Niedziela, 23 czerwca 202423/06/2024
690 680 960
690 680 960

Obywatel Ukrainy nie zauważył znaku „STOP”, zginęły cztery młode osoby. Grozi mu 8 lat więzienia

Niebawem rozpocznie się proces 24-letniego obywatela Ukrainy Ihora K., który spowodował tragiczny w skutkach wypadek, jaki miał miejsce w Nasutowie. Nie zauważył znaku stop, przez co życie straciły cztery młode osoby.

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku w Nasutowie, w którym życie straciły cztery osoby. Zdarzenie miało miejsce w piątek 14 czerwca około godziny 18:10. Na drodze wojewódzkiej nr 828 Niemce – Bogucin, na skrzyżowaniu z drogą gminną prowadzącą do Dysa, zderzyły się dwa samochody osobowe: mazda i renault.

Policjanci ustalili, że kierujący renaultem obywatel Ukrainy Ihor K. jechał lokalną drogą od strony Nowego Stawu. Wjeżdżając na skrzyżowanie, zignorował znak „STOP”. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z mazdą, której kierowca jechał drogą wojewódzką w kierunku Niemiec. Siła zderzenia była tak duża, że oba pojazdy wypadły poza drogę.

Autami podróżowało pięć osób w wieku od 19 do 23 lat. Dwie z nich życie straciły na miejscu. Kolejne dwie, w wyniku doznanych obrażeń ciała, zmarły w szpitalu. Kierowcy renaulta nic się nie stało. Jak tłumaczył, nie zauważył znaku „STOP”. Prokuratura Rejonowa w Lublinie oskarżyła go o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 24-latkowi grozi za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Świdniku.

(fot. lublin112.pl)

33 komentarze

 1. kara smierci dla wani z kupionym prawkiem

 2. Kuzynka zmarłego kierowcy

  Na pogrzebie chłopaka który kierował tym autem jego mama powiedziała że współczuje rodzinie sprawcy, ponieważ to nie ich wina że on spowodował wypadek i zabił cztery osoby, on też jest czyimś synem, wnukiem, kolegą. Ten Ukrainiec od dnia wypadku nie może psychicznie poradzić sobie z tym co zrobił, rodzina boi się o jego życie i to jest dla niego i dla jego rodziny największa kara. Może za kratkami spędzi 5 czy 8lat nie ważne bo do końca życia będzie walczył psychicznie z tym co zrobił. A żadna kara nie zwróci nam bliskich.

  • No ukraińcy mają wyjątkowo wysokie współczucie dla ofiar.
   Wytrenowali je w niedalekiej przeszłość.
   W obozach i na kresach.

 3. 8 lat za cztery zabite osoby, czyli po 2 lata za osobę. Współczuję Rodzicom jak mogą się czuć po przeczytaniu tego artykułu, gdzie dla niektórych za zabicie ich jedynego Dziecka drogowy morderca może otrzymać tak mały wyrok. Myślę, że Sąd Rejonowy w Świdniku bardziej skrupulatnie przeanalizuje tą sprawę i wyda sprawiedliwy wyrok.

 4. Do 8 lat więzienia???? Kpina! Czy celowanie z broni palnej do innego człowieka jest przestępstwem?
  Jeżeli nie to strzelając do kogoś taki obcy może powiedzieć „nie widziałem, że jest naładowany…” i wyrok będzie malutki.
  W naszym kraju chroni się obcych. Koleżanka jest nękana przez takiego obco a policjant na komisariacie potrafi powiedzieć „mężczyźni tej narodowości mają temperament, trzeba się przyzwyczaić…” Dno i metr mułu

 5. Cmentarze są pełne tych co mieli pierwszeństwo.

 6. Jak będzie miał proces w świdniku to przechlapane, pójdzie siedzieć.

 7. 4×8 lat.. i niech sie cieszy, że nie kibluje w ukraińskiej ciurmie

 8. Bierzesz nóż lub pistolet zabijasz 4 osoby dostajesz dożywocie. Bierzesz samochód zabijasz 4 osoby grozi Ci 8 lat. Dwa różne narzędzia zbrodni. Dwie różne kary.

 9. * lat, ale za każdą osobę i wyrok do odsiadki w Polsce, chociaż wtedy miałby jak w Hiltonie.

 10. Zresztą daleko nie trzeba szukać tylko znać historię.