690 680 960

W łazience zapalił się wentylator, interweniowali strażacy

Wczoraj w jednym z bloków mieszkalnych w Świdniku doszło do pożaru. Na miejscu interweniowały trzy zastępy straży pożarnej.

Do zdarzenia doszło we wtorek w bloku przy ul. Tuwima w Świdniku. Strażacy otrzymali zgłoszenie o pożarze wentylatora w łazience w jednym z mieszkań.

Na miejscu interweniowały trzy zastępy strażaków. Jak się okazało przyczyną pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej. Ogień został szybko opanowany i nie przeniósł się na mieszkanie.

Strażacy, za pomocą miernika, upewnili się, że w powietrzu nie znajdują się żadne szkodliwe substancje. Na szczęście wszystko było w porządku.

(fot. lublin112.pl – ilustracyjne)

2 komentarze

  1. Bzdura! Nie zwarcie instalacji elektrycznej, bo wyzwoliłby bezpiecznik. Zapaliło się uzwojenie chińskiego wentylatora, a następnie plastikowa obudowa, niestety tanie są palne. Przyczyna? Zatarł się wirnik na panewkach (markowe mają łożyska i wewnętrzne bezpieczniki odcinające od sieci w razie awarii), zgromadziła się wilgoć z zewnątrz lub z wewnątrz, łopatki wirnika zablokowane zostały brudem z wnętrza lub z komina.

  2. Jakie miasto taki pożar ?

Kursy walut

  • USD 4.2928zł 0.29%
  • GBP 5.2571zł -0.51%
  • EUR 4.692zł -0.34%
  • CHF 4.7023zł -0.26%

Polub nas