Wyłączyli światła i ręcznie kierowali ruchem. Eliminacje na najlepszego policjanta

Dzisiaj w Lublinie rozpoczęła się rywalizacja funkcjonariuszy drogówki z całego województwa o miano najlepszego. Mundurowi maja kilka konkurencji do zaliczenia.

W poniedziałek w Lublinie rozpoczęły się zmagania funkcjonariuszy Ruchu Drogowego z terenu całego województwa lubelskiego. Walczą oni o tytuł najlepszego Policjanta Ruchu Drogowego 2014. Do rywalizacji stanęło 21 policjantów oraz funkcjonariusz Żandarmerii Wojskowej. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać test wiedzy z zakresu wybranych przepisów prawa o ruchu drogowym, prawa karnego oraz prawa o wykroczeniach. Po teście rozpoczęły się zadania praktyczne, najpierw z celności strzelania na policyjnej strzelnicy a potem w kierowaniu ruchem.

Do przeprowadzenia tego etapu rywalizacji wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu drogi Męczenników Majdanka i ulicy Krańcowej. Tam mundurowi mieli za zadanie zapewnić ciągłość ruchu zarówno aut jak i pieszych. Skrzyżowanie to zostało wybrane dlatego, że panuje na nim bardzo duży ruch dodatkowo jest wielokierunkowe, co zapewniało dodatkowe utrudnienie. Każdy ruch funkcjonariuszy był bacznie obserwowany, a na zakończenie dostawali oni punkty od sędziów.

O ile można być dobrze przygotowanym do tej konkurencji, gdyż znaki dawane kierowcom są zawsze takie same niezależnie od miejsca, to jednak właśnie kierowcy są dodatkowym utrudnieniem. –Lubelscy kierowcy bardzo rzadko mają doczynienia z tego typu znakami, i wielu z nich nie umie się dostosować do wydawanych poleceń. Niejednokrotnie stwarza to zagrożenie kolizją a nawet potrąceniem, gdyż piesi widząc wyłączoną sygnalizację świetlną potrafią bez zastanowienia wejść na ulicę mimo że kierujący ruchem im na to nie pozwala. Dosłownie trzeba mieć oczy dookoła głowy żeby nad tym wszystkim zapanować- wyjaśniał nam jeden z uczestników konkursu.

-Głównym celem konkursu jest podniesienie wiedzy i umiejętności praktycznych funkcjonariuszy pełniących służbę na drogach naszego województwa, ale również sprawniejsza obsługa zdarzeń drogowych przez Policję, a tym samym poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dlatego funkcjonariusze mieli przed sobą szereg konkurencji sprawdzających ich wiedzę i umiejętności – wyjaśnia kom. Renata Laszczka-Rusek z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

Przed funkcjonariuszami jeszcze kolejne konkurencje. Jutro będą musieli wykazać się swoimi umiejętnościami w jeździe motocyklem oraz radiowozem. Konkurencje te rozegrane zostaną na terenie Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy. Dwaj którzy okażą się najlepsi, będą reprezentować nasze województwo w turnieju ogólnopolskim.

(fot. kierowanie ruchem- lublin112, strzelnica -KWP Lublin)
2014-06-02 17:32:03

2 komentarze

 1. Szkoda że żaden z policjantów nie pomógł chłopakowi zepchnąć auto które odmówiło mu posłuszeństwa , i zblokowany był jeden pas w kierunku Majdanku

 2. Jak dla mnie chory pomysł. Jak można wyłączać sygnalizację tylko po to żeby zorganizować konkurs. Owi policjanci nie mieli w tym czasie nic lepszego do roboty? Tylu pijaków jeździ po drogach i łapią ich cywile…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.8065zł -0.72%
  • GBP 5.2513zł -0.41%
  • EUR 4.5552zł -0.16%
  • CHF 4.1413zł -0.14%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku
  Oprowadzania po wystawach w Galerii Labirynt
  Dzisiaj zaczynają się Wydziałowe Drzwi Otwarte UMCS
  W Lublinie odbędzie się kolejna edycja „Nocy Sów”. Tym razem w formie online
  W Chatce Żaka na żywo zagra Orkiestra św. Mikołaja