Al. Solidarności: Jechał pod prąd, zderzył się z toyotą. Jedna osoba w szpitalu

Pomimo poprawionego oznakowania na przebudowywanym skrzyżowaniu al. Solidarności z Sikorskiego, wciąż zdarzają się kierowcy, którzy potrafią się tam pogubić. Wjeżdżają najczęściej w al. Solidarności pod prąd.

Praktycznie nie ma dnia, aby lubelscy policjanci nie dostawali informacji o kierowcach, którzy jadą al. Solidarności pod prąd. Za każdym razem przyczyną jest nie zwracanie uwagi na oznakowanie, podczas pokonywania przebudowywanego skrzyżowania z al. Sikorskiego i u. Ducha. Dzisiaj przed południem pojechał tak kierowca dostawczego renault.

Na wysokości al. Warszawskiej zorientował się, że jedzie pasem ruchu na którym nie powinien się znajdować i postanowił zawrócić. Wtedy to doprowadził do zderzenia z prawidłowo jadącą toyotą. Samochód osobowy wjechał jeszcze w bariery energochłonne.

Na miejscu interweniował zespół ratownictwa medycznego oraz policja. W wyniku zdarzenia poszkodowana została kobieta z samochodu osobowego, którą przetransportowano do szpitala. Na szczęście nie doznała ona poważniejszych obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Policjanci ustalają teraz szczegółowe okoliczności zdarzenia.


(fot. nadesłane)
2016-11-03 18:28:17

Zobacz również

16 komentarzy

 1. Prawko zabrane?

 2. Hmmmm no debil, nienormalny.

 3. Może i debil… Ale pasażerka aż do szpitala? Pachnie odszkodowanie medyczne z oc sprawcy ☺ przecież na bank wyjdzie z pół roku leczenia, psycholog itd. itp. A oc w górę…

  • Gdyby nie walili ludzi w rogi z wypłatami z OC za skasowane pojazdy, to i pewnie „bóle odszkodowawcze” rzadziej by poszkodowanych dopadały.

  • Panie Rajder piszesz głupoty, w szpitalu była Pani co kierowała toyotą i jechała sama , widocznie autor tekstu nie do końca wie co pisze lub buduje sztucznie napięcie . A uderzenie było od strony kierowcy to tak dla jasności ……

  • A może po prostu kobieta jest w ciąży, wtedy robi się badania nawet po głupiej stłuczce.

 4. Jeśli codziennie sa takie sytuacje to nie są tu winni wyłącznie kierowcy tylko oznakowanie jest nieprawidłowe– to chyba logiczne.

  • Dokładnie powinni w niejasnym dla ludzi miejscu zapierdzielić betonową barierę żeby nie mogli wjechać pod prąd i po problemie 😀

 5. Oznakowanie jest widoczne. Jeżdżę tamtędy jako dostawca codziennie od kilku lat…

  • Nie żebym się czepiał ale z tego co wiem to całe zamieszanie z modernizacją zaczęło się dopiero w tym roku… chyba że dostawcy mają inną trasę?

   • Z tego co napisał Pan Dostawca to wynika, że jeździ tamtędy od kilku lat i pomimo zmiany organizacji ruchu potrafi się odnaleźć na właściwym pasie bo czyta znaki, a nie jeździ na pamięć, a skoro jeździ dobrze to znaczy, że oznakowanie nie jest tam takie całkiem do d**y tylko niektórzy kierowcy to zwykli turbodebile, wybaczcie, ale wsiadając za kierownicę trzeba zabrać ze sobą nie tylko prawo jazdy, ale i koniecznie rozum, bo właśnie tego na drogach brakuje.

 6. tam jest problem z oznakowanie, chodzi o to że przy wyjezdzie z budowy/Lublina w strone Warszawy i Sławinku jest wczesniej informacja na zielonych znakach u góry, że trzymaj się lewego pasa na Warszawe (te wcześniejsze u góry przed rozjazdem) i tak się dzieje bo ignorują żółte tym czasowe ciągłe pasy na ulicy i jada w lewo, czyli pod prąd, raz na dwa dni albo tir albo osobówka pod prąd zawsze się zobaczy … brakuje znaku przed rozwidleniem że nakaz jazdy z prawej strony znaku… po prostu… budimex nie dopilnował.

 7. dzisiaj rano jadąc do pracy al Solidarności w kierunku centrum też napotkałam auto wjeżdżające pod prąd. Na szczęście kierowca się zorientował dość szybko.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7507zł -0.01%
  • GBP 5.1516zł 0.55%
  • EUR 4.5468zł -0.06%
  • CHF 4.2215zł 0.08%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Baśnie i bajki przeczytają znane osoby z terenu gminy. Posłuchać będzie mógł każdy
  Na placu Litewskim odbędzie się Nabożeństwo Ekumeniczne „Idę po wodzie”
  Gra miejska- Świąteczny Lublin
  Święta z Warsztatami Kultury
  W sobotę rusza cykl treningów i biegów indywidualnych CITY TRAIL