Piątek, 19 kwietnia 202419/04/2024
690 680 960
690 680 960

Rusza przebudowa kolejnej ulicy w Lublinie. Ulica Garbarska połączy się z Drogą Męczenników Majdanka

Wycięto już drzewa, powstało tymczasowe oznakowanie a niebawem zaczną się utrudnienia dla kierowców. Rozpoczyna się kolejna przebudowa ulic na terenie Lublina. Prace potrwają do końca roku.

Od środy ruszają prace związane z przedłużeniem ulicy Garbarskiej do Drogi Męczenników Majdanka. Na czas prac wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu. Droga Męczenników Majdanka na odcinku od Urzędu Dozoru Technicznego do stacji paliw zostanie zwężona. Wyłączone z ruchu zostaną oba pasy jezdni prowadzące w kierunku Majdanka. Ruch obustronny będzie odbywał się na pasach ruchu po przeciwległej stronie. Namalowane już zostało na jezdni tymczasowe oznakowanie, na ustawienie czekają także słupki, które będą oddzielać pasy ruchu.

Wyjazd z ulicy Wrońskiej będzie możliwy tylko w prawo, czyli tylko w kierunku centrum. Z kolei wjazd będzie dozwolony tylko od strony Majdanka. Identycznie będzie wyglądała sytuacja z wjazdem i wyjazdem z parkingu znajdującego się w pobliżu stacji paliw. Całkowicie zamknięty zostanie również wjazd i wyjazd w ulicę Startową. Dojazd będzie możliwy tylko od ulicy Elektrycznej. Zmieni się również organizacja ruchu na skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ulicą Lotniczą. Kierowcy jadący od strony Świdnika na wprost pojadą tylko lewym pasem. Prawy będzie służył tylko do skrętu w ulicę Lotniczą.

Przedłużenie ulicy Garbarskiej ma usprawnić komunikację z dzielnicą Kośminek. Jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu, w każdym kierunku. Przed skrzyżowaniem z Drogą Męczenników Majdanka powstaną dodatkowe pasy do lewoskrętu. Wyjazd znajdzie się naprzeciwko ulicy Wrońskiej. Na skrzyżowaniu powstanie również sygnalizacja świetlna. Z kolei ulica Startowa zostanie zrównana z wyjazdem z parkingu ze znajdującej się naprzeciwko stacji paliw. Dodatkowe pasy ruchu do skrętu zostaną wyznaczone także na Drodze Męczenników Majdanka. Powstaną również cztery przejścia dla pieszych i przejazdy dla rowerzystów. Wykonawca ma czas na zakończenie prac do końca grudnia.

(fot. lublin112)
2016-08-02 19:24:49

22 komentarze

  1. dokladnie! proste ze za nasze! A „lublinianinie” WSZYSCY NAPEWNO by byli bardziej szczesliwi zeby pokonczyli to co pozaczynali a nie rozgrzebywali kolejne…. do tego ulice ktore mieszkancom kosminka nie sa do niczego potrzebne, wiem bo mieszkam w tamtych okolicach, TAM NIE MA PRAWIE ZADNEGO RUCHU!! po co ja laczyc do DMM??

    • Ja też tu mieszkam i też się nad tym zastanawiam. Tam nie ma takiej potrzeby. Jeżeli jeszcze będą światła na startowej to rzeczywiście zakorkuje się ulica która do tej pory była łatwo przejezdna. dodajmy jeszcze do tego ścieżki rowerowe i już zablokowaliśmy tą część miasta

  2. Zrobia droge, ktora wykorzystywana bedzie dwa razy dziennie w dni pracujace- gdy zaklad energetyczny bedzie jechal do pracy i gdy bedzie z niej wyjezdzal. W doopach sie poprzewracalo. Dobrze funkcjonujaca arteria stanie w korkach, bo kolesie sobie nawzajem dobrze robia.
    SUKINSYNU, ktory wydales zezwolenie na ten debilizm- kiedy pomyslisz o okolicznych uliczkach, ktore nie sa utwardzone- smolna, topolowa, jesionowa, akacjowa?! NA NOWE BUBLE KASA JEST, A ZEBY NAPRAWIC TO CO JEST DO KITU, NIE CHCE SIE, NIE DA SIE, NIE MA KASY. Kopnelabym w doopsko takiego szkodnika.

  3. Koniec ostatniej niezakorkowanej ulicy w Lublinie – jaką była Męczenników Majdanka…

Z kraju