Czwartek, 25 kwietnia 202425/04/2024
690 680 960
690 680 960

Pół życia spędził w więzieniu za gwałt i zabójstwo nastolatki, po wyjściu na wolność wykorzystał 11-latkę. Wpadł, bo zgubił telefon z nagraniami

Uczciwość znalazcy telefonu doprowadziła do wykrycia pedofila. Okazał się nim mężczyzna, który 25 lat spędził w więzieniu za gwałt i zabójstwo nastolatki. Po wyjściu na wolność wykorzystał seksualnie 11-latkę. Wszystko nagrał telefonem.

W minioną środę przechodząca koło jednego ze sklepów spożywczych osoba zauważyła leżący na chodniku telefon komórkowy. Wykazała się uczciwością i obywatelską postawą, gdyż odniosła telefon do pobliskiej komendy. Funkcjonariusze postanowili odnaleźć właściciela. Urządzenie było uruchomione, więc stwierdzili, że może uda im się znaleźć w nim coś, co im w tym pomoże. Kiedy zaczęli przeglądać zawartość, odkryli nagrania i zdjęcia, przedstawiające dorosłego mężczyznę wykorzystującego seksualnie małą dziewczynkę.

Policjanci nie mieli żadnego problemu z jego identyfikacją. Był to dobrze im znany Jacek P. z Hrubieszowa. Mężczyzna nie tak dawno opuścił mury zakładu karnego. 52-latek jeszcze tego samego dnia został zatrzymany. Funkcjonariusze ustalili także, kim jest dziewczynka, którą mężczyzna wykorzystał. Okazała się nią 11-letnia córka jego znajomego. Sprawą od razu zajęła się Prokuratura Rejonowa w Hrubieszowie.

Nieletnia została przesłuchana w obecności psychologa. W mieszkaniu mężczyzny odbyło się zaś przeszukanie, podczas którego zabezpieczono nośniki danych. Śledczy z uwagi na charakter sprawy nie chcą zdradzać szczegółów tej sprawy. Udało nam się jednak ustalić, że 52-latek wielokrotnie wykorzystywał małoletnią. Wszystko działo się podczas ubiegłorocznych wakacji. Wiele ze spotkań z 11-latką nagrał za pomocą telefonu.

Śledczy przedstawili Jackowi P. łącznie pięć zarzutów, w tym molestowania, wielokrotnego wykorzystywania seksualnego osoby małoletniej a także udostępniania jej środków odurzających.

Jak się okazało, Jacek P. ma na swoim koncie również gwałt i morderstwo nastolatki. W styczniu 1987 roku na boisku szkolnym w Hrubieszowie znaleziono zwłoki 17-letniej Marty R., uczennicy III klasy Liceum Ogólnokształcącego. Nastolatka przed śmiercią została brutalnie pobita, miała powybijane zęby i połamane żebra. Dodatkowo sprawca rozebrał ją od pasa w dół i zgwałcił. Ówcześni milicjanci szybko ustalili, kto może mieć związek z zabójstwem. Kiedy weszli do jego domu, 21-letni wówczas Jacek P. spał w swoim łóżku.

Jak później ustalono, mężczyzna zauważył wracającą do szkolnej bursy 17-latkę, podszedł do niej i terroryzując nożem, usiłował wymusić stosunek seksualny. Nastolatka zaczęła się jednak bronić, co rozwścieczyło sprawcę. Zaczął ją bił pięściami po twarzy, następnie trzymając za włosy uderzał jej głową w betonowy płot. Kiedy dziewczyna straciła przytomność rozebrał ją i zgwałcił ze szczególnym okrucieństwem. Po kilku godzinach wrócił na miejsce i położył się na zakrwawionej, już nie żyjącej 17-latce. Wtedy zauważyli go okoliczni mieszkańcy.

Jacek P. został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności. Ówczesny kodeks karny nie przewidywał jeszcze dożywotniego pozbawienia wolności. Była zaś kara śmierci, jednak tym razem, z uwagi na młody wiek oskarżonego, sąd nie zdecydował się na trwałe wyeliminowanie mordercy ze społeczeństwa, dając mu szansę na poprawę. W styczniu 2015 roku, po odbyciu całej zasądzonej kary, Jacek P. opuścił więzienne mury i wrócił do Hrubieszowa.

Teraz 52-latek znów trafił do celi. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.

(fot. policja – zdjęcie ilustracyjne)
2018-09-11 20:32:46

25 komentarzy

 1. Może sam powiesi sie pod celą ?

 2. Niech policja przyjrzy się ojcu dziewczynki czy też jej nie wykorzystuje

 3. Wyrwać chwasta

 4. Nie tak dawno opuścił mury zakładu karnego.
  W styczniu 2015 roku, po odbyciu całej zasadzonej kary, Jacek P. opuścił więzienne mury.
  Szkoda Że się autorzy nie podpisują imieniem i nazwiskiem al o chociaż samym imieniem pod tymi artykułami.

  • Polonista od siedmiu boleści. Najpierw napisz swój komentarz bez błędów, a potem kogoś pouczaj. A ty dlaczego nie podpisałem się z imienia i nazwiska pod swoimi wypocinami?

 5. resocjalizacja się jak widać sprawdza w pełni bo i wszyscy mają pracę i temat
  BRAWO POLSKA!!!

 6. Do utylizacji. Natychmiast!

 7. I to jest przykład ze.. Jakby poszedł w dołek z wapnem to by gwałtu już nie było.. No i śladu po nim..

Z kraju