Zabili, teraz się ukrywają. Tych morderców poszukuje lubelska policja

Choć najcięższe przestępstwa, jakimi są zabójstwa, od lat mają najwyższą wykrywalność, to zdarza się, że ich sprawcy potrafią się przez lata ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości. Obecnie lubelscy policjanci poszukują czterech osób, które nie wahały się, aby innych pozbawić życia. Troje z nich ma na koncie jeszcze inne przestępstwa.

Niektórzy sprawcy zabójstw zatrzymywani są od razu, inni wpadają po wielu latach. Nie tak dawno głośno było o 47-letnim Andrzeju Z., który był poszukiwany przez lubelskich policjantów Europejskim Nakazem Zatrzymania za zabójstwo małżeństwa. Mężczyznę po 22 latach ukrywania się, zatrzymano na terenie Wielkiej Brytanii. Po jego zatrzymaniu wszczęta została procedura ekstradycyjna, mężczyzna został przekonwojowany samolotem do kraju, gdzie od razu trafił do aresztu.

Policjanci z naszego regionu poszukują jeszcze czterech sprawców, którzy pozbawili życia inne osoby. Pierwszą z nich jest Irina Droutchenko, 44-letnia Ukrainka, która odpowiada z art. 280 § 2 za rozbój poprzez posługiwanie się bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem lub środkiem obezwładniającym albo poprzez działanie sprawcy w sposób bezpośrednio zagrażający życiu lub zdrowiu lub wspólnie z inną osobą, która posługuje się taką bronią, przedmiotem, środkiem lub sposobem oraz z art. 148 § 1 za zabójstwo.

Kolejnym poszukiwanym jest Jacek Kępa, urodzony 10.04.1974 r. a ostatnio zamieszkały przy ul. 3 Maja 20/1A. Mężczyzna odpowiada z art. 148 § 1 za zabójstwo oraz z art. 278 § 1 za zabranie w celu przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej. Z kolei 52-letni obywatel Ukrainy Igor Mialkovski jest poszukiwany za zabójstwo. Ostatnim z poszukiwanych najgroźniejszych przestępców jest obywatel Rosji Szarani Ahmatov. Ten 44 – latek o pseudonimie „Szach” oprócz zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem, dopuścił się przestępstwa z art. 280 § 2, czyli rozboju poprzez posługiwanie się przez sprawcę bronią palną, nożem lub innym podobnie niebezpiecznym przedmiotem a działanie sprawcy w sposób bezpośrednio zagrażało życiu lub zdrowiu innych osób.

Jeżeli ktokolwiek rozpoznaje owe osoby, proszony jest o kontakt z najbliższą jednostką policji pod nr 997.

(fot. policja)
2017-01-22 19:35:51

Zobacz również

22 komentarze

 1. F- Ty masz racje, a ja się zastanawiałem gdzie ja widziałem tego bandytę .

 2. ukraina to najwiekszy wrog polski tak bylo i nic sie nie zmienilo a ci co chca ich do unii to robia na zlosc rosji ale to wszystkim wyjdzie bokiem

 3. Te fotki są z portalu ,, ************ ,, jest tam ich dużo więcej z naszego województwa, nawet poznałem jednego ze szkoły i osiedla

 4. Dyrdymałko-Bzdura, nie ta mentalność. Były oficjalne rozkazy coby się nie mścić za to co robili, wiadomo ogromne emocje i wyjątki pewnie były ale w ogromnej większości strzelaliśmy i wieszaliśmy ( są dokumenty ) a to co oni wyprawiali to nawet nie chcę myśleć bo babcia moja nigdy nie chciała mówić tylko szła płakać.

Pracapraca.lublin112.pl

  Kursy walut

  • USD 3.7493zł -0.97%
  • GBP 5.2823zł 0.2%
  • EUR 4.5631zł -0.29%
  • CHF 4.1651zł -0.17%

  Polub nas

  Materiały wideo

  Lubelscy policjanci wzięli udział w akcji #GaszynChallenge (wideo)
  Nowe iluminacje świąteczne na Rynku Wielkim w Zamościu (wideo)
  99. Rocznica Bitwy pod Komarowem (wideo)
  W Zamościu trwa 18 Międzynarodowy Festiwal Folklorystyczny EUROFOLK (wideo)
  W Zamościu trwa XIII Zamojski Festiwal Kultury (wideo)

  Co? Gdzie? Kiedy?

  Klasyczne auta zjadą do puławskiej Mariny
  Zaproszenie I Turniej Lubelskiego Cebularza
  Noc Kultury – MOC Kultury!
  Tydzień Dni Otwartych z Kopernikiem
  Trwa akcja charytatywna w Parafii Matki Bożej Bolesnej w Kraśniku