. Abramowickiej w Lublinie doszło do czołowego zderzenia dwóch aut. Jedna osoba trafiła do szpitala.
Dzisiejszej nocy na ulicy Nadbystrzyckiej w Lublinie doszło do bójki. Pięć osób zostało ukaranych mandatami.
Przez blisko dwie godziny lubelskie służby ratownicze usiłowały złapać młodą samicę łosia, która biegała po terenach dzielnicy Ponikwoda. Zwierzę trzeba było uspokoić zastrzykiem, pomimo obrażeń, najprawdopodobniej uda się je uratować.
Nadchodzący tydzień będzie deszczowo-burzowy. Wszystko za sprawą rozległego niżu przemieszczającego się znad Ukrainy. Druga połowa tygodnia może przynieść ocieplenie.
W dniu 01.06.2014r w Bełżycach odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Jednostka OSP Bełżyce prezentowała wóz bojowy oraz sprzęt ochrony osobistej strażaka. Odbył się również pokaz gaśniczy.