Piątek, 24 maja 202424/05/2024
690 680 960
690 680 960

Świadomie udusił swoją dziewczynę. Sprawa trafiła do sądu, grozi mu dożywocie

Dzisiaj Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe skierowała do Sądu Okręgowego w Lublinie akt oskarżenia przeciwko Łukaszowi K. Mężczyzna przed samymi świętami Wielkiej Nocy udusił swoją narzeczoną. Następnie ciało schował w wersalce i uciekł.

Łukasz K. został oskarżony o to, że w działając z bezpośrednim zamiarem pozbawienia życia, udusił swoją dziewczynę, z którą razem mieszkał, czyli Dorotę Z. W trakcie kłótni zacisnął na jej szyi materiałową apaszkę, czym doprowadził do uduszenia ofiary. W trakcie postępowania Łukasz K. przyznał się do zarzucanych mu czynów i złożył obszerne zeznania. W ich trakcie wyjaśniał, że nie było jego zamiarem dokonanie zabójstwa. Tłumaczył, że w trakcie kłótni, gdy jego dziewczyna chciała od niego odejść, usiłował ją tylko przytrzymać.

Do zabójstwa doszło w przedświąteczny czwartek w jednym z mieszkań przy ul. 1-go Maja w Lublinie. Wtedy pomiędzy parą doszło do kolejnej kłótni. Jak się później okazało, Dorota miała dosyć porywczego charakteru swojego narzeczonego i zamierzała zakończyć ten związek. Wtedy w trakcie kolejnej kłótni zakomunikowała mu, ze odchodzi. Wtedy Łukasz K. rzucił się na swoją narzeczoną, chwycił ją za ręce i próbował do siebie przyciągnąć. Gdy dziewczyna próbowała się wyrwać, zacisnął na jej szyi materiałową apaszkę i trzymał z całych sił, dopóki Dorota Z. nie przestała się ruszać. Następnie ukrył ciało w stojącej w pokoju wersalce a sam wsiadł do samochodu i wyjechał.

Dzień później, rodzina nie mogąc się skontaktować z Dorotą udała się do jej mieszkania. Tam odnaleźli jej ciało. Powiadomiona o wszystkim policja natychmiast rozpoczęła poszukiwania jej narzeczonego, który to został zatrzymany po dwóch dniach. Od razu został doprowadzony do prokuratury a następnie do sądu, gdzie 24-latek został tymczasowo aresztowany. Od tamtej pory przebywa w areszcie. Grozi mu dożywocie.

Więcej o samym zabójstwie pisaliśmy TUTAJ

(fot. archiwum Doroty Z.)
2015-06-16 18:00:07

15 komentarzy

 1. oko za oko

 2. DOŻYWOCIE DLA SUKINSYNA

 3. Co za psychol, dożywocie to za mało! Kara śmierci powinna być dla takiego śmiecia…

  • Kara śmierci to nie kara tylko zbawienie, dożywocie, chleb, woda i codzienne pałowanie.

 4. skoro zrobil to swiadomie powinni w celi zrobic z nim to samo

  • Aaron Fleischmann

   Art. 255, §5: „Kto publicznie nawołuje do popełnienia zbrodni, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3”.

   • Tak, nasze Prawo bardziej chroni złoczyńców niż ich ofiary – zwróćcie uwagę, że dalej on jest Łukasz K., a na zdjęciach przesłania mu się część gęby.
    Znany jest przypadek gdzie matka zamordowanego syna nazwała sprawcę mordercą, a ten zza krat wystosował sążnisty pozew, o znieważenie i naruszenie dóbr osobistych.

   • Niech Ci będzie. Nie chcę aby on do końca życia siedział po dachem i za pieniądze podatników wpier….alał 3 razy dziennie posiłek bo to przcież „człowiek”. Dałbym mu 10 lat pracy w kamieniołomach o szklance wody i kromce chleba dziennie. To go bardziej zresocjalizuje!!!

 5. Dobrych chłopak a nie żaden odmieniec!
  Wolność bandytom i złodziejom

 6. Już w celi jak próbowali mu wymierzyć sprawiedliwośc potłukł jednego taboretem w głowę tak że tamten w szpitalu wyladowal. Koleś jest ostry i w wiezieniu go nie tkną bo sobie na to nie pozwoli

 7. „… miała dosyć porywistego charakteru swojego…” Porywisty to może być wiatr. Poszukajcie w słowniku odpowiedniego wyrazu.