W piątek przed godziną 12 na ul. Wileńskiej doszło do pożaru pojazdu dostawczego. Na miejscu interweniowała straż pożarna.
Po zimowej przerwie wracają pociągi które będą kursowały po Roztoczu. W weekend majowy pierwsze kursy.
Trwają przygotowania do uruchomienia miejskich wodotrysków. Już jutro powinna z nich tryskać woda.
W piątek z lubelskiego Portu Lotniczego wystartuje pierwszy samolot do Rzymu. Będzie to także inauguracja nowego przewoźnika.
Służby ratunkowe z całej Polski, w tym około stu osób z naszego regionu, uczestniczą w największych w Polsce ćwiczeniach służb podległych MSW, które odbywają się na terenie województwa mazowieckiego i świętokrzyskiego. Jako jedyni z lubelskich mediów mogliśmy być na miejscu prowadzonych akcji.
Hotel Korona wraz z marką Deni Cler organizuje dzisiaj pokaz mody. Konferansjerem podczas imprezy będzie Pani Ewelina Rydzyńska - stylistka prowadząca programy w TVN. Razem z lubelskie.lu zapraszamy na relację.
W najbliższą sobotę (26 kwietnia) w godzinach przedpołudniowych nastąpi zmiana organizacji ruchu na al. Solidarności. Zamknięta zostanie tymczasowa droga objazdowa przy Ogrodzie Botanicznym.
Trolejbus marki Jelcz PR 110 E o numerze taborowym 3768, który przez 23 lata jeździł po lubelskich ulicach, trafi do Muzeum Techniki i Militariów w Rzeszowie.
W czwartek około godz. 9 na skrzyżowaniu ul. Narutowicza z Lipową doszło do zderzenia dwóch aut. Są utrudnienia w ruchu.
Razem ze Zwiedzaj Lubelskie zapraszamy na wirtualny spacer po Lublinie. Na gigapanoramie zobaczymy Lublin z Wieży Trynitarskiej, fragmenty Starego Miasta oraz deptak. Mamy nadzieję, że tak pokazany Kozi Gród zachęci Was do spędzenia w nim kilku chwil podczas weekendu majowego.
Choć często pomiędzy motocyklistami a kierowcami samochodów panują nie najlepsze relacje, to zdarza się, że jedni pomagają drugim. Najlepszy przykład był dzisiaj w Strzeszkowicach.
Dzisiaj w godzinach popołudniowych mieszkańców Lublina zaniepokoiły kłęby czarnego dymu. Okazało się że spłonęła altanka na terenie ogródków działkowych.
Dwa dni temu w serwisie YouTube pojawił się film prezentujących podróż 18-letnim autem marki Volvo z Lublina do Erewania. Pojazd pokonał 10 000km.
Mając ponad promil alkoholu w organizmie, kierował samochodem i uciekał przed policją. Podczas zatrzymania był agresywny. Krewkim piratem drogowym okazał się 31-letni mieszkaniec Niedrzwicy Dużej.
Wraz ze zbliżającym się ostatnim weekendem kwietnia zbliża się kolejna zbiórka elektrośmieci w Lublinie, w ramach programu „Moje miasto bez elektrośmieci”.