Dziennik przebudowy Placu Litewskiego. Zmiany w ruchu pojazdów i pieszych w rejonie prac

Miasto podsumowało kolejny etap prac budowlanych przy przebudowie Placu Litewskiego. Kończą się już prace przy nowej fontannie, rozpoczęto układanie nawierzchni.

Prace związane z nową fontanną są już właściwie skończone. Rozpoczęto izolowanie zbiornika, a robotnicy kończą pracę przy ścianach południowej części fontanny, bliżej centralnej części Placu. Tam zaś trwa stabilizowanie i utwardzanie nawierzchni, na której wkrótce pojawią się granitowe płyty. Tempo prac przy układaniu nawierzchni będzie uzależnione od pogody.

Stabilizowanie i utwardzanie nawierzchni trwa także wzdłuż dawnego ciągu Krakowskiego Przedmieścia. W zasadzie zakończyły się tu już prace instalacyjne związane z umieszczeniem wzdłuż dawnego przebiegu ulicy ciągu fontann. Trwają jeszcze prace archeologiczne.

W „zielonej” części Placu zaczęły się pierwsze prace przy układaniu nawierzchni alejek dla pieszych. Jako pierwszy nawierzchnię z granitowej kostki otrzymuje ciąg prowadzący do centralnej części Placu od narożnika obok budynków wydziału Politologii UMCS i Hotelu Europa. Tuż obok trwa układanie gruntu na zieleńce, które potem zostaną obsiane i obsadzone roślinami.

W sąsiedztwie ulicy 3 Maja zakończyła się rozbiórka dawnego publicznego szaletu. W pobliżu trwa układanie podziemnych instalacji. Pod namiotem skryto Pomnik Konstytucji 3 Maja. Wewnątrz trwa jego czyszczenie i konserwacja.

Zmiany w ruchu pojazdów i pieszych w rejonie przebudowy

W związku z kolejnym etapem prac od czwartku w rejonie Placu Litewskiego nastąpiły zmiany w organizacji ruchu pojazdów oraz pieszych. Planowane zmiany potrwają przez najbliższe trzy miesiące (do ok 18 listopada) i będą polegały na całkowitym zamknięciu ciągłego ruchu pieszego wzdłuż poczty i kościoła pw. Św. Piotra i Pawła, czyli od deptaka do skrzyżowania ulic Krakowskie Przedmieście / 3 Maja / Kołłątaja. Przejście od deptaka w ulicy Krakowskie Przedmieście do skrzyżowania Krakowskie Przedmieście / Kołłątaja / 3 Maja możliwe będzie ulicami: Kapucyńska, Narutowicza, Peowiaków, Kołłątaja. Udostępnienie przejścia po nowej nawierzchni placu z początkiem września nie będzie możliwe z uwagi na trwające prace archeologiczne na terenie tej części inwestycji.

Ponadto od 18 sierpnia do 18 listopada zamknięta zostanie ulica Kapucyńska na odcinku od ulicy Krakowskie Przedmieście do narożnika budynku „Pedetu” – związane jest to z wykonaniem robót instalacyjnych i ułożeniem nowych nawierzchni w obszarze samej ulicy.

2016-08-18 16:13:19
(fot. UM Lublin)

Zobacz również

15 komentarzy

 1. świetnie 🙂

  • „W sąsiedztwie ulicy 3 Maja zakończyła się rozbiórka dawnego publicznego szaletu”, więc jak żyć bez kibla? Poza tym taka kostka w alejkach to będzie telepawka i syf 🙂

 2. a od kiedy to się pisze: „a pracownicy kończą zaś roboty” – ech wy niedouczone pismaki!

 3. Mają rozmach skur…..y 🙂

 4. i rozwalili takie świetne miejskie szalety z wywietrznikami w kształcie wieżyczek, siedząc tam na tronie mogłem czuć sie jak we własnym zamku i ten zapach i fajke można było zapalić podczas albo po…..deptaków im sie zachciało

 5. Czy fontanna będzie tak „szczelna” jak w Ogrodzie Saskim?

 6. Czy McDolands pozostanie otwarty?

 7. Ktoś tu kupił chińskie granitowe płyty na polski historyczny plac? Kupuj polskie produkty 😆

 8. Kupa kasy w d..ę psu…

 9. nie wiesz co piszesz 😀 chińskie najlepsze…. bo w PROMOCJI byly… hahahaha tandeta powiało…. jak to w Lublinie…

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7625zł 0.02%
  • GBP 5.0283zł 0.02%
  • EUR 4.4714zł 0.08%
  • CHF 4.1297zł -0.02%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Spektakl słowno – muzyczny „Nasz papież” w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
  Targi marki Festool w Lublinie. Przedstawią rozwiązania dla branży stolarskiej i budowlanej
  Nabór do drużyny cheerleaderek – Perełki Tytanów
  „Obieraczki kapuściane” w Muzeum Wsi Lubelskiej
  Uroczyste obchody 81 rocznicy masowego mordu w Szczuczkach