Kierowcy mają dosyć korków i przesiadają się na rowery. Padł rekord wypożyczeń

W ostatnich dniach lubelskie ulice, zwłaszcza w godzinach szczytu, są tak zakorkowane, że o wiele szybciej można dotrzeć do celu rowerem niż samochodem. To sprawia, że wiele osób wybiera jednoślady zamiast czterech kółek.

We wtorek zanotowano rekord wypożyczeń lubelskich rowerów miejskich. I to nie tylko w tym sezonie, lecz od początku funkcjonowania wypożyczalni. O ile najczęściej w weekendowe dni rowery cieszyły się największą popularnością, to tym razem był to dzień powszedni. Przez całą dobę aż 7 842 razy sięgano po miejski jednoślad.

Poprzedni rekordowy dzień zanotowano w ubiegłym sezonie, wtedy miejskie rowery wypożyczano 4 587 razy. Oznacza to, że wczoraj zanotowano o ponad 3 200 wypożyczeń więcej. Z pewnością na coraz większą popularność jednośladów ma wpływ pogoda oraz większa liczba stacji rowerowych. Jednak nie tylko. Jak się okazuje, wiele osób przesiada się z samochodów na rowery z powodu olbrzymich korków.

– Pracuję w centrum, po tym jak w poniedziałek, by dotrzeć do domu straciłem ponad godzinę, postanowiłem sprawdzić jak pójdzie mi dojazd do pracy rowerem. O dziwo, w 20 minut byłem już na miejscu. Może trochę bardziej zmęczony, gdyż dawno nie jeździłem, ale z czasem będzie coraz lepiej – wyjaśniał nam Michał Mazurek.

Z sygnałów naszych czytelników wynika, że podobnych osób jest dużo więcej. Świadczą o tym również puste, zwłaszcza w czasie porannego i popołudniowego szczytu komunikacyjnego, stacje rowerowe. Jak informuje Nextbike, operator systemu roweru miejskiego, w tym sezonie już 42 443 razy sięgano po jednoślady. Do tego w systemie zarejestrowało się 5 086 nowych użytkowników.

(fot. LRM)
2016-04-06 19:59:07

44 komentarze

  1. A na forum sami malkontenci. Nic tylko zrzędzą. Nic cymbał jeden z drugim nie zrobi, ale płakać to przecież takie Polskie. Zrzędzenie powinni wpisać jako nasze dziedzictwo narodowe

  2. druga Kopenhaga się robi z tego Lublina

  3. Tak! Tak! 🙂 wy sie przesiadajcie na rower a ja będę jeździł samochodem czym mniej was w samochodach tym lepiej dla mnie 😀 pozdrawiam.

  4. Niestety, LRM nie stanowi żadnej alternatywy dla transportu samochodowego (przynajmniej na trasie Czuby Widok- Miasteczko Akademickie) , bo ma bardzo słabe ogniwo: transport rowerów między stacjami. O 8 na Widoku roweru już nie uświadczysz, o 17 z kolei nie ma rowerów na LSM i Zana). Trudno opierać się na środku transportu, który nie wiadomo czy będzie (a właściwie wiadomo, że nie będzie). Próbowałam przez tydzień, jednak przepraszam się z samochodem.

Materiały wideo

Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

Co? Gdzie? Kiedy?

Dożynki w mieście, czyli Dożynkowe Jarmarki Lubelskie
Startuje Lubelski Festiwal Nauki. Będzie specjalny pokaz na placu Litewskim oraz Piknik Naukowy
Na zamku lubelskim i zamkowych błoniach odbędzie się weekend z archeologią
Jarmark Firlejowski, czyli dawne dworskie i rycerskie tradycje z czasów świetności magnackiego rodu
Malownicza Wąwolnica: Gwiazdą wydarzenia będzie Izabela Trojanowska