Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Jarmark Bronowicki przyciągnął tłumy mieszkańców. Były występy, odznaczenia oraz koncerty (zdjęcia)

Mieszkańcy lubelskich Bronowic bawili się wczoraj na festynie, jaki zorganizował Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina. Atrakcji nie brakowało.

W piątek na boisku Szkoły Podstawowej nr 33 przy ul. Pogodnej w Lublinie odbył się Jarmark Bronowicki. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Społeczny Komitet Mieszkańców Lublina – Bronowice dla uczczenia 105. rocznicy przyłączenia wsi Bronowice do Lublina, 100-lecia lotu pierwszego samolotu wyprodukowanego na lubelskich Bronowicach, 100-lecia sekcji koszykówki WKS Lublinianka, a także beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Na scenie zaprezentowały się dzieci z Przedszkoli nr 9 i 14, Szkoły Podstawowej nr 31, a dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 33 zatańczyły Poloneza. Następnie można było obejrzeć przedstawienie w wykonaniu dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabosłyszącej. Po nich wystąpiła młodzież z VIII Liceum Ogólnokształcącego, Akademickiego Liceum Mistrzostwa Sportowego oraz Liceum Ogólnokształcącego Wyższej Szkoły Ekonomii i Innowacji.

Nie zabrakło odznaczeń i wyróżnień dla osób wspierających rozwój dzielnicy Bronowice, Miasta Lublin i Województwa Lubelskiego. Były też pokazy sprzętu policji i straży pożarnej, słodkie przekąski, czy też symulator dachowania WORD Lublin. Następnie sceną zawładnęły zespoły disco polo: Baflo, Defis oraz Piękni i Młodzi.

(fot. lublin112.pl)

18 komentarzy

  1. Jestem w stanie przełknąć pokazy sprzętu straży i policji, występy dzieci u młodzieży, nawet odznaczenia jak za komuny ale nie mogę darować Lublinowi fascynacji dicho w polu. To znaczy, że w Lbnie w większości mieszka wiocha. No cóż cham z wiochy wyjdzie ale wiocha z chama nigdy

  2. Co to za opięta chłopka na 36 focie?

  3. Dożynki się udały było super .

  4. Ludzie! Byle gdzie postawić budkę z piwem i kiełbasą, włączyć magnetofon i już się stonka zlatuje. Coś się dzieje! To tylko pokazuję pustkę egzystencji tej masy ludzkiej.

  5. Ta bo lepiej przy tefauenie siedzieć jak małpa w klatce.

  6. Wiocha to mieszka w takich wiochach jak Janów Lubelski i pewnie w Lubelskim znajdźie się kilka innych takich miasteczek. Wiocha, wiesniacy którzy się przeprowadzili i czują się jak z miasta:) ale te mordy wiesniackie widać. Ten bolszewizm ta podłośc z tych ludzi nigdy nie wyjdzie. Mieszka wiesniak powiedzmy 30lat a wraz jest chamem ze wsi.

Z kraju