690 680 960

Obywatel Ukrainy nie zauważył znaku „STOP”, zginęły cztery młode osoby. Grozi mu 8 lat więzienia

Niebawem rozpocznie się proces 24-letniego obywatela Ukrainy Ihora K., który spowodował tragiczny w skutkach wypadek, jaki miał miejsce w Nasutowie. Nie zauważył znaku stop, przez co życie straciły cztery młode osoby.

Zakończyło się prokuratorskie śledztwo w sprawie tragicznego w skutkach wypadku w Nasutowie, w którym życie straciły cztery osoby. Zdarzenie miało miejsce w piątek 14 czerwca około godziny 18:10. Na drodze wojewódzkiej nr 828 Niemce – Bogucin, na skrzyżowaniu z drogą gminną prowadzącą do Dysa, zderzyły się dwa samochody osobowe: mazda i renault.

Policjanci ustalili, że kierujący renaultem obywatel Ukrainy Ihor K. jechał lokalną drogą od strony Nowego Stawu. Wjeżdżając na skrzyżowanie, zignorował znak „STOP”. W wyniku tego doprowadził do zderzenia z mazdą, której kierowca jechał drogą wojewódzką w kierunku Niemiec. Siła zderzenia była tak duża, że oba pojazdy wypadły poza drogę.

Autami podróżowało pięć osób w wieku od 19 do 23 lat. Dwie z nich życie straciły na miejscu. Kolejne dwie, w wyniku doznanych obrażeń ciała, zmarły w szpitalu. Kierowcy renaulta nic się nie stało. Jak tłumaczył, nie zauważył znaku „STOP”. Prokuratura Rejonowa w Lublinie oskarżyła go o spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym. 24-latkowi grozi za to kara do ośmiu lat pozbawienia wolności. Sprawę rozstrzygnie Sąd Rejonowy w Świdniku.

(fot. lublin112.pl)

34 komentarze

  1. Zresztą daleko nie trzeba szukać tylko znać historię.

Kursy walut

  • USD 4.3354zł 0.21%
  • GBP 5.369zł 0.8%
  • EUR 4.7239zł 0.34%
  • CHF 4.7142zł 0.58%

Polub nas